Betwinner - Responsible Gaming

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Накратко, никогаш не треба да се обложувате повеќе пари отколку што имате и секогаш постои шанса за загуба дури и со најдоброто истражување. Ако се обложите над вашата граница, тоа може да предизвика проблеми во вашиот личен живот. 

Колку ќе се обложите се потпира на сопственото расудување и потенцијалните загуби не треба да бидат доволно сериозни за да го предизвикаат вашиот секојдневен живот. Поставете лимит за обложување и држете се до него што и да се случи.

Запирање

Друг потенцијален проблем за многу играчи е да знаат кога да застанат. Ако мислите дека можете да си ја дозволите загубата, тогаш престанете и ако сте навистина загрижени дека не можете да запрете, тогаш најдете некој што ќе ве потсети. Треба да се чека лоша серија додека не дојде попозитивен облог и шансата за победа е многу висока.

Ова може да потрае неколку дена, па дури и недели. Некои играчи веруваат дека несреќната серија на крајот мора да биде прекината, но тоа не мора да е точно. Лошите низи може да продолжат многу подолго отколку што очекуваат луѓето.

Оставете ги емоциите на страна

Друга работа што треба да се запамети е дека следењето на вашиот омилен тим не мора да значи дека тие се најдобри во конкуренцијата. Тие можеби се само тимот за кој ВИЕ мислите дека е најдобар и можеби нема да победи. Оставете ги вашите емоции настрана и вложете пари на добро истражени облози без ваша лична пристрасност.

Некои облози се многу тешко да се предвидат и треба да се избегнуваат ако не сте целосно сигурни за ризиците од точните резултати и други облози. Некои облози е речиси невозможно да се изберат за почетници и најдобро е да се остават на оние со повеќе знаење. Ова е паметниот начин да избегнете загуби и полека да ги градите вештините.

Истражување

Друг важен дел од стратегијата за обложување е да одвоите време за истражување и да бидете многу темелни. Добијте совети од различни извори и разгледајте ги потенцијалните ризици. Немојте да се одвлекувате од времето, емоциите или да бидете поколебани од другите.

Колку подолго истражувате и ги гледате позитивните резултати, толку се поголеми шансите вашите победи да продолжат без големи загуби во иднина. Исто така, ако откриете дека имате минимален успех со еден тип на обложување, најдобро е да најдете друг тип на обложување и да направите нешто различно.

Не ги бркајте вашите загуби

Не треба да се обидувате да ги бркате вашите загуби и повторно да ремизирате. Ова е рецепт за катастрофа и често резултира со повеќе обложувања отколку што можете да си дозволите. Играчите го прават тоа често и се емотивен одговор кој мора брзо да се навива за да биде успешен на долг рок.

Многу пати играчите трошат премногу пари за да се вратат таму каде што биле финансиски и тоа обично не функционира, затоа не правете го тоа. Запомнете дека ниту еден облог не е 100% сигурен дека ќе го добие дури и најдобриот обложувач.

Total score8.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (53)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GOCall of DutyDota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal KombatRocket LeagueStarCraft 2
UFC
ValorantWorld of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Лотарија
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)
Asia Gaming
Authentic Gaming
DreamGaming
Evolution Gaming
Ezugi
Fazi Interactive
Gameplay Interactive
LuckyStreak
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
SA Gaming
VIVO Gaming
XPro Gaming