BLAST Premier

Во овој водич за обложување BLAST Premier, дознајте сè што треба да знаат обложувачите на еСпорт за обложување на турнирите BLAST Premier, од позадината на настанот до достапните пазари за обложување, каде да се обложувате на конкуренцијата, пазарите за обложување и шансите, советите за обложување BLAST Premier и повеќе .

BLAST Premier е една од најпрестижните еСпорт лиги за блокбастерот на Valve, Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO). Започна во 2020 година, BLAST Premier е со седиште во Европа и Северна Америка и е поделен на две сезони; Пролет и есен. Сезоната BLAST Premier трае околу четири месеци. 12 тимови одат директно во групната фаза пред битката да оди во финалето на сезоната каде што тимовите од групната фаза одат на се - BLAST Premier Championship.

Сè што треба да знаете за BLAST Premier

Сè што треба да знаете за BLAST Premier

BLAST Premier е организиран од BLAST ApS, a дански Компанија за производство на медиуми за еСпорт и се одржува во различни градови. Една константна работа е фактот дека има публика во живо со големи екрани кои ги потопуваат обожавателите на ист начин како CS: GO pro играчите се потопуваат. Настаните во BLAST Premier привлекуваат огромни наградни фондови, при што Глобалното финале 2020 и Светското финале 2021 привлекоа огромен награден фонд од 1 милион американски долари.

За Counter-Strike: Global Offensive

Како што споменавме порано, BLAST Premier е турнир CS: GO. Контра-штрајк: Глобална офанзива, популаризирана како CS: GO, е видео игра со стрелање во прво лице развиена од Valve во врска со Hidden Path Entertainment. Оваа четврта рата од серијата Counter-Strike е достапна на Windows, macOS, PS3, Xbox 360 и Linux.

CS: GO, исто како и неговите претходници, става две страни во битка заснована на цел. Тимовите се натпреваруваат во различни начини на игра кои вклучуваат садење и деактивирање бомби. Едната страна игра како терористи, додека другата страна игра како добри момци кои деактивираат бомби и спасуваат заложници.

Counter Strike Global Offensive е една од најпопуларните еСпортови во светот на обложувањето на еИгри. Сцената на еСпорт може да се пофали со многу BLAST Premier турнири, вклучувајќи пролетни и есенски групи, пресметки и финалиња. BLAST Premier League ужива медиумско покривање и ги има Twitch и YouTube како свои ТВ партнери.

BLAST Premier е престижен турнир кој соработува со врвни брендови, вклучувајќи ги Betway, Coinbase и транспортниот конгломерат MAERSK. Едно нешто што го прави овој шутер од прво лице успешен е фактот што сега е целосно бесплатен за играње. Постојат девет режими на игра, вклучувајќи го неодамна објавениот режим на битка ројал наречен Опасна зона.

Сè што треба да знаете за BLAST Premier
Коефициенти за обложување BLAST Premier Esports

Коефициенти за обложување BLAST Premier Esports

Пред да се вклучите во акција, од суштинско значење е да ги разберете различните пазари за обложување BLAST Premier и CS:go коефициенти за обложување. Пазарите, исто така познати како опции за обложување, се различните достапни исходи, додека шансите ја претставуваат веројатноста за пробивање на облогот.

BLAST Премиер обложување пазари

Еден од главните пазари за обложување за шампионатите во BLAST Premier е победникот на турнирот. Овде, играчите се обложуваат на тимот што мислат дека ќе го освои турнирот. Другите пазари за обложување се стандардните пазари за обложување CS: GO.

Првиот пазар е победник на натпреварот, а овде обложувачите се обложуваат на исходот од натпреварот. Друг поврзан облог е победникот на картата, каде играчите се обложуваат на тимот што ќе освои одредена карта. Други популарни пазари за обложување BLAST Premier вклучуваат кругови над/под, убиства постигнати над/под, правилен резултат, хендикеп итн.

BLAST Премиер Шансите за обложување

Исто како и во традиционалното спортско обложување, постојат три формати на коефициенти што ги поддржуваат CS: GO обложувалниците. Некои имаат еден од овие формати, додека други ги имаат сите. На три формати на коефициенти се децимални (европски) коефициенти, фракциони (британски) коефициенти и „Moneyline“ (американски) коефициенти. Покрај форматот на коефициенти, играчите мора да најдат онлајн обложувалници за eGaming со најголеми коефициенти бидејќи високите коефициенти се еднакви на повисоките профити.

Коефициенти за обложување BLAST Premier Esports
Зошто BLAST Premier е популарен за обложување

Зошто BLAST Premier е популарен за обложување

BLAST Premier е меѓу најпопуларните CS: GO eSports турнири. Исто така е на листа на еспортски турнири кои привлекуваат огромно следбеници од обожавателите и обложувачите на мултиплеер шутер во прво лице. Значи, што го прави BLAST Premier популарен?

Прво е фактот дека има многу BLAST Premier турнири во текот на целата година. Има две сезони, од кои секоја трае четири месеци. Тоа значи дека фановите се почестени со акција исполнета со адреналин во подобар дел од годината. Натпреварот привлекува седум турнири секоја година.

Второ е фактот дека серијата BLAST Premier ги привлекува најдобрите CS: GO тимови во Европа и Северна Америка вклучувајќи Natus Vincere, Vitality, Gambit Esports и Cloud9. Овие облеки се борат за слава, парични награди и права за фалење.

