Избор на идеален бонус за обложување еспортски: Водич

Зголемената популарност на еСпортските игри доведе до тоа обложувалниците да користат различни стратегии за да ги задржат играчите мотивирани. Употребата на бонуси несомнено е составен дел во еСпорт маркетингот. Бидејќи индустријата за онлајн игри станува жестока конкурентна, останува јасно дека играчите на еСпорт имаат уште поголеми шанси да ги добијат најдобрите бонуси.

Онлајн бонуси не се создадени еднакви. За играчите да добијат вистинска предност во однос на казиното, тие се охрабрени да ги бараат најдобрите бонуси. Извидувањето за совршен бонус за еСпорт бара повеќе отколку да се погледне износот на бонусот. Различни фактори, меѓу кои клучни се барањата за обложување, многу помагаат во изборот на вистинскиот бонус.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Што го прави добар бонус за е-спорт?

Некои играчи на е-спорт, претежно нови, може да бидат во искушение да зграпчат што е можно повеќе бонуси со надеж дека ќе го зголемат својот фонд. За жал, не вреди да се земат сите бонуси. Еве неколку работи што треба да се земат предвид при оценувањето дали вреди да се земе бонус или не:

Големина на бонус

Износот на бонусот е веројатно првото нешто што го гледа секој играч кој бара бонус. Идеално, значителните бонуси за еСпорт обично им нудат на играчите максимална вредност за нивните пари. Сепак, големината сама по себе не може да се користи како одлучувачки фактор; играчите исто така треба да се заинтересирани за мноштво други фактори, вклучително и износот потребен за активирање на бонусот.

Барања за обложување

Иако големината на бонусот обично е на прво место, тоа секако не е единствениот фактор што треба да се земе предвид. Повеќето бонуси што ги нудат еСпортските обложувалници обично имаат барања за обложување кои се движат од 1 до 20X. За што се однесуваат барањата за обложување? На пример, бонус од 100 долари со барања за 5 пати обложување во суштина значи дека играчот треба да стави облози во вредност од 500 долари за да се квалификува за повлекување. Во суштина, совршениот бонус треба да има најнизок услов за обложување.

Датуми на истекување

Вообичаено е да се најдат бонуси за еСпорт со датуми на истекување. Според советите за обложување еСпорт од искусни играчи, добриот бонус треба да има долг рок на траење. Краткиот датум на истекување може да биде особено ограничувачки, особено кога е поврзан со бонус со високи барања за обложување. И бидејќи повеќето бонуси што ги нудат сајтовите за еСпорт доаѓаат со уникатни барања за обложување, продолжениот рок на траење е несомнено пожелен во повеќето случаи, така што вашето хоби не се претвори во непожелна работа.

Разновидност

При издавање бонус, целта на која било обложувалница за еСпорт е да им понуди вредна награда на своите играчи. Како таква, разновидноста или способноста на бонусот да се користи на различни игри е од клучно значење за да се процени вредноста на кој било поттик. На пример, добар бонус за еСпорт може да се користи на повеќе настани и пазари за еСпорт. Ако бонусот е рестриктивен, ова може да биде сигурен знак дека играчот треба да истражува други опции.

Начини за плаќање

Повеќето онлајн бонуси обично се врзани веродостојни начини на плаќање. Повеќето казина од највисоко ниво нудат бројни начини на плаќање. На овој начин, играчите не треба да размислуваат двапати пред да бараат бонус. Најдобро од сè, леснотијата на барање бонус треба да ја отсликува и леснотијата на барање бонус победи.

Како да добиете бонуси за обложување е-спорт?

Гледајќи ја разновидноста на бонуси, некои играчи често се збунуваат околу добивањето бонус за еСпортови. Барањето бонус за еСпорт не мора да биде макотрпна работа, исто како и лоцирањето на најдобрите коефициенти за обложување на еСпорт, имајќи предвид дека повеќето страници за обложување еСпорт имаат лесна процедура кога пристапувате до вашиот бонус. Како што рече, тука е општ водич чекор-по-чекор за да побарате кој било бонус за еСпорт.

Изберете страница за обложување е-спорт

Првиот чекор за барање бонус за е-спорт е да се регистрирате со обложувач. Сепак, ова не значи да изберете други страници за обложување е-спорт на кои ќе наидете, туку онаа што нуди долга листа на бонуси. Иако ова можеби не е квалификација, тоа често ја формира основата за добивање други бонуси. Правилниот избор на казино може да значи добивање на различни бонуси во текот на целиот тек на вашето играње со нив. Сепак, читањето на одредбите и условите прикачени на потенцијалните понуди е клучно пред да изберете која било локација за обложување.

Пријавување – Бонус за добредојде

Повеќето казина пречекуваат нови играчи со a бонус за добредојде. Единствената квалификација поврзана со овој бонус е дека играчот мора да биде нов. Значи, пријавувањето е неопходно кога се насочува бонус за добредојде. Откако играчот како да се обложи на е-спорт и ќе одлучи да се придружи на регистрација со обложувачница за еСпорт, тој се третира со низа други бонуси, вклучувајќи бонуси за натпревар и враќање на готовина. По пријавувањето, новите играчи на е-спорт може да ги искористат предностите на промотивните кодови, особено кога го активираат бонусот за добредојде.

Направете депозит – Бонус за натпревар/повторно вчитување

Додека некои казина рутински нудат играчи бонуси без депозит, повеќето сајтови за е-спорт ги наградуваат играчите кои ги финансираат своите сметки со вистински пари. Повеќето казина нудат бонуси во форма на бонус за натпревар или повторно вчитување, каде што депозитот се совпаѓа до одредена сума. Идеално, потребно е само депозит за да се активира бонусот за натпреварот.

Облози за место – Бонус за лојалност/поврат на готовина

Ставањето облози со вистински пари може да биде уште еден начин за барање бонус. Како и спортските книшки, сајтовите за обложување е-спорт исто така ги наградуваат играчите кои повремено прават облози со вистински пари. Овие бонуси доаѓаат во различни форми, меѓу кои клучни се бонусите за лојалност и враќање на готовина. Првото обично им се доделува на редовните обложувачи, додека вториот се враќа како дел од изгубените облози.

Постапката или чекорите што треба да се преземат пред да се бара бонус се информирани од природата на бонусот. На пример, добивањето бонус за регистрација е сосема различно од барањето на натпреварот или бонусот за враќање на готовина. Во повеќето случаи, барањето бонус не завршува кога играчот ќе го добие износот на бонусот; играчите на е-спорт треба да ги исполнат соодветните барања за обложување. Понекогаш, ќе има ограничувања поврзани со барањата за обложување.

бонуси на сајтот?

Повеќето онлајн обложувалници за е-спорт денес стави на некои дарежливи бонуси. Како резултат на тоа, секој е-спорт кој се подготвува да ги искористи овие стимулации треба да биде подготвен да купува и да избере бонус што одговара на нивните преференции.

Изборот на најдобриот бонус за е-спорт обично е прашање на лични преференции. Некои обложувачи може да бараат големи суми на бонуси иако имаат високи барања за обложување. Други би сакале мал бонус со лесни за исполнување барања за играње. Сè се сведува на изборот на бонус кој нуди најдобра вредност за парите.

Додека советите за обложување за е-спорт го информираат изборот на повеќето играчи, еве листа на некои од најдобрите понуди за бонус на веб-страницата за обложување еСпорт:

  • 1xBet бонуси:1xBet нуди голема разновидност на бонуси. Има среќни петок, бонуси за добредојде и депонирање до 200% од депонираниот износ, но можете да најдете многу повозбудливи бонуси кај овој провајдер.
  • Betsson бонус облози: Betsson.com е-спорт играчите можат да бараат до 25 долари во бонус облози по пријавувањето и да направат депозит со вистински пари од сличен износ.
  • Бонус за добредојде на Леовегас: Понудата за добредојде на Leovegas.com е единствена, со играчите кои уживаат 100% зголемување на профитот на нивните први две облози до максимум 25 долари.

Бонуси за обложување на сајтови за е-спорт

Еспорт играчите се третираат со различни бонуси, при што секој нуди уникатни придобивки. Еве расчленување на најдобри бонуси за еСпорт што го нудат повеќето обложувалници.

Бесплатни облози

Бесплатни облози, исто така познат како бонуси без депозит, се поттикнати бонус понуди за обложувачници во е-спорт, и нови и постоечки. Како што сугерира нивното име, овој тип на обложување им дава на играчите шанса да победат без да ставаат вистински пари на линија.

Без бонуси за обложување

Без обложување или бонуси без обложување се бонуси понудени без приложени барања за играње. Ова во суштина значи дека не постојат одредени ограничувања и играчите можат да ги соберат своите добивки веднаш штом сакаат.

Бонус за лојалност

Веб-страниците за обложување на еспорти вработуваат бонуси за лојалност како начин за наградување на посветените играчи. Овој бонус е често во систем на поени, каде што играчите заработуваат поени веднаш штом ќе почнат да играат облози со вистински пари.

Бонус за упатување

Бонуси за упатување се доделуваат на играчи кои се трудат да натераат некој нивен пријател да игра. Најдоброто нешто за бонусите за упатување е тоа што и активниот играч и упатениот добиваат бонус.

Списокот на бонуси за обложување еСпорт е многу подолг од ова. Други значајни споменувања вклучуваат бонус за натпревар, мобилен бонус, и слободни кожи.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)