Вести

April 28, 2022

Водич за еСпортско обложување за еСветско првенство на ФИФА 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Еден од долгоочекуваните еСпорт настани оваа година е FIFA eWorld Cup 2022, најпрестижниот турнир на еСпорт сцената на ФИФА. Да, има многу други турнири на ФИФА на кои треба да се обложувате, но тие не го привлекуваат влијанието што доаѓа со еСветскиот куп на ФИФА. Во оваа статија, обложувачите можат да дознаат сè што треба да се знае за претстојниот турнир.

Водич за еСпортско обложување за еСветско првенство на ФИФА 2022 година

Што е ФИФА еСветско првенство?

FIFA eWorld Cup е најголемиот еСпорт турнир и најпосакуваниот во еСпортот на ФИФА. Натпреварот започна во 2004 година како FIFA Interactive World Cup (FIWC) пред да биде ребрендиран во FIFA eWorld Cup. Турнирот го организира ЕА Спортс во соработка со ФИФА.

За жал, навивачите беа разочарани во последните две години бидејќи и турнирите на еСветскиот куп на ФИФА во 2020 и 2021 година беа откажани поради пандемијата. Но, сега кога работите почнаа да се заладуваат, па дури и се играат редовните спортови, еСветското првенство на ФИФА треба да се врати во 2022 година.

Кога е еСветскиот куп на ФИФА?

Нема официјална комуникација од организаторите или Сајтови за обложување еСпорт за тоа дали оваа година ќе има еСветско првенство на ФИФА. Тоа, рече, исто така нема официјални датуми за тоа кога ќе се одржи настанот. Организаторите, ЕА Спортс и ФИФА, најверојатно ќе го објават наскоро за да ја надополнат возбудата околу закажаниот турнир на Светското првенство на ФИФА во Катар. Ќе биде одлично време за обложувачите бидејќи ќе има многу опции за обложување во фудбал.

Обложување за еСветско првенство на ФИФА

ФИФА е меѓу најпопуларните еСпортови во пејзажот на спортско обложување. Тоа е, исто така, најпопуларната игра за фудбалски симулатор, надминувајќи го Pro Evolution Soccer (PES) на Konami. На обложувачката сцена, тој е омилен не само на ентузијастите на ФИФА. Во акција влегуваат и љубителите на традиционалното фудбалско обложување.

Интересно, обложувачите сметаат дека обложувањето ФИФА е многу подобро отколку обложувањето на виртуелен фудбал. Тоа е затоа што видео играта на ФИФА има човечки допир. Друга причина зошто ФИФА е популарна е графиката и реалната игра. Ова е за разлика од виртуелните спортови, кои имаат досадна графика и игра. Трето, има многу опции за онлајн обложување во обложувањето ФИФА на Светското првенство. Играчите можат да се обложуваат на победникот на турнирот, победникот на натпреварот, победникот на полувреме/целното време, вкупните збирови (голови, карти, корнери, итн.), хендикеп, итн. Последно е обложувањето во живо, исто така познато како обложување во игра, кое им овозможува на играчите да се обложуваат на натпревари кои се во тек

Најдобрите тимови на ФИФА за обложување

Индустријата за еСпорт на ФИФА привлече десетици ФИФА еСпорт тимови, секој гледа на славата на подигање на трофејот. Но, исто како и во реалниот фудбал, има тимови со врвна оцена и просечни тимови. Како обложувач, фокусот е на тимовите со голема веројатност за победа, тимовите со А+ профи играчи. Значи, кои ќе бидат најдобрите тимови за обложување на еСветскиот куп на ФИФА 2022?

Има многу врвни еСпорт тимови на ФИФА за обложување. Сегашното рангирање ја става лондонската облека Fnatic на врвот, а по неа е Tundra Esports, исто така со седиште во Лондон. На третото место на листата на најдобрите тимови за еСпорт на ФИФА е CompLexity Gaming, а потоа следат Rogue, Team QLASH, Ninjas in Pyjamas, VfLWolfsburg, Vitality Ajax Amsterdam eSports и The Imperial.

Горенаведените тимови се најдобри во моментов, но пред тоа може да има трансфери за малку да се размрдаат работите. Затоа е препорачливо да останете во контакт со тековните случувања.

Совети за обложување на ФИФА за еСветско првенство

Исто како и традиционалното фудбалско обложување, обложувачите можат да искористат неколку совети за да ги подобрат своите шанси за победа. Па, кои се некои од снаодливите совети во обложувањето на ФИФА на еСветскиот куп?

  • Прво, важно е да ги следите сите турнири на највисоко ниво одиграни во подготовката на еСветскиот куп. Овие настани им даваат на коцкарите поглед на моменталната состојба на тимовите на ФИФА. Со оваа информација, обложувачите можат попрецизно да ја измерат силата на секој тим.
  • Вториот важен совет е критички да се процени способноста на тимот за еСпорт, а не на тимот од реалниот живот што го користи облеката за еСпорт. Во еСпортот на ФИФА, најважна е способноста на професионалниот играч на ФИФА.
  • Исто така, паметна идеја е да се ловат бонуси за обложување преку еСпорт преку Интернет. Најдобрите eSport обложувалници нудат профитабилни бонуси за добредојде за новите играчи. Исто така, постојат бонуси за повторно вчитување, враќање на готовина и други промоции.
  • Последно, проверете што велат сајтовите за совети за обложување еСпорт. Предвидувањата од обложувачите на ФИФА можеби не се 100%, но тие можат да им помогнат на обложувачите да донесат подобри одлуки. Анализирањето на шансите е исто така фундаментално.

Завиткување

Тоа е тоа, луѓе, врвниот еСветски куп на ФИФА 2022 година Водич за е-спорт обложување. Со оглед на тоа што последните два турнири не се одржани, еСветскиот куп на ФИФА 2022 година ќе се врати со голема брзина. Очекувајте голем фонд на таленти и веројатно поголема награда. Во меѓувреме, има неколку тековни и претстојни натпревари и турнири на ФИФА на кои треба да се обложувате пред да биде објавено еСветското првенство на ФИФА.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки
2024-02-16

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки

Вести