Wazamba

Age Limit
Wazamba
Wazamba is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
BlikSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

За Вазамба

Wazamba е онлајн казино и веб-локација за обложување е-спорт што започна со живот во 2019 година, што го прави едно од најмладите онлајн казина наоколу. Тој е лиценциран и регулиран во Курасао и е основан од Araxio Development DV, компанија која е добро позната по развојот на онлајн казина и игри. Wazamba стана познат како онлајн казино со добра репутација благодарение на широкиот опсег на достапни игри и одличниот дизајн на страницата. Сепак, тоа е ограничена веб-страница и не е достапна за играчите во доста голем број земји.

Ова е строго спроведено - оние кои имаат IP адреса регистрирана во одредена земја нема да можат воопшто да пристапат на веб-страницата. Веб-страницата нуди широк спектар на онлајн казино игри и е-спортови и работи на ист начин како и другите онлајн казина. Веб-страницата не е достапна за голем број европски земји или САД. Тоа е затоа што Wazamba ги нема соодветните европски лиценци во оваа фаза.

Е-спорт понудени во Wazamba

Како онлајн казино, главниот фокус на веб-страницата Wazamba се казино игрите како што се слотови, покер и рулет. Постојат неколку казино игри во живо достапни на страницата и ова се покажа како многу популарно кај играчите. Се проценува дека страницата има повеќе од 2000 различни опции за слот и казино игри за членовите. Додадете на ова спорт и е-спорт и има многу што да ги задржите членовите зафатени. Вљубениците во еспортовите нема да бидат разочарани од опсегот на опции за е-спорт обложување што се нудат во Wazamba.

Други казино игри достапни на Wazamba вклучуваат блек џек, бакара и игри со коцки. Egaming и е-спорт обложувањето се достапни преку Wazamba и до нив може да се пристапи на ист начин како и сите други игри. Стандардно спортско обложување ги опфаќа сите главни спортови ширум светот, вклучувајќи фудбал, крикет, кошарка, бејзбол и тенис. Како и кај сите обложувалници, шансите за натпревари и настани се прикажани на страницата и играчот избира колку сака да се обложи. Ова вклучува обложување со видео игри.

Плаќања во Wazamba

Wazamba ги нуди сите поголеми депозити и повлекувања начини за плаќање што играчите би ги очекувале вклучувајќи ги сите главни кредитни и дебитни картички, Neteller, Skrill, Ecopayz, Klarna и неколку крипто валути. Минималниот износ што играчот смее да го депонира е 10 евра, а максималната е 5000 евра. За да направи депозит, играчот само треба да оди во делот за депозит на веб-страницата и да ги следи упатствата. Многу лесно може да се направат депозити за само една минута или две. Не е неопходно да се доставуваат банкарски податоци на страницата.

Многу од е-паричниците дозволуваат трансфери без да се споделуваат лични податоци со страницата. Времето на повлекување не е толку брзо како што очекуваат многу играчи. Повеќето се обработуваат во рок од 3 работни дена, што го прави овој процес побавен отколку во некои други онлајн казина, особено кога се повлекуваат пари за време на викендот или непосредно пред тоа. Исклучок од ова е ако играчот користи е-паричник. Повлекувањата во е-паричник обично се моментални. Минималниот износ за повлекување е 10 евра, а максималниот износ е 2000 евра.

Какви бонуси нуди Wazamba?

Како и со повеќето онлајн обложувалници за е-спорт, Wazamba има добар опсег на бонуси за клиентите, вклучувајќи а бонус за добредојде за оние кои штотуку се пријавиле. Спортскиот бонус е бонус за натпревар, така што обложувалницата ќе го усогласи почетниот депозит на играчот до 100. Ова значи дека играчот има двојно повеќе пари за играње кога првпат ќе започне. Важно е играчот да ги прочита одредбите и условите за да види дали има некакви ограничувања за тоа колку брзо треба да се користи бонусот за пријавување и како може да се повлечат сите добиени добивки.

На бонус за пријавување може да се користи за обложување е-спорт и за ставање облози и на други спортови, но бонусот за казино е поголем и оди до 500, со до 200 бесплатни вртења за слотови. Бесплатните вртења не се дадени како паушална сума, туку како сет број секој ден за одреден временски период, за да не се користат сите одеднаш.

Бонуси на букмејкерот

Има 7 бонуси на букмејкерот во целост. Како и пријавувањето и бесплатните вртења, тука се и бонусите за повторно вчитување и ВИП програма. Има пет нивоа на програмата и секое привлекува различни награди. Како што играчот напредува, тоа може да значи повисоки ограничувања за повлекување. ВИП програмата се потпира на играчот кој собира виртуелни монети на страницата и колку повеќе собираат, толку повисоко напредуваат низ нивоата.

Наградните бонуси се наменети за оние кои редовно ја користат страницата за обложување е-спорт, стандардно спортско обложување и игри во казино. Колку почесто играчот се најавува и игра, толку повеќе награди и специјални понуди може да имаат пристап.

Зошто да се обложувате во Вазамба?

Една од главните карактеристики што ги привлекува играчите во Вазамба е ВИП програмата. Играчите можат да напредуваат преку оваа програма само со играње казино игри, еспорти и слотови. Потребните поени се акумулираат и потоа може да се користат за купување награди во продавницата Wazamba за вртења или слично.

Веб-страницата исто така нуди добро ниво на поддршка за клиентите, вклучувајќи разговор во живо и контакт со е-пошта. Тимот за услуги на клиентите е достапен деноноќно, а персоналот може да им помогне на клиентите на многу различни јазици. Има и телефонски број на кој луѓето можат да се јават, но страницата содржи и сеопфатен дел за ЧПП.

Веб-страницата може да се користи на различни уреди, вклучувајќи десктоп и таблет компјутери, како и паметни телефони. Веб-страницата, исто така, ја има предноста што е безбедна локација, со сета потребна шифрирање за да се осигура дека трети лица не можат да пристапат до личните податоци. Во многу случаи, од клиентите ќе се бара да ја потврдат својата лична карта, за да може страницата да биде сигурна дека се на соодветна возраст за учество во коцкарска активност и дека не живеат во ограничена земја.

Total score8.5

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Чешки
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалностБонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Роденденски бонус
ДржавиДржави (12)
Јапонија
Германија
Индија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Перу
Полска
Тајланд
Унгарија
Финска
Чиле
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (51)
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
Bancontact/Mister Cash
Beeline
Bitcoin
Blik
Boleto
Carte Bleue
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Klarna
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Moneta.ru
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
OP-Pohjola
PaySec
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Ripple
S-pankki
Sepa
Siru Mobile
Skrill
Trustly
Verkkomaksu
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
СофтверСофтвер (25)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Amaya (Chartwell)
Betsoft
CQ9 Gaming
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Ezugi
GameArt
Habanero
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Thunderkick
Yggdrasil Gaming
iSoftBet
СпортСпорт (41)
CS:GODota 2
Dragon Tiger
King of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз