888 Casino рецензија за кладилници - Games

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission
Total score9.0
Добрите
+ Голем бонус без депозит
+ Режим за преземање
+ Дневни џекпот награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (24)
Бахреин
Бразил
Естонија
Ирска
Италија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Малта
Мексико
Мороко
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Перу
Португалија
Романија
Саудиска Арабија
Унгарија
Финска
Хрватски
Чиле
Шпанија
ИгриИгри (68)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
Blackjack Surrender
CS:GODota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Stud Poker
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic

Games

Обложувањето на еСпорт на 888 е прилично едноставно. За да пристапи до пазарот на еСпорт, играчот треба да се движи до страницата 888sports. Сите спортови понудени на страницата се наведени во колона на левата страна на страницата. Изборот на еСпорт ќе го однесе играчот до сите еСпорт настани достапни на страницата, на кои играчите можат да ставаат облози.

Еве список на некои од најиграните еСпорт игри на 888:

Контра-штрајк глобална офанзива

CS: ОДИ е игра со пукање во прво лице. Тоа вклучува две екипи кои се спротивставуваат еден против друг во неколку рунди за да се постигне целта на играта. Целите и бројот на играчи за секој тим зависат од начинот на играње. Competitive, Wingman, Casual, Deathmatch, Arms Race, Demolition и Flying Scouts Man се седумте различни начини на игра.

Некои Counter-Strike Global Offensive лиги и турнири достапни на 888 се IEM Fall, Republeage и ESL Mistrzostwa Polski. Тие лиги и турнири се меѓу најпопуларните, кои им овозможуваат на играчите внимателно да ги следат и да добијат релевантни информации за да направат информирани облози.

Виножито Шест

Виножито Шест е уште една тактичка игра со пукање развиена од Ubisoft Montreal. Тоа вклучува широк спектар на оператори, секој со различно оружје, гаџети и националности. Структурата на играта е асиметрична, што ја прави уште поинтересна. Тоа е затоа што вклучените тимови обично не се избалансирани во однос на изборот на способности.

Мечевите во рангирање обично траат само три минути, а секојдневните натпревари траат четири минути. Деветте различни начини на игра се заложници, бомба, безбедна област, тактички реализам, ситуации, терени за обука, избувнување, аркадни и сезонски настани.

Лига на легенди

На Лига на легенди игра вклучува играчи кои контролираат ликови кои имаат уникатни способности. Играта има 155 карактери со уникатни способности, познати како Шампиони. Целта на секој играч е да ги уништи одбранбените структури на противниците и да ги порази нивните потчинети и шампиони.

Водечкиот режим на игра на League of Legend, кој е најчесто прикажан на 888 eSports, се нарекува Summoner's Rift. Тоа повлекува рангирана натпреварувачка скала со девет нивоа. Деветте нивоа се движат од железо и бронза, двете најмалку вешти, до велемајстор и предизвикувач. Секој тим има за цел да го уништи Nexus на другиот тим за да победи.

Турнирите во Лигата на легендите беа прикажани на 888sports LFL. Се одликува со двоен турнир во круг-робин формат, при што секоја екипа игра по 18 натпревари. 888sports нуди и обложување во живо за еСпорт игри, вклучително и League of Legends. Тоа значи дека играчите секогаш имаат шанса да се обложуваат на нивниот омилен тим во секое време пред да заврши играта.