EnergyCasino

Age Limit
EnergyCasino
EnergyCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
BlikSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

EnergyCasino

Кога ќе го слушнете името на казиното како „Energy Casino“, вашата прва мисла може да биде дека треба да го врзете безбедносниот појас и да се подготвите за авантура со високи октани. Таа брза возбуда е она што Energy има за цел да го направи со спроведувањето на нивните дневни турнири, постојаните промоции и програмата за награди EnergyPoints.

Дури и ако сето ова изгледа позитивно, нема да знаеме дали ова казино е возбудлива дестинација сè додека не ја анализираме сеопфатно eSportsbook и не утврдиме дали нуди слабо искуство со игри што најдобро е да се избегне.

Зошто да играте во EnergyCasino?

Една од продажните точки на EnergyCasino е неговата сеопфатна понуда за спортски книги наречена EnergyBet. Иако многу установи за коцкање обезбедуваат некоја форма на спортско обложување, оваа спортска книшка ги носи работите на ново ниво со спојување на традиционалното спортско обложување со еСпорт игри. Се карактеризира не само регионални, туку и многу од најважните меѓународни еСпорт настани. Шансите се ажурираат секоја минута; во одредени случаи, може дури и да се обложувате во реално време.

Бонусите што ги нуди ова казино се уште еден поттик да се обложите таму. Како средство за задржување на играчите ангажирани во онлајн казиното, се нудат вакви промоции. Тоа е голем плус во споредба со повеќето други виртуелни коцкарски претпријатија. За да продолжат да ги добиваат овие бонуси, играчите треба само да продолжат да се обложуваат и редовно да ги користат нивните сметки; не треба да се исполнат други тешки барања.

Самата веб-страница е уметничко дело. Се одликува со рационализиран дизајн што го прави лесно навигацијата. Бидејќи целите на повеќето играчи при посета на онлајн казино се релаксација и уживање, ова е многу ценето.

Total score8.2

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (10)
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Руски
Словачки
Турски
Унгарски
Фински
Чешки
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
Неделен бонус
ДржавиДржави (160)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
Azuree Blackjack
CS:GODota 2
Dream Catcher
FIFALeague of Legends
Live Super Six
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кошарка
Мотоспорт
Одбојка
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Тенис
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (32)
Abaqoos
Bank transfer
Blik
Boleto
Credit Cards
Debit Card
Envoy
Euteller
GiroPay
MasterCard
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nordea
Online Bank Transfer
POLi
Paysafe Card
Przelewy24
QIWI
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
Yandex Money
dotpay
eKonto
ePay.bg
ewire
СофтверСофтвер (26)
1x2Gaming
BF Games
Bally Wulff
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Edict (Merkur Gaming)
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Gamomat
GreenTube
Iron Dog Studios
Just For The Win
Microgaming
NetEnt
Novomatic
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
SYNOT Game
Wazdan