888 Casino - About

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

888 е наградувано онлајн казино кое може да се пофали со милиони активни корисници ширум светот. Нејзиното седиште е во Еуропорт, Гибралтар. Сепак, компанијата има и големи канцеларии во Малта. Со текот на годините, компанијата ги разви своите брендови и репутација за да стане еден од лидерите на пазарот во индустријата за онлајн игри. 

Меѓу главните причини за успехот на 888 се основните принципи, кои вклучуваат доверба и кредибилитет. Постојаните подобрувања на корисничкото искуство исто така одиграа значајна улога. Играчите можат да очекуваат да уживаат во уникатен и забавен опсег на игри, награди, можности и многу повеќе.

Историја на казиното 888

Казиното 888 е основано во мај 1997 година на Британските острови. Во 2003 година, компанијата доби дозвола за работа од Владата на Гибралтар. Тоа му овозможи да работи со повеќе 888 марки. Успехот на компанијата продолжи бидејќи беше котирана на главниот пазар на Лондонската берза во 2005 година. Во 2008 година, компанијата ја лансираше категоријата 888sport.

Токму во таа категорија е-спорт настаните се карактеристики. Компанијата доби регулаторно одобрение во 2011 година за лансирање на пазарот на игри во САД. Растот на компанијата продолжи со текот на годините, при што брендот се шири низ целиот свет.

Некои од наградите што ги добиле 888 вклучуваат награда за дигитален оператор на годината за 2016 година, пет последователни EGR и награди за маркетинг и иновации на оператори, првата награда за Gaming Intelligence и повеќе од 50 други меѓународни награди.

Методи на депозит во 888 Казино

888 нуди до 32 различни начини на депозит. Тие вклучуваат VISA картички, Mastercard, PayPal, MuchBetter, Skrill, Neteller, ecoPayz, Pay4Fun, Trustly, iDebit, Wire transfer, Apple Pay, Paysafecard, Sofort, PurplePay, AstroPay, Neosurf, Nordea, Oxxo, Todito Cash и Instadebit, меѓу другите.

Сепак, играчите можат да прават повлекувања само преку некои од опциите за плаќање. Играчите можат да проверат на страницата за да видат кои опции за повлекување се достапни. Поголемиот дел од депозитите обично се обработуваат во рок од 10 минути, освен за банкарски трансфери кои можат да потраат до три работни дена.

Достапни игри

Казиното 888 има импресивна низа игри во кои играчите можат да уживаат. Тоа вклучува дури и игри кои можеби не се многу популарни на меѓународниот пазар. Тоа осигурува дека сите играчи можат да најдат игра што одговара на нивните преференции. Покрај игрите, страницата обезбедува и бројни пазари за обложување на речиси сите видови спортови.

Тоа ги вклучува еСпортовите, кои стануваат сè попопуларни со висока стапка. Главните достапни еСпорт игри вклучуваат Контра-штрајк глобална офанзива, Дота 2, Смеење на глас, и Виножито Шест. 888 ги опфаќа повеќето од популарните лиги и турнири од тие игри.

Добрите и лошите страни со 888

Добрите

  • Атрактивни бонуси: Меѓу најдобрите предности на 888 е тоа што тие нудат многу профитабилни бонус понуди. Играчите можат да уживаат во бонус до 100% од нивниот прв депозит.
  • Широка разновидност на игри: 888 има повеќе од 2000 уникатни игри. Тоа ги прави играчите разгалени за избор и ги зголемува нивните шанси да ја најдат најсоодветната игра за нив.
  • Доверливост и доверливост: 888 е во индустријата за игри повеќе од две децении. Собра доволно доверба меѓу милиони корисници со текот на годините и е познато дека е многу сигурен во однос на услугите што ги нудат.
  • Конкурентни коефициенти: Давателот на обложување нуди конкурентни облози, давајќи им на играчите шанси да добијат повисоки исплати доколку победат.
  • Повеќе банкарски опции: 888 ги има скоро сите широко користени начини на плаќање како банкарски опции. Тоа им нуди погодност на корисниците.

Конс

  • Ограничени е-спортски игри и настани: Категоријата еСпорт има ограничени настани и натпревари на кои играчите можат да се обложуваат.
  • Тешки барања за обложување: И покрај понудените профитабилни бонуси, барањата за обложување се доста тешки.
  • Дизајнот на веб-страницата може да биде сложен: Веб-страниците 888 се малку сложени за секој корисник кој не е навикнат на нив. Тоа е особено затоа што различни категории на игри имаат различни локации, сите под чадорот 888. На играчите почетници може да им биде тешко да се движат на страницата.
  • Нема опции за криптовалути: Друг недостаток е тоа што компанијата не нуди опција за плаќање со криптовалути. Тоа е особено значаен недостаток за обложувачите кои уживаат во коцкањето преку Интернет, но не сакаат депозитите што ги прават да се рефлектираат во нивните банкарски извештаи.

Зошто да се обложувате на 888?

Постојат бројни причини зошто играчот треба да се обложи на 888, без оглед на неговото обложувачко искуство. Некои од тие причини се нагласени подолу.

Разновидност на игри

888 има повеќе од 2000 уникатни игри за е-спорт. Давателот на услуги за обложување, исто така, ги покрива скоро сите популарни настани и турнири во спортот, вклучително и еСпорт настани. Тоа помага да се осигура дека сите играчи можат да најдат соодветна опција за игра.

Опции за банкарство

888 нуди доста импресивна листа на банкарски опции. Ги опфаќа скоро сите врвни меѓународни начини на плаќање. Играчите можат да депонираат или повлекуваат средства преку најзгодниот начин за нив. Некои од опциите за банкарство вклучуваат ecoPayz, Neteller, MasterCard, VISA картички, Paysafe, Skrill и PayPal.

Бонуси

888 нуди некои од најпрофитабилните бонуси во индустријата за онлајн игри. Играчите можат да добијат до 100% од нивниот износ на депозит во бонуси. Играчите можат да уживаат и во различни промотивни понуди, како што се бесплатни облози.

Облози за е-спорт

Еспортот постепено станува се попопуларен во индустријата за игри. Сепак, многу онлајн казина допрва треба да ги вклучат на нивните пазари за обложување. 888 е меѓу ретките казина кои нудат добра разновидност на настани за обложување еСпорт.

Доверливост

888 е меѓу најсигурните и најсигурните обложувалници. Работи повеќе од две децении и има бројни позитивни критики кои укажуваат на неговата доверливост. Играчите можат да ги депонираат своите пари без страв дека ќе ги загубат злонамерно. Врвните безбедносни карактеристики, исто така, им даваат на играчите поголема самодоверба.

Компанијата ги има и сите соодветни лиценци за работа и сертификати од регулаторните органи. Играчите секогаш можат да сметаат на искреност и транспарентност, особено во однос на нивните средства.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GODota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic