Betwinner

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

About

BetWinner е во сопственост и управуван од Marikit Holdings Limited и е основан во 2018 година. Ова ја прави страницата една од најновите на пазарот. Седиштето на компанијата исто така се наоѓа во земјата Кипар. 

Betwinner е лиценциран во Курасао и компанијата користи други лиценци за други региони ширум светот. Поддршката на клиентите и безбедноста на сајтовите овозможуваат безбеден и ефикасен начин за брзо играње на омилената игра.

/betwinner/about/

Games

Љубителите на спортот ќе можат да најдат нешто за сите нивни потреби за еСпорт обложување во Betwinner. Опсегот на еСпортови и обложувања овозможува пријатно и едноставно искуство за обложување и играње. Турнирите и обложувањето се возбудливи и врвните играчи на CS: GO, LoL, StarCraft, FIFA и DotA можат да заработат милиони.

Withdrawals

Процесот за повлекување е исто така релативно лесен и зависи од методот што мислите дека е најдобар за вас. Само одете до знакот $ на горниот дел од екранот. Кликнете на повлекување и потоа направете повлекување со кликнување и поминување низ процесот на повлекување. Минималното повлекување е 1,50 €/$ или истиот износ во различна валута. 

Не постои максимална граница за повлекување. Повлекувањето пари е бесплатно и може да потрае неколку минути или неколку дена. Вообичаеното време за обработка е околу 15 минути, а картичките може да потраат до 7 дена. Нема такси, но сметките се проверуваат пред да се дадат пари на играчите.

Bonuses

Има огромен број на бонуси и депозити кои ги нуди Betwinner. До овие бонуси и други промоции може да се пристапи на страницата со одење во делот „Промо“ и прегледување низ опциите за бонуси. Бонусите и промоциите се движат од 100% исти бонуси на првиот депозит, други бонуси за депозит, роденденски и неделни промоции. 

Betwinner има бонус и промоција за секого. Сепак, важно е да бидете свесни за барањата за обложување и регистрација пред да се обложувате на страницата. Играчите често мора да направат депозити пред да го добијат својот бонус и временските ограничувања или да користат бонуси, исто така, се применуваат. Важно е да контактирате со поддршката за корисници за повеќе информации.

Payments

Постојат бројни опции за плаќање достапни и на лаптопи и на мобилни телефони во Betwinner. Играчите треба да кликнат на неколку линкови на страници за да направат депозит или повлекување во рок од неколку минути. Лесно е да се направи ова бидејќи може да се користат над 200 различни начини на плаќање во зависност од земјата во која живеете. 

Мобилната верзија на платформата исто така ги поддржува сите начини на депозит и повлекување. Ова е одлично за играчите кои сакаат да играат во бегство. Имајте предвид дека важат минималните и максималните ограничувања за депозит и повлекување, како и времето на обработка. Многу корисничка поддршка на страницата им овозможува на играчите да поставуваат прашања. Еве неколку кратки информации за да започнете.

Account

Добивањето сметка на Betwinner е лесно и има само неколку работи што ќе ви требаат за да започнете. Целиот процес е едноставен и може да се заврши за неколку минути. Прочитајте подолу за да дознаете за поставувањето.

Tips & Tricks

Уживајте во акумулаторски облози кои ви дозволуваат да се обложите на пакетите од вашите омилени еСпорт облози во едно. Ова е потешко, но резултира со потенцијален профит. Сепак, облозите за акумулатор бараат стратегија и многу истражувања. Потребно е одлично познавање на спортот или играта на која се обложувате и има минимален ризик. 

Акумулаторите треба да бидат колку што е можно помали и добра идеја е да се погледне во осигурувањето особено за облози каде што може да има елемент на ризик дури и откако ќе се направи истражување. Осигурувањето значи дека можете да победите дури и ако еден дел од облогот изгуби, па вреди да се користи во некои околности.

Responsible Gaming

Накратко, никогаш не треба да се обложувате повеќе пари отколку што имате и секогаш постои шанса за загуба дури и со најдоброто истражување. Ако се обложите над вашата граница, тоа може да предизвика проблеми во вашиот личен живот. 

Колку ќе се обложите се потпира на сопственото расудување и потенцијалните загуби не треба да бидат доволно сериозни за да го предизвикаат вашиот секојдневен живот. Поставете лимит за обложување и држете се до него што и да се случи.

Support

Контактирајте со поддршката на BetWinner преку многу едноставни и брзи опции. Имате опција да разговарате во живо преку телефон или да ја користите наведената адреса за е-пошта. Разговорот во живо е најбрзиот начин за воспоставување контакт и е одличен начин за брзо играње. Е-поштата е одлична и за документи и повеќе формални информации. Некој од поддршката исто така ќе биде со вас многу брзо кога ја користите опцијата за разговор во живо.

Deposits

Едноставно одете на иконата $ на врвот на страницата и изберете од многу начини на плаќање, вклучувајќи е-паричници, платежни системи и криптовалути. Изберете го вашиот омилен метод и притиснете „Депозит“. Внесете ги релевантните информации и потоа добијте ги вашите средства во рок од неколку минути. Плаќањата се шифрирани и информациите на играчот се чуваат строго од страна на страницата. 

Изберете од многу брзи методи од е-паричници или класични кредитни картички за да започнете. Има минимален депозит од €/$1 или истиот износ во други релевантни валути. Нема максимален износ на депозит. Исто така е бесплатно за депонирање и обработката е моментална.

Security

Betwinner има лиценца со управата за игри на Курасао и други органи за игри низ целиот свет. Го користи и најновиот безбедносен софтвер и шифрирање. Одредбите и условите на Betwinner наведуваат дека сите информации или документи поставени исто така не се зачувани. Некои исклучоци важат за информации за бонуси. 

Веб-страницата исто така користи шифрирање и најнов софтвер за да ги заштити вашите лични информации и информации за плаќање. Betwinner е релативно нова страница, но нема причина да бидеме премногу загрижени за прашањата за приватност и безбедност. Лиценцирањето, законите и безбедноста на интернет мора да бидат најважни за толку голем играч на пазарот кој сега се протега низ целиот свет.

FAQ

Најдете ги најчесто поставуваните прашања за е-спорт обложување во Betwinner овде.

Total score8.9

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Роденденски бонус
ДржавиДржави (53)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GOCall of DutyDota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal KombatRocket LeagueStarCraft 2
UFC
ValorantWorld of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Лотарија
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)
Asia Gaming
Authentic Gaming
DreamGaming
Evolution Gaming
Ezugi
Fazi Interactive
Gameplay Interactive
LuckyStreak
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
SA Gaming
VIVO Gaming
XPro Gaming