Трето е медиумското покривање. Онлајн турнирите BLAST Premier се меѓу најукрасуваните CS: GO турнири. Може да се пофали со солидни социјални медиуми со над 400.000 следбеници заедно со платформите YouTube и Twitch со 347.000 и 1,3 милиони претплатници, соодветно.

Друга причина за популарноста на овој турнир се профитабилните награди. На најголемата сцена, финалето, 1.000.000 долари се делат помеѓу најдобрите тимови, а победникот зема 500.000 долари. Има и турнири кои привлекуваат над 400.000 долари.

Зошто BLAST Premier е популарен за обложување
BLAST Премиер победнички тимови и најголеми моменти

BLAST Премиер победнички тимови и најголеми моменти

Како еден од најдобрите CS: GO турнири, серијата BLAST Premier привлекува некои од најголемите тимови во еСпортот. Навивачите, исто така, беа почестени со возбудлива акција во извонредните театри кои се домаќини на Премиер лигите BLAST.

Во овој сегмент, погледнете ги најуспешните тимови, најдобрите тимови за обложување во моментов и некои од најнезаборавните моменти на најдобрите BLAST Premier турнири.

Најуспешни тимови

Украинскиот тим Натус Винцере е веројатно најдобриот тим во историјата на серијата BLAST Premier. Ниту еден друг тим нема толку високи шампионати како Натус Винчере. Други достојни тимови на главните турнири BLAST Premier вклучуваат FaZe Clan, Team Vitality, Team Liquid, Complexity Gaming, OG и G2.

Најдобрите тимови за обложување

Горенаведените се најуспешните тимови во BLAST Premier, но тие не мора да бидат најдобрите тимови за обложување. Организациите за е-спорт напаѓаат други тимови за да изградат солидни списоци, па затоа е од клучно значење да се открие кои се најдобрите играчи и каде во моментов се занимаваат со својата трговија.

Од 2022 година, Натус Винчере е најперспективниот тим CS: GO благодарение на врвниот талент кој вклучува тешки тегови како што е Олександр „С1мпле“ Костилиев. Друг врвен тим на кој може да се обложувате е FaZe Clan, кој има некои од најдобрите играчи на CS: GO денес. Други CS: GO тимови за обложување вклучуваат ENCE, Cloud9, FURIA и Vitality.

BLAST Премиер победнички тимови и најголеми моменти
Незаборавни моменти

Незаборавни моменти

Еден од најнезаборавните настани во историјата на Премиер лигата BLAST е инаугуративниот настан, Пролет 2020: Редовна сезона, домаќин во студиото 3 Mills, Лондон. Навивачите беа почестени со акција што го одзема здивот, а по ужасните битки, шампиони беа FaZe Clan, Natus Vincere и Team Liquid.

Друг врвен настан кој вреди да се запамети е Пролетните финалиња 2022 година. Натус Винчере уште еднаш му докажа на светот дека е застрашувачка страна која ги надвладеа играчите како FaZe Clan, Team Vitality, G2 Esports и OG за да си замине со наградата од 200.000 долари.

Светското финале 2021 година, еден од најголемите BLAST Premier турнири одржан во Копенхаген, исто така е за паметење. Секој тим дојде со надеж дека ќе си замине со главната награда, но Олександр „с1мпле“ Костилиев на Натус Винчере имаше други планови. Маестрото CS: GO беше од суштинско значење во помагањето на Натус Винцере да го отфрли Gambit Esports во жестокото финале.

Незаборавни моменти
Каде и како да се обложите на BLAST Premier?

Каде и како да се обложите на BLAST Premier?

BLAST Premier е една од најдобрите карактеристики на CS: GO лигите на сцената за обложување. Фактот што има натпревари речиси цела година го прави еден од најдобрите CS: GO натпревари за обложување. Сепак, постојат две големи грижи во врска со обложувањето на BLAST Premier; наоѓање на најдобрата обложувалница BLAST Premier и ставање на вистинскиот облог.

Како да ја пронајдете најдобрата страница за обложување

Има многу онлајн страници за обложување еСпорт со CS: GO маркети за обложување. Некои се управувани од вистински оператори, додека други не вредат мака. Најдобрата веб-локација за обложување CS: GO за видеоигри треба да биде лиценцирана од реномирана регулаторна управа за коцкање. Исто така, треба да има огромни CS: GO пазари и високи коефициенти.

Еспортски бонуси и промоции се исто така достојни додатоци. Други карактеристики што треба да се бараат вклучуваат мобилна компатибилност, корисничко искуство, поддршка за корисници и безбедност.

Совети за обложување

За да ги направите вистинските облози, важно е да разберете како се игра CS: GO и целите. Исто така, истражувајте ги различните тимови, нивните минати настапи и сегашните списоци за да знаете кои тимови се фаворити, а кои не се. Поважно, верувајте им на шансите. Запомнете, високите шанси се плаќаат добро, но се ризични, и обратно.

Тоа е тоа луѓе, врвниот водич за обложување од серијата BLAST Premier. Распоредот за 2022 година е веќе објавен, па играчите можат да се обложуваат на нивните омилени тимови.

Каде и како да се обложите на BLAST Premier?