Nomini - Account

Age Limit
Nomini
Nomini is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Account

Обложувачите треба прво да создадат сметка пред да можат да уживаат во овошната атмосфера за обложување еСпорт на Nomini. Ова можеби е најчеста грижа на оние кои сакаат да се обложуваат на нивниот омилен еСпорт на Nomini.

Создавањето сметка е првиот чекор за која било страница за обложување еСпорт. Во случајот со Nomini, тоа е брз и интуитивен процес кој нема да одземе многу време.

Како да отворите/регистрирате сметка

Следното е список на вообичаени проблеми со сметката и прашања со кои може да се сретнат повеќето обложувачи. Тоа е најчестиот извор на грижа за обложувачите. Барањата за регистрација и сметка се поделени во следните делови.

Коцкарите кои сакаат да се приклучат на Номини можат да го направат тоа лесно со посета на веб-страницата.

Како што беше претходно наведено, процесот е јасен, така што ќе ви требаат само неколку минути за да креирате сметка. За да станете член во казиното Nomini, прво мора да ги завршите следните чекори:

 1. Отвори www.nomini.com на вашиот омилен прелистувач.
 2. Кликнете на копчето Регистрирај се во горниот десен агол покрај копчето за најавување.
 3. Пред да започнете со процесот на регистрација, мора да изберете лик претставен со овошје, а ликот што ќе го изберете ќе одлучи за вашиот бонус за добредојде.
 4. После тоа, можете да ја внесете вашата адреса за е-пошта, корисничко име, лозинка и телефонски број.
 5. Потоа можете да го внесете вашиот промотивен код и да се согласите со одредбите и условите на веб-локацијата. Погрижете се внимателно да ги прочитате за да спречите прекршувања или прекршувања што може да влијаат на вашата сметка или победи.
 6. Мора да го наведете вашето име, роденден, поштенски број и земја.
 7. Конечно, мора да ја наведете вашата валута, град, детали за адреса и пол.

Потврда на сметката

Потврдувањето на вашата сметка во Nomini Casino е прилично едноставна процедура. Откако ќе се регистрирате во казиното, треба да добиете е-пошта за добредојдена потврда во рок од неколку минути, во која ќе ги наведете следните чекори неопходни за да ве поттикнат да работите како целосно член на Nomini Casino и да бидете подготвени да го започнете вашето искуство со обложување еСпорт.

Номини може да бара од обложувачите да достават доказ за идентитет кој ја содржи вашата возраст, лични податоци и земја на живеење. Тие можат да ги користат следните документи за да го направат тоа:

 • Пасош или лична карта со фотографија
 • Сметките за комунални услуги, како што се сметките за вода или струја (мора да бидат во последните шест месеци)

Исто така, од обложувачите може да се побара да покажат доказ за приход, како што се:

 • договор за вработување или уплатница
 • договор за продажба (продажба на имотот)
 • сертификат за акции (продажба на хартии од вредност)
 • тестамент (наследство)
 • потврда за добивка/извод од банка (добивки од лотарија/обложување/казино)

Како да се најавите

Откако ќе заврши процесот на регистрација, време е да започнете со обложување. Шансите се дека обложувачите се возбудени да го добијат бонусот и да се обложуваат на многуте акции за обложување еСпорт од репертоарот на Номини.

Прво, обложувачите мора да се логираат на нивните сметки за да уживаат во сè што нуди Номини. Процесот на најавување е лесен.

 1. Одете на веб-страницата на Номини, www.nomini.com.
 2. Кликнете на копчето за најавување во горниот десен агол покрај копчето Регистрирај се.
 3. Внесете го вашето корисничко име и лозинка.
 4. Кликнете на пурпурното копче Најави се и започнете со обложување со еСпорт со Nomini.

Како да отклучите сметка

Добивањето известување дека вашето казино ја заклучило или блокирало вашата сметка може да предизвика голема вознемиреност. На крајот на краиштата, тоа ги става на ризик вашите средства и добивки. Има многу причини зошто Nomini може да заклучи сметка, како што се премногу неуспешни обиди за најавување, проблем со процедурата KYC или какви било прекршувања на нивните Услови и правила.

Во овој момент, обложувачите веројатно се прашуваат што можат да направат за да им се отклучат сметките. Се советува да ја контактирате поддршката за корисници што е можно поскоро.

 1. Отворете ја е-поштата што сте ја користеле за да регистрирате сметка во Nomini.
 2. Подгответе е-пошта и упатете ја на support-en@nomini.com.
 3. Опишете го вашиот проблем во темата, како „Сметката ##### е блокирана“
 4. Разговарајте за проблемот детално во телото на е-поштата. Можеби ќе треба да вклучите:
  • Добро исцртан опис на деталите за вашата регистрација,
  • Уредот што се користи за креирање на сметката и
  • Скенирана копија од лична карта со фотографија и други докази за идентитет и скенирани копии од потврди за депозит направени во Номини. Запомнете дека е подобро да ги испратите овие скенови во PDF формат.

Како да затворите сметка

Ако сакате, секој обложувач може да ја затвори својата сметка на Номини во секое време. Номини во секој случај ќе ги врати сите преостанати средства на сметката на сопственикот.

Првиот начин е со контактирање на Поддршка за корисници. Еве ги следните чекори што може да ги преземете:

 1. Отворете ја сметката за е-пошта што е поврзана со вашата сметка на Nomini.
 2. Испратете е-пошта до support@nomini.com.
 3. Во полето Предмет, напишете „БАРАЊЕ ДА ЈА БРИШИ МОЈАТА СМЕТКА“
 4. Сега, испратете им е-пошта со барање да ја отстранат вашата сметка од нивната база на податоци и да ги избришат сите податоци што ги имате со нив.

Вреди да се напомене дека обложувачите можат да ги затворат своите сметки само ако немаат остаток на салдо (позитивно или негативно) и нема неподмирени барања за повлекување.

Да претпоставиме дека клиентите сакаат да ја укинат својата сметка со позитивно салдо или/или неподмирени барања за повлекување. Во тој случај, Номини го има правото да ги поништи сите пари на сметката. Ќе им биде вратен износот на нивниот последен депозит.

Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојдеБонус за лојалностБонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (9)
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Унгарски форинти
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Германија
Индија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Чешка
ИгриИгри (38)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
Bitcoin
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Google Pay
Litecoin
MasterCardNeteller
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
Ripple
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (31)
1x2Gaming
BF Games
Bally Wulff
Betsoft
Booongo Gaming
Casino Technology
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Ezugi
GameArt
Gamomat
Igrosoft
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SA Gaming
Spinomenal
Wazdan
Yggdrasil Gaming