888 Casino Преглед на еСпортско обложување 2024 - Games

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Games

Games

Обложувањето на еСпорт на 888 е прилично едноставно. За да пристапи до пазарот на еСпорт, играчот треба да се движи до страницата 888sports. Сите спортови понудени на страницата се наведени во колона на левата страна на страницата. Изборот на еСпорт ќе го однесе играчот до сите еСпорт настани достапни на страницата, на кои играчите можат да ставаат облози.

Еве список на некои од најиграните еСпорт игри на 888:

Контра-штрајк глобална офанзива

CS: ОДИ е игра со пукање во прво лице. Тоа вклучува две екипи кои се спротивставуваат еден против друг во неколку рунди за да се постигне целта на играта. Целите и бројот на играчи за секој тим зависат од начинот на играње. Competitive, Wingman, Casual, Deathmatch, Arms Race, Demolition и Flying Scouts Man се седумте различни начини на игра.

Некои Counter-Strike Global Offensive лиги и турнири достапни на 888 се IEM Fall, Republeage и ESL Mistrzostwa Polski. Тие лиги и турнири се меѓу најпопуларните, кои им овозможуваат на играчите внимателно да ги следат и да добијат релевантни информации за да направат информирани облози.

Виножито Шест

Виножито Шест е уште една тактичка игра со пукање развиена од Ubisoft Montreal. Тоа вклучува широк спектар на оператори, секој со различно оружје, гаџети и националности. Структурата на играта е асиметрична, што ја прави уште поинтересна. Тоа е затоа што вклучените тимови обично не се избалансирани во однос на изборот на способности.

Мечевите во рангирање обично траат само три минути, а секојдневните натпревари траат четири минути. Деветте различни начини на игра се заложници, бомба, безбедна област, тактички реализам, ситуации, терени за обука, избувнување, аркадни и сезонски настани.

Лига на легенди

На Лига на легенди игра вклучува играчи кои контролираат ликови кои имаат уникатни способности. Играта има 155 карактери со уникатни способности, познати како Шампиони. Целта на секој играч е да ги уништи одбранбените структури на противниците и да ги порази нивните потчинети и шампиони.

Водечкиот режим на игра на League of Legend, кој е најчесто прикажан на 888 eSports, се нарекува Summoner's Rift. Тоа повлекува рангирана натпреварувачка скала со девет нивоа. Деветте нивоа се движат од железо и бронза, двете најмалку вешти, до велемајстор и предизвикувач. Секој тим има за цел да го уништи Nexus на другиот тим за да победи.

Турнирите во Лигата на легендите беа прикажани на 888sports LFL. Се одликува со двоен турнир во круг-робин формат, при што секоја екипа игра по 18 натпревари. 888sports нуди и обложување во живо за еСпорт игри, вклучително и League of Legends. Тоа значи дека играчите секогаш имаат шанса да се обложуваат на нивниот омилен тим во секое време пред да заврши играта.