Rabona

Age Limit
Rabona
Rabona is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Rabona

Од 2019 година, новоформираната веб-страница за обложување и обложување преку Интернет Rabona продолжува да обезбедува исклучителна услуга за своите клиенти, според онлајн прегледите. Со 4,8/5 и 7,6/10 од популарните страници за прегледување, спортската книшка се одвива добро во целина како популарна дестинација за ентузијасти за е-спорт обложување. Управувана од Soft2bet, платформата нуди исплата од 95 проценти за некои спортови, како што се кошарката и фудбалот.

Интернет-страницата за обложување привлекува нови играчи со конкурентни промоции и бонус награди. Лиценцирано во Курасао, спортската книшка работи според строгите прописи за да се придржува до барањата за лиценца. Лиценцата бара обложувалницата за е-спорт да покаже оперативен интегритет и да промовира одговорно коцкање меѓу своите обложувачи. Поддржувајќи ги и англискиот и германскиот, дигиталната страница обезбедува услуги за онлајн обложување за еспорт на клиенти во многу региони низ светот.

Со минимална возраст од 18 години за обложување, веб-страницата за онлајн обложување се грижи и за младите и за искусни ентузијасти за е-спортови кои обложување на видео игри. Според веб-страницата rankchart.org, Рабона има повеќе од 22.000 посетители и повеќе од 100.000 прегледи на страници секој ден. Како растечка веб-локација, спортската книшка привлекува нови корисници со бонус за добредојде и други промотивни размислувања за обложување со видео игри. Овие бонуси за добредојде им овозможуваат на корисниците да се обидат да се обложуваат на е-спорт пред да ги ризикуваат своите депонирани средства.

Рабона е-спорт

Со обезбедување на пристап до корисниците за обложување на еИгри популарен е-спортски турнир и можности за обложување на настани, Рабона ја зголемува позитивната репутација за обложување преку онлајн eGaming во целина. Без разлика дали се обложуваат на е-спорт, тимови или поединечни играчи, имателите на сметки наоѓаат конкурентни шанси за обложување е-спорт во Рабона, според онлајн прегледите. Со повеќе од 20.000 настани во живо месечно, веб-страницата за онлајн обложување нуди пристап до натпревари со глобални титули за обложување на е-спорт, како што е следново:

ФИФА

Electronic Arts дистрибуира ФИФА, најпродаваната видео игра низ целиот свет. Првично дистрибуирана во 2011 година, видео играта е продадена во повеќе од 325 милиони примероци. Достапно е во најмалку педесет и една земја и преведено на осумнаесет различни јазици. Големиот досег на ФИФА им помага на глобалните фанови да играат извонредно искуство со видео игри. Засега, видео играта го држи своето место во Гинисовата книга на рекорди како најпродавана титула за спортски видео игри низ целиот свет.

Опсада на Виножито 6

Со педесет и пет милиони играчи, R6 е уште една популарна титула, која ги привлекува меѓународните играчи да учествуваат на еспортски натпревари и турнири. Овие ентузијасти предизвикуваат акција за обложување на Рабона. Издавачот на игри Ubisoft управува со масовната дистрибуција за сите Опсада на Виножито 6 наслови на франшизи. Заснована на романот Rainbow Six на Том Кленси, видео играта нуди возбудлива забава и за играчите и за обложувачите, според прегледите на интернет.

Начини на плаќање во Рабона

За да депонираат средства, корисниците на Рабона мора прво да се регистрираат за сметка. Регистрацијата е едноставна. Внесете ги деталите и потврдете ги потребните информации за да пристапите до бонусот за добредојде. . За да се регистрирате, изберете креирање сметка, внесете информации за е-пошта и следете ги упатствата. По регистрацијата, корисниците можат да депонираат средства и да бараат бонус за добредојде. Нудејќи совпаѓање од 100 проценти депозит до 150 долари, облогот е конкурентен. Неколку онлајн обложувалници нудат повисоки бонуси за почеток. Сепак, Рабона има разумен услов за обложување. Новите сопственици на сметки кои бараат само бонус за добредојде мора да го играат износот на депозитот еднаш.

