Helabet

Age Limit
Helabet
Helabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Helabet

Од 2015 година, Хелабет им донесе можности за обложување на глобалните обложувачи и еСпортски обложувалници во форма на онлајн дигитална забава. Со руско потекло, на Сајтови за обложување еСпорт првично доби лиценца за Курасао и се прошири во Азија, Европа и Африка. Веб-страницата за онлајн обложување Helabet има пристоен рејтинг со 7/10 позитивни критики за веб-страницата онлајн.

Со првенствено поволните одговори на понудите на Helabet, играчите доживуваат квалитетни услуги. Покрај тоа, страницата имплементира строги процеси за да се осигура дека ги одржува барањата за лиценцирање. Расте во корисниците и популарноста, обложувалницата за еСпорт им нуди на своите клиенти конкурентни меѓународни можности за обложување на видео игри.

Како и повеќето веб-локации за обложување eGaming, Хелабет ја поставува својата минимална возраст за обложување на само 18 години. За оние кои ќе изберат да се регистрираат, веб-страницата за обложување еСпорт обезбедува едноставен процес за поставување сметка. Страствените обожаватели на еСпорт едноставно ги доставуваат бараните информации, ја потврдуваат сметката и ги прифаќаат условите за користење на веб-страницата.

Со обезбедување пристап до реномирани агенти за трансфер на средства, Хелабет им овозможува на играчите брзо да депонираат и повлекуваат средства. При регистрација, гејмерите може да прифатат и бонуси за добредојде. Може да се применат барања за обложување, а промоциите се предмет на промена. Овие бонуси обезбедуваат обложување без ризик кога играчот првично ќе се приклучи на заедницата на еСпортски обложувачи на Helabet. Нудејќи конкурентни коефициенти на еСпорт турнирите, платформата е добредојден додаток на глобалниот пејзаж за обложување.

Еспорти понудени во Хелабет

Helabet eSports носи онлајн забава за обложување со игри на среќа во повеќе земји. Сопствениците на сметки можат да се регистрираат за да се обложуваат на врвни турнири. Со сеопфатен список на натпревари, платформата е локален фаворит меѓу ентузијастите за еСпорт. Нудејќи а број на наслови за еСпорт, веб-страницата за обложување со видео игри им дава на клиентите пристап до конкурентни коефициенти за обложување за најпопуларните натпревари, вклучувајќи ги и турнирите за еСпортови ФИФА и Виножито 6.

ФИФА

Локалната и глобалната популарност на ФИФА привлекува љубители на еСпортови од целиот свет. Од 2011 година, развивачот на титулата, Electronic Arts, обезбеди локализирани можности за обложување на еСпорт во 51 земја со користење на 18 јазици. Според Гинисовата книга на рекорди, ФИФА е најпродаваната спортска игра во светот. Со повеќе од 325 милиони продадени копии до 2021 година, таа е ривал на слични игри на пазарот. Хелабет се потпира на способноста на оваа игра да привлече огромен број ентузијасти за еСпортови на платформата за обложување.

Виножито Шест

На глобално ниво, повеќе од 55 милиони играчи се вклучени во виртуелна конкуренција против противниците на Rainbow Six. Насловот е меѓународно популарна видео игра, која се базира на истоимениот роман на Том Кленси. Ubisoft ги објавува игрите на еСпортската франшиза. Тој е неизмерно популарен, а обожавателите доживуваат извонредно искуство со игри со обложување на натпреварите на Rainbow Six преку Helabet.

Плаќања во Хелабет

Хелабет им нуди на корисниците популарни опции за пренос на средства, вклучувајќи е-паричници, кредитни/дебитни картички, криптовалути итн различни начини на плаќање. Нудејќи обложување во локални валути, играчите може да се чувствуваат удобно со еСпортската забава за игри, што одговара на регионалната локација.

Со партнерство со добро почитувани платформи за финансирање, како што се Visa, MasterCard, Skrill и Neteller, Helabet им нуди на играчите финансиски процеси лесни за употреба. Од депонирање средства до повлекување добивки, платформата е конкурентна со минимумите на сметките и временските рамки за повлекување.

Криптовалутата е омилена на фановите на страницата Хелабет. Многу обложувачи претпочитаат да ја користат оваа опција за финансирање за да обезбедат приватност и дополнителна безбедност. Создадени со блокчејн технологија, трансферите на крипто средства се анонимни. За коцкарите кои сакаат да ги задржат своите еСпортски обложувачки активности приватни, криптовалутата има свои предности.

Други начини на плаќање исто така нудат придобивки. Банкарските трансфери им обезбедуваат на корисниците опција за повлекување директно на сметка. Во зависност од банката, парите се достапни брзо или во рок од седум дена. Овие сигурни методи за пренос на средства им помагаат на клиентите на Helabet да го олеснат рационализираниот процес за финансиски трансакции на веб-локацијата. Со искористување на моќта на иконите глобални брендови за плаќање, веб-страницата за обложување еСпорт им носи на клиентите безбедни, сигурни финансиски трансфери. Клиентите се слободни да се фокусираат на изборите за обложување на еСпорт.

Какви бонуси нуди Хелабет?

Нудејќи конкурентен бонус за добредојде, Helabet привлекува играчи со стандардни индустриски практики. На пазар заситен со платформи за обложување еСпорт, веб-страницата гарантира дека играчите можат да се обидат да обложуваат без ризик. Со голем број промоции, веб-страницата за обложување eSports онлајн привлекува меѓународен интерес за своите опции за обложување во живо. Покривајќи илјадници турнири, платформата нуди награди, поени и бонуси за лојалност, кои го подобруваат искуството за обложување еСпорт.

Бонус за добредојде

На бонус за добредојде е во вредност до 100 евра, што одговара на депонираните средства. Со промотивните шифри, обложувачите може да добијат бонус од 200 евра при регистрација на сметка. Сепак, бонусот за добредојде е само првата промоција за привлекување играч. За време на обложувањето, корисниците на веб-локациите може да добијат дополнителни бонуси, во зависност од промоциите достапни во моментот на играње. Регионите исто така може да добијат бонуси специфични за локацијата, кои се усогласуваат со турнирите и натпреварите што се отворени во моментот кога сопственикот на сметката става облог.

Промоциите се насочени кон зголемување на уживањето на играчот. Тоа е составен дел од забавното искуство, кое ги поттикнува играчите повторно да се вратат на обложување. Конкурентните шанси за обложување еСпорт им нудат на играчите емотивно засилување. Играчите можат да користат промотивен бонус за дополнително време за обложување. Барањата за обложување важат за бонуси и промоции. Бонусните понуди исто така може да се променат без претходна најава.

Зошто да се обложувате во Хелабет?

Обложувањето во Хелабет е трансформативно искуство, според некои рецензенти кои уживаат на веб-страницата. Огромната големина на понудите за еСпорт е доволна за да привлече глобални обожаватели на еСпорт. Со обезбедување на нови и повратни клиенти со беспрекорно искуство, платформата продолжува да ја зголемува својата база на клиенти и да го зголемува својот меѓународен профил.

Со процесот на пријавување кој е лесен за регистрација, играчите може да почнат да обложуваат без ризик со само неколку кликања. Без разлика дали е на компјутер или мобилен уред, Helabet ја наградува лојалноста на клиентите. Обложувачите кои продолжуваат да играат веројатно ќе искусат одлични бонуси додека обложуваат видео игри.

Онлајн процесите за обложување Хелабет се придржуваат до строгите прописи за да се обезбеди оперативен интегритет. Според онлајн извештаите, играчите доживуваат одговорна поддршка за коцкање, непречени финансиски трансакции и добри деловни практики. Со 8/10 ѕвезди од рецензентите, силната репутација на платформата продолжува да привлекува нови играчи за да го искусат уживањето во обложувањето на можностите за обложување еСпорт на веб-страницата. Платформата секако треба да се земе предвид кога барате поволни во текот на целата година Шансите за обложување е-спорт и можности.

Гејмерите треба внимателно да ги читаат условите и условите за да обезбедат согласност за тоа како работи веб-страницата. Позитивните критики не се замена за разбирање како веб-локацијата се справува со своите клиенти. Услугата за клиенти е исто така достапна за да обезбеди поддршка и да одговори на прашањата на обложувалниците. Според платформата, претставниците за поддршка се достапни преку е-пошта, телефон и разговор 24/7.

Total score7.9

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (36)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Грузиски
Грчки
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (3)
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
ДржавиДржави (51)
Јапонија
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Аруба
Бангладеш
Бахами
Бразил
Бугарија
Виетнам
Грузија
Данска
Ерменија
Естонија
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Италија
Казакстан
Камбоџа
Кина
Литванија
Македонија
Малезија
Мексико
Монголија
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Русија
Словачка
Соединети ДржавиСрбија
Судан
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Турција
Узбекистан
Украина
Унгарија
Финска
Франција
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
ИгриИгри (73)
Arena of ValorCS:GOCall of Duty
Casino War
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
Faro
Greyhounds
Injustice 2League of Legends
MMA
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six SiegeRocket LeagueStarCraft 2Street FighterTekken
UFC
ValorantWorld of Tanks
Австралиски фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флоп покер
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Bitcoin
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
Litecoin
MasterCardTetherVisa