Вести

March 31, 2022

Како да се обложите на Apex Legends во 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Обложувањето Apex Legends полека добива на сила бидејќи се повеќе обожаватели на играта со шутерски херој на Battle Royale се обложуваат на стотици турнири и натпревари ширум светот. Ако обложувањето ви звучи како идеја, ова е вистинското место. Дознајте сè за обложување Apex Legends 2022, од основите на Онлајн обложување Apex Legends на најголемите натпревари и тимови.

Како да се обложите на Apex Legends во 2022 година

Што е Apex Legends?

Развиена и објавена од Respawn Entertainment и Electronic Arts, соодветно, Apex Legends е една од најголемите битројал игри на еСпорт сцената, со преку 13 милиони активни играчи неделно. Оваа онлајн видеоигра со повеќе играчи се карактеризира со иновативна модерна борба и редовни сезони со два тима од тројца на остров кој постојано се намалува.

Apex Legends, исто така, го прошири својот дофат на индустријата за обложување еСпорт. Иако не е на ниво на CS: GO, Dota 2, FIFA и League of Legends, полека се искачуваше на рангот од инаугуративната глобална серија Apex Legends во декември 2019 година, кога беше објавен награден фонд од 3 милиони долари. Огромниот награден фонд служеше како повик за будење за еСпорт тимовите и обложувалниците. Денес, обложувачите можат да се обложуваат на широк спектар на натпревари и турнири на Apex Legends на многу сајтови со онлајн пазари за обложување еСпорт.

Обложување на Apex Legends

2022 година дефинитивно ќе биде напорна година на мапата за обложување Apex Legends. Но, како играч, важно е да бидете запознаени со сè за обложувањето Apex Legends. За оние кои се нови во обложувањето Apex, подолу се три клучни работи што треба да се забележат.

Apex Legends Markets

Пазарите за обложување се однесуваат на различните можни исходи од натпревар или турнир на Apex Legends. Пред да започнат, обложувачите мора да бидат сигурни дека ги знаат достапните пазари. Многу играчи прават грешка да се обложуваат на пазари што едвај ги разбираат. Apex Legends има многу пазари. Обложувачите можат да се обложуваат на акумулатори, збирки, облози на Moneyline, директни облози и специјални облози. Примерите на популарните пазари за обложување Apex Legends вклучуваат победник, победник на турнирот, најмногу убиства, победник на карти, најдолги убиства и резултати на карти, меѓу другото.

Разбирање на шансите за Apex Legends

Покрај пазарите, исто така е од суштинско значење да се разберат шансите, кои одат рака под рака со пазарите за обложување. Шансите ја претставуваат веројатноста да се случи некој настан (исход). Колку се поголеми шансите, толку се помали шансите тој настан да помине.

Како и во другите спортски обложувалници, коефициенти за обложување во Apex Legends ќе бидат достапни во три формати, како што е дискутирано подолу.

  • Децимали - Ова е најпопуларниот формат на коефициенти претставен во децимали. Познати и како европски коефициенти, добивките во децимални коефициенти се пресметуваат со множење на коефициентот со влогот.
  • Дробни коефициенти- Исто така познат како британски коефициенти, ова е уште еден популарен формат на коефициенти. Претставен во дропки, бројот на левата страна (броител) во коефициентот на дропки е она што играчите треба да го влогат за да го добијат тоа од десната страна (именителот).
  • Парични линии - Инаку познати како американски или американски шанси, Moneylines може да бидат омилени (-) или аутсајдери (+). Фаворитите ја претставуваат сумата што треба да се обложи за да се освојат 100 долари, додека аутсајдерите е освоениот износ за секои 100 долари, плус влогот.

Најдобрите страници за обложување Apex Legends во 2022 година

Во 2022 година, има стотици онлајн обложувалници за еСпорт, некои се вистински додека други се губење време. При изборот на обложувалница за придружување, проверете дали е лиценцирана или не. Исто така, проверете ги функциите како што се мобилни апликации, поддршка за корисници, депозит и повлекување, безбедност и бонуси. Поважно, проверете дали страницата има пазари за обложување Apex Legends.

Сезона на Apex Legends 2022 година

На главните моменти, кои се најголемите турнири и тимови на Apex Legends во 2022 година? Ова е многу важно за обложувачите бидејќи познавањето на распоредот порано ги става играчите во подобра позиција да ја следат формата на тимовите-учеснички и другата динамика што може да влијае на исходите од натпреварите и турнирите.

Исто како и минатата сезона, календарот за натпреварувачки игри на Apex Legends ќе биде зафатен. Постојат квалификации, настани од А-ниво, настани од Б-ниво, настани од Ц-ниво, настани од Д-ниво и настани од С ниво. Некои од најдобрите турнири на кои може да се обложуваат вклучуваат Apex Legends Global Series, Pro League Regular Season, Challenger Circuit, ALGS Championship, RAGE PARTY, ACADEMIA cup, Apex Legends Winter Circuit и Japan Series.

Покрај познавање на календарот, од суштинско значење е да се знаат најдобрите тимови во еСпорт сцената, експлоатирањата на секој тим и нивната моментална форма. Има десетици тимови на Apex Legends. Се разбира, некои имаат врвни перформанси во фиоки, па затоа треба да бидат на листата на омилени обложувачи. Најдобрите тимови на Apex Legends за обложување во 2022 година ги вклучуваат NRG, Complexity Gaming, G2 Esports, Spacestation Gaming, Team Liquid, Sentinels и Counter Logic Gaming.

Каде да ја следите акцијата

Сега, каде можат обложувачите да ја следат акцијата? Па, ова зависи од настанот. Многу натпревари за еСпорт на Apex Legends се пренесуваат на сајтови како што се Twitch и YouTube. Најдобрите обложувалници имаат и пренос во живо за обложувачите да можат да ја фатат акцијата директно од страницата на букмејкерот.

Тоа е крајот на овој преглед. Не заборавајте да проверите неколку совети за обложување еСпорт бидејќи тие многу помагаат во зголемување на шансите за победа во онлајн обложувањето Apex Legends.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести