Вести

September 15, 2022

Најнови вести за обложување на StarCraft II

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

TeamLiquid StarLeague9

Натпреварот TeamLiquid StarLeague9 за StarCraft II беше објавен во јуни 2022 година. Овие настани ќе започнат на 29 јули и ќе траат до 4 септември. Тие ќе се одржуваат онлајн и офлајн на Течност на тимотобјект за обука. По првичниот онлајн турнир, најдобрите 12 натпреварувачи ќе бидат пренесени во Холандија за да учествуваат офлајн во тренинг објектот на Team Liquid.

Најнови вести за обложување на StarCraft II

StarLeague9 има заграда за двојна елиминација со 32 играчи. Натпреварите на Bo3 ќе се играат во круговите 1 и 2 за победниците, четвртфиналето на победниците и рундата за заградата на губитниците.

Натпреварите Bo7 ќе се играат за финалето на победниците и за финалето на поразените. Слично, ќе се играат и големите финалиња на Бо7, при што победникот од победничката група ќе започне со предност од 1-0. Тимовите ќе се натпреваруваат за награден фонд вреден 40.000 американски долари, а победниците ќе добијат 14.000 долари. Вљубениците во StarCraft можат да ги најдат шансите за турнирот популарни онлајн сајтови за обложување е-спорт.

Глобална StarCraft II лига сезона 3: Код S 2022 година

Legacy of the Void верзијата на играта ќе биде прикажана на офлајн настанот во Јужна Кореја. Тимовите ќе се натпреваруваат за награден фонд од 123.000 американски долари, а победниците ќе земат 30.000 американски долари. Додека третото и четвртото место добиваат по 9.000 долари, второпласираните добиваат 12.000 долари. Натпреварот ќе се одржи од 22 август до 13 октомври.

Сите игри во Групната фаза 1 со двоен формат на турнири се натпревари во Bo3. Најдобрите двајца играчи од секоја група ќе се квалификуваат за Групната фаза 2, што е натпревар во круг Робин Бо3. Најдобриот играч од секоја група оди во полуфиналето на плејофот. Второ и третопласираните од секоја група продолжуваат во осминафиналето.

Целокупната разлика во натпреварот, разликата во играта и директната пресметка се користат за прекинување на врските. Ако сè уште има нерешено, ќе се земат предвид кумулативните победи на учесниците во натпреварите и нивните разлики на картите на изедначените учесници. Натпреварот за тај-брејк и превртување паричка се единствените преостанати методи за прекинување на вратоврската.

Супер-турнирот 2 на GSL 2022 ќе ги носи своите полуфиналисти. Претстојната ESL Pro турнеја 2022–23 Мастерс Атланта се рангираше за првите шест финалисти. На победникот на настанот му се гарантира престој на ИЕМ Катовице 2023 година.

Како да се обложите на претстојните настани на StarCraft2

Типична игра-победник е најпопуларниот вид на Обложување StarCraft 2 можности кои може да се најдат на сајтовите за е-спорт обложување. Идејата е толку јасна како што доаѓаат. Играчите го избираат натпреварувачот за кој веруваат дека ќе победи. Кога некој е почетник, треба да се држи до тој метод бидејќи е наједноставен додека не разберат како функционира сè друго.

Точен резултат

Најпопуларните страници за обложување StarCraft 2 обезбедуваат облози за точни резултати за најдобри натпревари. Овие облози носат прилично голем ризик, но имаат добра исплата. Меѓутоа, бидејќи обложувачите треба правилно да го предвидат точниот резултат на одреден натпревар, тие не треба да вложуваат многу пари во нив.

Вкупно карти над/под

Вкупните карти над/под се поповолен стил на обложувачниците доколку облозите за точни резултати се премногу опасни за нив. Поединците треба само да го погодат вкупниот број на одиграни карти за овие облози; наместо да се предвидува конечниот резултат. Натпреварот или ќе заврши со две или три мапи, а обложувалниците ќе им дадат на играчите груба проценка, да речеме 3, каде што играчите ќе можат да прогнозираат над 3 или под 3.

Акумулатори

Starcraft 2 е игра 1v1 што ги прави акумулаторите фантастичен избор за облози со висок ризик и висока награда. Овој облог е одличен избор за играчите со цел да заработат пари обложувајќи се на StarCraft 2. Сепак, ќе треба да се запознаете со моменталните натпреварувачки пејзажи преку совети за е-спорт обложување достапни на интернет. Играчите имаат предност кога се обложуваат на SC2 поради овие совети.

Бидејќи повеќе натпревари се достапни речиси постојано, поединците може брзо да врзат неколку облози за да постигнат значителен мултипликатор. Шансите за освојување на тикетот значително се намалуваат со секој следен облог. За среќа, освојувањето на петкратен акумулатор со добри коефициенти ќе биде вредно.

Зошто обложувањето Starcraft2 е популарно?

Основата на привлечноста на StarCraft 2 лежи во неговите елементи на игра. Играта е една од најконкурентните и рамномерно усогласени е-спортски игри досега. РТС што го започна движењето за е-спорт и сè уште е силно денес, иако заедницата за е-спортови го префрли својот фокус на други жанрови, е крал на сите игри на РТС.

Иако натпреварите од највисоко ниво може да се најдат ширум светот, Јужна Кореја е местото каде што играта е најпопуларна. StarCraft 2 е добро познат во онлајн заедницата за обложување е-спорт и е популарен кај обложувачите за е-спорт.

Примарната цел на играта е да изгради база со различни структури околу центрите составени од наоѓалишта на минерали и гасови. За да потрошат за создавање армиски трупи и развој на посложени објекти, кои обезбедуваат пристап до помоќни единици, играчите собираат минерали и гас. 

Крајната цел е играчот да ги искористи своите единици за да ја уништи базата и единиците на противникот додека се чува од истата судбина што се случува на нивна страна.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести