888 Casino - Account

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Account

Поставувањето сметка на 888 е јасен процес што секој може да го направи без оглед на неговото искуство во онлајн обложувањето. Пред да креирате сметка, играчите треба да се осигураат дека се подобни. За тоа, обврзниците треба да бидат во земји или јурисдикции на кои им е дозволено да се регистрираат и да имаат над 18 години. Играчите, исто така, треба внимателно да ги прочитаат сите одредби и услови пред да продолжат да создаваат нови сметки.

Како да отворите сметка на 888 esports bookie?

Играчот треба да ја посети официјалната веб-страница на 888 и да кликнете на копчето „Приклучи се“ за да започне регистрацијата. Играчот потоа треба да избере на кој бренд да се придружи.

Опциите се 888casino, 888poker, 888sport и 888ladies. За eSports, 888sport ќе биде вистинскиот избор. Следниот чекор бара играчот да ги пополни неговите податоци, вклучувајќи име, земја, адреса на е-пошта, телефонски број, датум на раѓање и пол.

Плеерот мора да избере корисничко име и валидна лозинка за да го заврши процесот на поставување и потоа да кликнете на копчето „Креирај“. Играчот потоа може да започне да ја користи својата сметка веднаш откако ќе кликне на врската испратена на неговата е-адреса. Сепак, тој исто така мора да депонира средства на сметката за да постави какви било вистински облози.

888, исто така, бара од корисниците да го потврдат својот идентитет со поставување копии од различни документи. Документите вклучуваат:

  • Фотографска лична карта.
  • Копија од дебитна или кредитна картичка.
  • Доказ за е-пошта.
  • Документација заверена на нотар.

Играчот може да повлекува само по успешното поставување на соодветните документи. Исто така, можно е да се избрише сметка во секое време.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GODota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic