Fairspin рецензија за кладилници

Age Limit
Fairspin
Fairspin is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillTrustlyNeteller
Trusted by
Curacao

Fairspin

Fairspin е платформа за онлајн игри изградена на технологијата Blockchain која започна во 2018 година. Нуди разновидно портфолио на спортови за обложување игри, вклучувајќи традиционални и еСпортови. Со текот на годините, еСпортот стана огромна индустрија за забава. Имаше рекордна глобална пазарна вредност од 1,38 милијарди долари во 2022 година. Има највисок пазар во Азија и Северна Америка, а Кина зазема 20 отсто од пазарот.

Во Fairspin, обложувачите уживаат во широк спектар на еСпортови со широки пазари за обложување. Тој е во сопственост и управуван од Techcore Holding BV, фирма за игри лиценцирана и регулирана во Курасао. Платформата Fairspin стана популарна меѓу крипто-коцкарите поради иновативните опции за обложување и токенизираните стимулации. Овој преглед на eSports ќе ги процени сите карактеристики во делот Fairspin eSports.

ESport игри: употребливост, изглед и чувство

Во Fairspin, обложувачите се добредојдени во темна тема со различни категории на левиот раб на почетната страница. ESports се подсекција под спортот. Има бројни еСпортски игри што играчите можат да ги истражуваат во Fairspin. Секој има уникатни пазари за обложување и коефициенти. Играчите можат да го менуваат непарниот систем и јазикот користејќи ја опцијата Settings во eSports. Популарни јазици вклучуваат англиски, руски, француски, италијански и шпански. Спротивно на тоа, поддржаните системи на коефициенти вклучуваат Децимални, Американски, Дробни, Хонг Конг, Малезиски и Индонезиски.

eSports игрите во Fairspin се напојувани од ESportsBattle (Украина), Blizzard Entertainment (Калифорнија), Riot Games (Калифорнија), Psyonix (Калифорнија) и KemperLesnik (Чикаго). Партнерството помеѓу различните еСпорт платформи и Fairspin доведе до богата колекција на еСпортско лоби со категории како што се еФудбал, екошарка, еТенис, еХокеј, Overwatch, Futsal, StarCraft 2, Valorant, Rocket Leagues и Rainbow. Уникатните опции за обложување и интересната игра. Во нашиот преглед на обложување, ги најдовме овие наслови популарни меѓу коцкарите во Ферспин:

 • Сајберфудбал
 • Сајбер-кошарка
 • Сајбер хокеј
 • IWT E-Tennis серија
 • Надгледување
 • Храбар

Withdrawals

Како и случајот со депозитите, Fairspin поддржува бројни методи за повлекување. Играчите се слободни да користат кој било метод се додека е законски прифатлив во нивната земја. Поддржани методи за повлекување вклучуваат кредитни и дебитни картички, дигитални паричници и криптовалути. Fairspin препорачува користење на истиот начин на плаќање и за депозити и за повлекувања. Ова ги олеснува брзите брзини на обработка и ги ограничува случаите на повлекување преку синџири. Популарните методи за повлекување вклучуваат:

 • Виза 
 • MasterCard
 • Етереум
 • Биткоин
 • Тетер
 • Dogecoin
 • Монеро

Ограничувањата за повлекување целосно зависат од опцијата за валута и претпочитаниот метод за повлекување. Повлекувањата се обработуваат во рок од 10 минути и може да траат до 5 работни дена. Играчите мора да достават документи за KYC пред да направат какво било повлекување. Поголемите повлекувања од над 10.000 долари може да се поделат на повеќекратни повлекувања и различно да се обработат. Веб-страницата го има правото да бара дополнителни информации доколку повлекувањето е означено во согласност со политиките за спречување перење пари.

Bonuses

Еден од најдобрите аспекти на еСпортското обложување е достапноста на бонуси и промоции. Тие обично им помагаат на обложувачите да ги продолжат сесиите за игри и да останат профитабилни на долг рок. Fairspin нуди бројни пристојни бонуси за добредојде и редовни промоции за да ја зголеми возбудата во процесот на обложување. Различни достапни понуди обично се наведени на страницата „Промоции“ на почетната страница на страницата. И за да го подобрат искуството со игрите, обложувачите ги користат само промоциите што им изгледаат привлечни.

Новите обложувачи имаат право на 100% бонус за депозит на нивниот прв депозит. Овој бонус е предмет на одреден минимален лимит за депозит и барања за обложување. Ќе мора да се откажете од добивките во бонус ако одлучите да се искеширате пред да ги исполните поставените барања за обложување. Играчите исто така имаат право на бонус за враќање на готовина од 5%. Ова наградува со процент од готовината што ја изгубиле на облози. 

Ексклузивната TFS програма на Fairspin нуди токенизиран Rakeback за секој облог што го правите на еСпортот. Наградува откупливи токени изградени на стандардот BEP20/ERC20.

Deposits

Имањето бројни начини на плаќање е клучна маркетинг стратегија усвоена од повеќето платформи за коцкање. Fairspin не е исклучок. Нуди повеќе начини на плаќање за своите обложувачи да уживаат во одлично искуство со игри. Прифаќа конвенционални банкарски методи, дигитални паричници, мобилни пари и опции за криптовалути. Играчите можат да вршат трансакции користејќи 28 различни валути, вклучително и криптовалути.