Веб-страницата за онлајн обложување нуди неколку начини на плаќање да изберете. Корисниците можат да избираат помеѓу дигитални паричници, банкарски трансфери, криптовалути и кредитни картички. Следејќи ги упатствата за изборниот начин на плаќање, корисникот може да депонира минимум 10 евра или да повлече минимум 20 евра. Веб-страницата не наплаќа од корисниците за депонирање средства. Повлекувањата може да потраат од 48 часа до 3 дена, во зависност од начинот на плаќање што го избира сопственикот на сметката. На пример, банкарскиот трансфер има минимален износ за повлекување од 100 евра, што може да потрае до 3 дена за да се одрази на сметката на давателот на плаќања на корисникот.

Бонуси што ги нуди Рабона

Обложувањето во Рабона им овозможува на играчите да подигнат до 20.000 евра, во зависност од статусот на сопственикот на сметката. Ова го прави важно барањето за обложување на разумен бонус. Играчите може да ја пробаат веб-локацијата со бонус средства без да се грижат дали ќе ја превртат неколку пати пред да исполнат ограничувачки услов.

Рабона бара од корисниците да се обложуваат само еднократно со износот на бонусот, што некои онлајн рецензенти го ценат. Се разбира, условите се предмет на промена во секое време. Засега, новите играчи кои бараат бонус за обложување на видео игри може да ја искусат страницата без однапред да ги трошат депонираните средства. Обложувањето без ризик им дава на играчите поглед од птичја перспектива на огромните опции за е-спорт достапни за обложувачите да уживаат.

Додека Rabona нуди ниски до рамноправни шанси, веб-локацијата одржува конзистентни структури за бонуси и награди, кои може да ги користат новите сопственици на сметки. Како нова интернет-страница за обложување, Рабона сè уште расте и привлекува клиенти за е-спорт од глобалниот пазар на онлајн обложување. Со награди, поени и бонуси, страницата им овозможува на корисниците прво да учествуваат и подоцна да трошат лични средства, што е награда. Иако, популарните веб-локации нудат повисоки бонуси, Рабона обезбедува разумен услов за обложување. Нови играчи ја посетуваат страницата и постоечките обложувачи се враќаат за да се обложуваат на видео игри.

Зошто да се обложувате во Рабона?

Онлајн обложувањето Рабона нуди региони ширум светот пристојни бонуси и фер барања за обложување. Со позитивни вкупни прегледи на интернет, веб-страницата останува конкурентна на растечкиот пазар за онлајн обложување за е-спорт. Рабона обложувањето преку Интернет ги запознава клиентите со фер и избалансиран пристап кон онлајн обложувањето е-спорт, според онлајн прегледите. Нудејќи огромни можности за обложување на видео игри, страницата за онлајн обложување е-спорт продолжува да ја зголемува својата база на клиенти. Рецензентите забележуваат дека повеќе од 30.000 настани пред натпреварот, услугата за корисници 24/7 и шансите за обложување на еспорт на ниво на ниво и помагаат на веб-локацијата да ја одржи својата конкурентска предност.

Нудејќи широки можности за сопствениците на сметки да се обложуваат на видео игри, веб-страницата привлекува бизниси од различни региони низ целиот свет. Тоа е врвна технологија и политиките насочени кон клиентите може да ја објаснат причината зошто рецензентите наоѓаат добри работи да кажат за Рабона. Рецензентите се особено задоволни од бројот на промоции и опции за депозит за користење на веб-страницата да биде едноставен процес.

Рецензентите забележуваат дека секундарните облози се во просек под нивото. Покрај тоа, со пониски ограничувања за повлекување, веб-локацијата за онлајн обложување можеби нема да привлече толку многу ентузијасти за е-спорт со високи влогови. Сепак, за оние кои бараат забавна акција за обложување е-спорт, се чини дека консензусот е дека Рабона вреди да се провери.

Total score8.3

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Арапски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалностБонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Роденденски бонус
ДржавиДржави (24)
Јемен
Јордан
Бахреин
Германија
Индија
Ирска
Канада
Катар
Кувајт
Либан
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сирија
Тајланд
Унгарија
Финска
Чешка
Чиле
ИгриИгри (37)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
StarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (45)
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
Bancontact/Mister Cash
Beeline
Bitcoin
Boleto
Carte Bleue
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Klarna
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Moneta.ru
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
PaySec
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Sepa
Siru Mobile
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
СофтверСофтвер (24)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Amaya (Chartwell)
Betsoft
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Ezugi
GameArt
Habanero
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Thunderkick
Yggdrasil Gaming
iSoftBet