Betwinner - About

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

About

BetWinner е во сопственост и управуван од Marikit Holdings Limited и е основан во 2018 година. Ова ја прави страницата една од најновите на пазарот. Седиштето на компанијата исто така се наоѓа во земјата Кипар. 

Betwinner е лиценциран во Курасао и компанијата користи други лиценци за други региони ширум светот. Поддршката на клиентите и безбедноста на сајтовите овозможуваат безбеден и ефикасен начин за брзо играње на омилената игра.

Обложување е-спорт во Betwinner

Онлајн платформите на Betwinner се познати првенствено по спортско обложување, но нивните еСпортови се огромен дел од нивната платформа. Ако можете да именувате еСпорт, веројатно ќе можете да се обложите на него за неколку минути. еСпорт како

 • CS: ОДИ
 • Смеење на глас
 • StarCraft
 • ФИФА
 • Дота 2

се некои од прекрасните еСпортови за повеќе играчи кои се достапни. Исто така, достапни се бројни видови облози како што се акумулаторски облози.

Сепак, за оние кои бараат одмор од еСпортот, постојат многу потенцијални начини да се заинтересираат за спортот. Речиси секој облог што можете да го замислите може да се направи на жив или виртуелен спорт. Казино игрите и слотови се уште еден суштински дел од платформата на Betwinner. Класичните игри како Блек Џек, Рулет, Бакара, покер и многу варијации на класичните игри исто така може да се најдат на страницата.

Опции за плаќање од каде било

Има многу начини играчите да депонираат и да направат повлекување на страницата. Можете дури и вршат плаќања или извадете пари од вашата сметка со користење на мобилен од речиси секоја локација. Правењето депозити и повлекувања се заштитени со најновиот софтвер за приватност и шифрирање.

Затоа, бидете сигурни дека вашите пари се заштитени на Betwinner. Компанијата нуди и многу начини на плаќање и повлекувања кои се погодни за различни земји.

Сепак, тие ги користат сите големи имиња, друга причина зошто компанијата е одличен избор се многуте обезбедени дигитални форми на плаќање. Тие користат

 • Виза
 • Mastercard
 • UnionPay
 • Скрил
 • Веб пари
 • Safepay
 • Алипеј
 • Е-Плати

и многу други е-паричници кои се брзи и лесни за користење онлајн. Тие исто така нудат криптовалути како Биткоин и многу начини на плаќање може да се користат за депозити и повлекувања.

Сите депозити се инстант и може да се завршат во рок од неколку минути, а потоа можете слободно да имате пункт. Сепак, повлекувањата може да потраат малку подолго и да започнат од 15 минути или подолго. Банкарските трансфери и плаќањата извршени преку дебитни и кредитни картички може да потраат и до 7 дена. Имајте предвид дека се применуваат и минималните и максималните ограничувања за повлекување и депозит.

Одличен избор

Ова е само вкус на различните начини за правење трансакции на веб-страниците на Betwinner. Има многу други достапни опции и над 100 начини на плаќање. Betwinner е фантастичен избор затоа што откако ќе се регистрирате и направите депозит, тогаш изборот е бесконечен, можно е да ја посетите страницата и да ги играте вашите омилени еСпортови како што се FIFA или CS:GO со тим.

Можете исто така да се обложите на вашите омилени еСпортови. Понатаму, изберете различни слотови, обложувајте се на спортски тим, па дури и обложувајте се на победниците на вашиот омилен спортски турнир на една платформа. Звучи како да треба да ѕирнете на страницата.

Добрите и лошите страни со Betwinner

Добрите

 • Betwinner има низок минимален депозит и бонус за добредојде со ниски услови за обложување
 • Betwinner, исто така, има многу различни начини на плаќање од кои можете да изберете, вклучително и криптовалута
 • Играчите можат да избираат од толку многу опции за еСпорт, вклучувајќи ги најновите игри како CS: GO, LoL, StarCraft, FIFA и DotA
 • Опциите за еСпорт обложување се многубројни и има многу турнири за играње
 • Играчите, исто така, можат да изберат некои популарни казино игри кога се одвојуваат од еСпорт
 • Поддржана е лесна навигација и многу јазици
 • Многу корисничка поддршка и опција за разговор во живо

Конс

 • Казиното е основано во 2018 година и се смета за ново, па сè уште стекнува силна репутација.
 • Има толку многу игри и еСпортови за избор. Изборот е изобилен за обложувачите кои уживаат во разновидност.
 • Важат некои услови за обложување, како што се барањата за играње и временските ограничувања.

Зошто да се обложувате во Betwinner?

Обложувањето во Betwinner е забавно, безбедно и едноставно искуство. Турнирите за еСпорт нудат огромни наградни пари и има многу можности за обложување на исходот на игрите или турнирите. Сепак, ова е само една одлична карактеристика на Betwinner. Други типови на обложување се на само еден клик. Не заборавајте дека постојат и некои добро познати начини на плаќање што може да се користат од повеќето земји како што се Neteller, Skrill и многу други.

Total score8.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (53)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GOCall of DutyDota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal KombatRocket LeagueStarCraft 2
UFC
ValorantWorld of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Лотарија
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Dogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)
Asia Gaming
Authentic Gaming
DreamGaming
Evolution Gaming
Ezugi
Fazi Interactive
Gameplay Interactive
LuckyStreak
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
SA Gaming
VIVO Gaming
XPro Gaming