Liam Fletcher

Liam Fletcher

Writer

Biography

Израснат во адреналинските пејзажи на Квинстаун, склоноста на Лиам за возбуда природно премина од авантури на отворено во виртуелни арени. Страствен гејмер уште од детството, тој подоцна ја канализираше оваа страст во новинарството, уникатно испреплетувајќи ги своите гејмерски искуства со раскажувањето приказни. Неговиот етос? „Секој натпревар, секоја стратегија, секој играч има приказна која вреди да се раскаже“

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Во постојано еволуирачкиот свет на натпреварувачката игра на Покемон, се појави нов шампион кој ја размрда сцената. Raging Bolt, Paradox Pokémon воведен во The Indigo Disk DLC за Pokémon Scarlet and Violet, брзо се искачи на рангот за да стане доминантна сила во мета-играта VGC. Како што се одвиваше Европското меѓународно првенство (EUIC) од 5 до 7 април, Raging Bolt не само што ја покажа својата моќ, туку и го симна од тронот досега доминантниот Flutter Mane, привлекувајќи го вниманието на професионалните играчи и навивачите.

Урсалуна и Поригон2: Меѓународните првенства за неочекувани шампиони на Европа
2024-04-08

Урсалуна и Поригон2: Меѓународните првенства за неочекувани шампиони на Европа

Европското меѓународно првенство (EUIC) изминатиов викенд (5 до 7 април) ја покажа огромната стратешка длабочина и непредвидливоста што ги нуди мета-играта Покемон Скарлет и Виолет. Додека познатите лица доминираа на страната на VGC, два неочекувани Покемони, Урсалуна и Поригон2, се појавија како клучни компоненти на победничкиот тим, пркосејќи се на конвенционалната мудрост за тоа што претставува конкурентна закана.

Фаќање на сите активности: Меѓународното првенство на Покемон Европа (EUIC) 2024 година
2024-04-05

Фаќање на сите активности: Меѓународното првенство на Покемон Европа (EUIC) 2024 година

Меѓународното првенство на Покемон Европа (EUIC) се подготвува да биде клучна пресметка во натпреварувачката сезона 2024 година, поставувајќи ја сцената за Меѓународното првенство на Северна Америка (NAIC) и Светското првенство. Со прикажани не само една, туку сите четири натпреварувачки игри на франшизата, EUIC е сон на ентузијастите на Покемон и комплексен спектакл за следбениците. Еве што треба да знаете:

Падот и потенцијалниот пораст на игрите на LGD: Сага Dota 2
2024-03-31

Падот и потенцијалниот пораст на игрите на LGD: Сага Dota 2

Во потег што предизвика шок во заедницата Dota 2, легендарната организација за е-спорт LGD Gaming го објави своето привремено повлекување од натпреварувачката сцена. Оваа одлука доаѓа по серијата неодоливи изведби, кои кулминираа со неуспехот да се квалификува за отворените квалификации за 23-та сезона на DreamLeague. Познати по нивната стратешка моќ и богатото наследство во играта, отсуството на LGD означува значаен момент во Dota 2 esports.

Скриените скапоцени камења на еспортот што треба да се гледа во 2024 година
2024-03-23

Скриените скапоцени камења на еспортот што треба да се гледа во 2024 година

Пејзажот за е-спорт е џин кој постојано се развива, се протега низ жанровите и ги заробува срцата на милиони ширум светот. Додека гигантите како MOBA и FPS игрите доминираат на насловите, неколку потценети е-спортски заедници страсно ги поддржуваат нивните омилени игри, честопати летаат под мејнстрим радарот. Додека нурнуваме во 2024 година, ајде да фрлиме малку светлина на пет такви е-спортови кои го заслужуваат вашето внимание.

The Rise and Infamy of Destroyer2009: A Deep Dive into the Apex Legends's најозлогласениот хакер
2024-03-22

The Rise and Infamy of Destroyer2009: A Deep Dive into the Apex Legends's најозлогласениот хакер

Приказната за Destroyer2009 започнува во декември 2023 година, со нивното присуство во Apex Legends станува забележителна грижа. Првично, овој поединец се фокусираше на користење на измамници во рангираните лобија, стекнувајќи озлогласеност за нивната нарушувачка игра. Како што се проширија нивните активности, Destroyer2009 стана истакната фигура во заедницата, особено откако таргетираше играчи од висок профил како ImperialHal и HisWattson во февруари 2024 година.

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки
2024-02-16

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки

Кампањата за победа во Monopoly GO е возбудлива можност да освоите големи награди и да соберете бесплатни коцки. За разлика од претходните настани, овој пат можете да заработите и временски ограничени Peg-E токени за да ги користите во Падот на наградата. Кампањата започнува денес, 16 февруари, и нуди низа фантастични награди и пресвртници.

Максимизирајте ја вашата игра со бесплатни кодови во Warhammer 40.000 Tacticus
2024-02-16

Максимизирајте ја вашата игра со бесплатни кодови во Warhammer 40.000 Tacticus

Warhammer 40,000 Tacticus е мобилна игра која им нуди на играчите можност да се вклучат во стратешка игра. Без разлика дали учествуваат во PvE кампањи или PvP престрелки, играчите можат да уживаат во конкурентна средина. Сепак, важно е да се напомене дека играта вклучува микротрансакции. Додека играчите имаат можност да купуваат ставки во играта, постои и бесплатен систем за кодови кој им овозможува да заработат награди со едноставно најавување во играта.

Дали World of Warcraft ќе биде вклучен во Game Pass? Шпекулации и можности
2024-02-16

Дали World of Warcraft ќе биде вклучен во Game Pass? Шпекулации и можности

На 15 февруари, Microsoft објави дека Diablo 4 ќе биде достапен на Game Pass почнувајќи од 28 март. Оваа вест остави многу играчи на World of Warcraft (WoW) да се прашуваат дали нивната омилена игра ќе биде вклучена и во Game Pass.

Совладување на мисијата Retrieve Essential Personnel во Helldivers 2: Стратегии за успех
2024-02-16

Совладување на мисијата Retrieve Essential Personnel во Helldivers 2: Стратегии за успех

Во хаотичниот свет на Helldivers 2, Automatons претставуваат постојана закана за опстанокот на научните тимови на Супер Земја. Сепак, постои надеж во форма на Хелдајвер, херојот кој може да ги придружува овие тимови до безбедно. Ако сакате успешно да ја завршите мисијата Retrieve Essential Personnel во Helldivers 2 и да ги спасите научните тимови, еве неколку клучни стратегии што треба да ги имате на ум.

Оптимизирање на подвизи за паладините во портата на Балдур 3
2024-02-16

Оптимизирање на подвизи за паладините во портата на Балдур 3

Во Baldur's Gate 3, Паладините се застрашувачки воини кои можат да ја докажат својата моќ против секој непријател на бојното поле. Иако се познати по својот тежок оклоп и Божествен удар, паладините исто така можат да користат подвизи за да ги подобрат своите способности и разновидност.

Што е обложување Overwatch: Практичен водич за почетници
2023-11-22

Што е обложување Overwatch: Практичен водич за почетници

Онлајн обложувањето е-спорт има свој дел од предизвици. Можеби е тешко да се дефинира обложувањето Overwatch, што е со бројните оператори и секој што треба да ги сфати точките за активирање во различни режими и можности на игра.

Што се тренерите за еСпорт и што прават тие?
2023-11-22

Што се тренерите за еСпорт и што прават тие?

Ако сте заинтересирани за е-спорт, можеби сте забележале објава за тренер на универзитет или помала, грасрут организација. Можеби ќе се запрашате: „Што се тренери за еспорти или тренери за еспорти, и зошто се толку важни за индустријата за игри?

Врвни совети за еСпорт обложување за CS:GO
2023-11-22

Врвни совети за еСпорт обложување за CS:GO

Дали сте подготвени да се нурнете во возбудливиот свет на обложувањето CS:GO? Тоа е патување кое ветува и возбудувања и предизвици, совршено за сите кои сакаат да додадат дополнителен слој на возбуда во нивното искуство со еСпорт. Без разлика дали сте искусен гејмер или нов во областа на еСпортовите, овој напис е вашиот сеопфатен водич за правење информирани облози на натпреварите CS:GO. За да започнете со десната нога, топло ви препорачувам да посетите највисоко оценет сајт од EsportsRanker. Ова ќе ви даде цврста основа и ажурирани информации за да го започнете вашето обложувачко патување.

Обложување на еспорти наспроти онлајн казино игри: јасна споредба
2023-11-22

Обложување на еспорти наспроти онлајн казино игри: јасна споредба

Реалноста на современото интернет коцкање е тоа што претставува бескрајни можности. Играчите можат да се обложуваат на спортски и казино игри со значителна леснотија. Исто така, љубителите на коцкање секогаш ќе имаат повеќе од доволно на своите раце.