Visa и MasterCard се најпопуларните опции за конвенционално банкарство во Fairspin. Тие доаѓаат со лимити на трансакции во зависност од вашиот финансиски давател. Играчите можат да користат е-паричници како што се:

 • Скрил
 • Нетлер
 • Многу подобро
 • Јетон (Кеш)

Постојат дигитални паричници кои го олеснуваат начинот на кој обложувачите лесно депонираат средства од нивните кредитни/дебитни картички или банкарски сметки. Алтернативно, технолошките познавачи можат да истражуваат различни криптовалути поддржани во Fairspin. USDT е примарна криптовалута врзана на 1:1 во однос на американскиот долар. Популарните криптовалути вклучуваат:

 • Биткоин
 • Тетер
 • Етереум
 • Dogecoin
 • Лајткоин

Различни форуми за играчи покажуваат дека криптовалутите нудат подобри лимити за депозит и брзи трансакции од другите методи на депозит.

Security

Fairspin (Fairspin.io) е реномирана платформа за игри во сопственост на Techcore Holding BV. Таа е поврзана со матичната компанија, како и со нејзините подружници. Techcore Holding BV е со седиште во Вилемштад, Курасао. Тој е лиценциран и регулиран според законите на Курасао. Fairspin работи според подлиценца издадена и регулирана од Curacao eGaming. Ова е агенција за лиценцирање управувана под централната влада на Курасао. Сите депозити и повлекувања во Fairspin ги обработува Fabeltra Limited, компанија со седиште во Кипар. 

Fairspin ги разбира моменталните закани од онлајн игрите; затоа безбедноста на играчите ја сфаќа сериозно. Сите трансакции и пренос на податоци се пренесуваат на шифриран начин благодарение на технологијата за шифрирање 128-битна. На серверите Fairspin, сите податоци се заштитени со најновите заштитни ѕидови. Има функција за проверка од 2 фактори за да им помогне на обложувачите да ги заштитат своите сметки од неовластени најавувања. 

Fairspin е достапен во многу земји каде што е призната лиценцата за еИгри во Курасао. Сепак, играчите од некои земји имаат ограничен пристап и трансакции на оваа платформа. Ограничените земји вклучуваат:

 • Австралија
 • Канада
 • Кипар
 • Франција
 • Италија
 • Холандија
 • Украина
 • Обединето Кралство
 • Соединети Држави

 

Заклучно резиме на Fairspin

Fairspin е платформа за крипто-обложување основана во 2018 година. Нуди иновативно казино лоби, обемна спортска книшка и врвни еСпортови. Тој е во сопственост и управуван од Techcore Holdings BV, компанија со седиште во Курасао. Тој е лиценциран и регулиран од Curacao eGaming. Fairspin се здоби со огромна популарност меѓу ентузијастите за еСпорт ширум светот. Тој нуди неверојатна колекција на еСпортови од врвни провајдери како што се ESportsBattle, Blizzard Entertainment, Riot Games, Psyonix и KemperLesnik. Играчите можат да уживаат во популарните игри како што се е-фудбал, е-кошарка, Overwatch и футсал.

Различните eSport турнири се совршено надополнети со профитабилен бонус за добредојде, враќање на готовина и токенизиран бонус за Rakeback. Програмата TFS ја направи оваа платформа за обложување многу популарна бидејќи играчите заработуваат токени што можат да се откупат на секој облог што го ставаат. Fairspin нуди бројни банкарски опции и популарни криптовалути за да ги направи трансакциите на платформата многу ефикасни. И на крај, Fairspin е легитимна платформа за обложување која нуди обложување со спортска книга и еСпорт под надзор на Curacao eGaming.

Total score7.0

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (10)
Јапонски
Англиски
Германски
Индонезија
Полски
Португалски
Руски
Турски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ДржавиДржави (9)
Австрија
Ирска
Латвија
Литванија
Полска
Словенија
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (53)
2 Hand Casino Hold'em
Andar Bahar
Auto Live Roulette
CS:GO
Crazy Time
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
Ezugi No Commission Baccarat
First Person Baccarat
First Person Blackjack
First Person Dragon Tiger
Gonzo's Treasure Hunt
League of Legends
Lightning Dice
Lightning Roulette
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Ball
Live Mega Wheel
Live Speed Roulette
Live Speed Sic Bo Dream Gaming
Live Ultimate Texas Hold'em
MMA
Mega Sic Bo
Monopoly Live
Rainbow Six Siege
Side Bet City
Super Sic Bo
Teen Patti
ValorantWarcraft
Амерички фудбал
Бакара
Блек Џек
Бокс
Казино Холдем
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Снукер
Тенис
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Ethereum
Interac
Jeton
MuchBetter
Multibanco
Neteller
Perfect Money
Piastrix
Rapid Transfer
Skrill
Trustly
Zimpler
СофтверСофтвер (76)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
All41 Studios
Amatic Industries
Asia Gaming
Asia Live Tech
BGAMING
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Caleta
Creative Alchemy
DLV Games
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fazi Interactive
Felix Gaming
Felt Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
GameBurger Studios
Gamomat
Genii
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Igrosoft
Kalamba Games
Leap Gaming
Microgaming
Mr. Slotty
Neon Valley Studios
NetEnt
NetGame
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
OneTouch Games
Oryx Gaming
Platipus Gaming
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
RTG
Rabcat
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
SmartSoft Gaming
Snowborn Games
Spadegaming
Spin Play Games
Spinomenal
Stormcraft Studios
Super Spade Games
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
Triple Edge Studios
Triple Profits Games (TPG)
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet