Nomini - Support

Age Limit
Nomini
Nomini is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Support

Во онлајн секторот за обложување еСпорт, услугата за клиенти е она што го разликува доброто од одличното, а Nomini секако ги исполнува очекувањата во тој поглед.

Услугата за корисници на Nomini нема да ве остави без ништо да се жалите. Иако ВИП клиентите добиваат побрзи одговори, нормалните играчи сепак добиваат брзи одговори.

Како можам да контактирам со Номини?

Системот за услуги на клиентите на еСпортската обложувалница Номини се состои од повеќе канали и висококвалификуван персонал кој секогаш е среќен да ви помогне со какви било проблеми на кои може да наидете додека ги користите нивните услуги. Достапни се и повеќејазични опции, што им олеснува на сите обложувачи да ги прашаат своите прашања.

Постојат два главни канали преку кои можете да контактирате со Номини:

 • Е-пошта преку support-en@nomini.com
 • Разговор во живо
 • Телефон: +35627780669

Опцијата за разговор во живо е достапна 24/7, преку која можете да добивате брзи одговори. Што се однесува до маршрутата за е-пошта, Nomini тврди дека време за одговор е 45 минути, што не е лошо во споредба со другите конкуренти.

Има и дел за ЧПП, но тој може да биде прилично гол во споредба со некои поголеми еСпортски обложувалници. Можеби е подобро за обложувачите да се обратат преку е-пошта или разговор во живо за нивните грижи и прашања.

Поддржани јазици

Како и главната веб-страница на Nomini, поддржаните јазици за услуги на клиентите се разновидни.

Ова е одлична вест за обложувачите, бидејќи грижите и прашањата најдобро се пренесуваат на познат јазик. Имањето голем избор на јазици за користење во поставките за услуги на клиентите помага да се намали времето на пресврт и недоразбирањата и да се спречи оставање лошо искуство со клиентите за обложувачите.

Јазиците за поддршка на клиентите за поддршка се:

 • чешки
 • фински
 • француски
 • германски
 • унгарски
 • италијански
 • норвешки
 • полски
 • португалски
 • руски
Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалностБонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (9)
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Унгарски форинти
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Германија
Индија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Чешка
ИгриИгри (38)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
Bitcoin
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Google Pay
Litecoin
MasterCardNeteller
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
Ripple
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (31)
1x2Gaming
BF Games
Bally Wulff
Betsoft
Booongo Gaming
Casino Technology
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Ezugi
GameArt
Gamomat
Igrosoft
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SA Gaming
Spinomenal
Wazdan
Yggdrasil Gaming