Еспорт наспроти спортско обложување: сеопфатна споредба
2023-11-22

Еспорт наспроти спортско обложување: сеопфатна споредба

Добредојдовте во возбудливото царство на обложување, каде страста за спорт и е-спорт се среќава со возбудата на исчекување и стратегија. Ако сте почетник кој зачекорува во овој жив свет, ве чека просветлувачко патување. Овој водич е прилагоден за да ви помогне да ги разберете нијансите помеѓу еспортското обложување и традиционалното спортско обложување. Додека го истражувате овој водич, не заборавајте да го посетите EsportsRanker за извонредно искуство и најдобрите совети во индустријата. Нивните страници на врвот на листата се одлична почетна точка за да се нурнете во акцијата.

Кои се врвните бонуси за обложување еспортски?
2023-11-22

Кои се врвните бонуси за обложување еспортски?

Индустријата за е-спорт продолжува да расте од сила до сила. Со сите показатели кои укажуваат на позитивна иднина, оваа индустрија привлече огромно внимание од различни страни, меѓу кои клучна е индустријата за онлајн обложување.

Кои се најпопуларните титули за е-спорт за обложување во Азија?
2023-11-22

Кои се најпопуларните титули за е-спорт за обложување во Азија?

Добредојдовте во возбудливиот свет на Esports во Азија, динамичен и возбудлив универзум каде возбудата од видео игрите се среќава со стратешкото царство на обложувањето. Ако сте страсни за игри и желни да ги истражите можностите за обложување, дојдовте до совршеното место. Еспортот не е само форма на забава; тоа е развој на пејзаж кој нуди уникатен спој на ангажирање и можности и за искусни обложувачи и за новодојденци. Додека влегувате во овој жив свет, размислете да ги посетите казина со топ листа на EsportsRanker за да го започнете вашето патување. Подгответе се да истражувате во врвните титули за е-спорт што ги привлекуваат обложувачите низ Азија во 2024!

Водич за почетници за еСпорт обложување Fortnite
2023-11-21

Водич за почетници за еСпорт обложување Fortnite

Добредојдовте во адреналинското царство на Fortnite eSports обложување! Без разлика дали сте ентузијаст за игри или искусен обложувач, овој водич за почетници е ваш пасош за разбирање на работите на обложувањето на натпреварите во Fortnite. Од дешифрирање на статистиката на играчите до совети за стратегиско обложување, ве опфативме. Подготвени сте да го подигнете вашето искуство со игри? Зафатете се и истражете ги нашите препорачани опции за казино во топ-листата на eSportsRanker - каде што ве чека возбудата на обложувањето Fortnite!

Добрите и лошите страни на користењето криптовалути за обложување на еспорти
2023-11-21

Добрите и лошите страни на користењето криптовалути за обложување на еспорти

Криптовалутите веќе некое време се на усните на многу луѓе. Како што повеќе луѓе учат за овие дигитални валути, толку повеќе стануваат ентузијасти да ги користат за деловни и лични работи. Сепак, како и со секоја друга добра работа, обложување со криптовалути имаат своја темна страна, особено кога ги користите за еСпорт обложување.

Кои се најдобрите наслови за еСпорт на кои треба да се обложувате?
2023-11-21

Кои се најдобрите наслови за еСпорт на кои треба да се обложувате?

Светот на е-спорт секојдневно се шири бидејќи повеќе луѓе ги гледаат и учествуваат во игрите. Сепак, поради проширувањето на еспортските настани, друг бизнис се прилагоди за да биде во тек со најновите трендови. Обложувањето за е-спорт штотуку беше достапно во бизнисот со обложување, така што страствените играчи, гејмери ​​и обложувачници веројатно можат да заработат пари од нивните омилени настани. Доколку сте заинтересирани да ја испробате својата рака во обложување на е-спорт, следново е листа на врвни еСпортови кои сега се најпопуларни во овој сектор.

Кои се сајтовите за онлајн е-спорт и зошто треба да ги посетите?
2023-11-21

Кои се сајтовите за онлајн е-спорт и зошто треба да ги посетите?

Добредојдовте во динамичното царство на еспортско обложување, каде што возбудата од конкурентните игри се спојува со возбудата на стратешките обложувања. Како почетник кој се движи по овој возбудлив пејзаж, на работ сте да го отклучите светот на можностите. Еспортските обложувања, особено преку онлајн казина, добија значителен моментум, нудејќи уникатен и привлечен начин да се потопите во виртуелните арени на вашите омилени игри.

Сеопфатен водич за обложување на храбри еСпорт натпревари
2023-11-21

Сеопфатен водич за обложување на храбри еСпорт натпревари

Најновиот наслов од Riot Games, Valorant, гледа многу активности на конкурентното коло за игри. Вљубениците во обложување најверојатно ќе забележат зголемување на пазарите за е-спорт кај нивната претпочитана обложувалница, а Valorant веројатно е една од достапните игри.

Alderney Gambling Control Commission