22BET - Bonuses

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Bonuses

Нема недостаток на стимулации за играње за играчите на еСпорт во 22Bet. И новите и постоечките играчи можат да ги искористат предностите на списокот со бонуси во нивната потрага за да ги максимизираат своите приноси и да ги минимизираат загубите. Додека 22Bet води долг список на промотивни кампањи, играчите на eSports имаат тенденција да се фокусираат на она што се однесува на нив. 

Сепак, вреди да се напомене дека секој бонус што го користат спортските играчи може да се користи и во делот еСпорт. Со оглед на тоа што делот за еСпорт брзо привлекува огромна публика, разновидноста на бонуси за еСпорт може исто така да се зголеми. За почеток, еве преглед на бонуси достапни за играчите на 22Bet eSports.

22Бонус за депозит на Bet

На Бонус за депозит вообичаено се користи за играње нови играчи кои се регистрираат во казиното. Новите играчи на еСпорт добиваат бонус за натпревар врз основа на нивниот првичен депозит во казиното. 22Bet нуди дарежлив бонус за натпревар на депозитот направен од нови играчи до максимум 122 € за спортисти и еСпорт играчи.

Овој бонус може да се активира со само 1 €. Како и кај повеќето бонуси што ги нудат операторите на онлајн казино, бонусот за добредојде подлежи на некои барања за обложување. Играчите кои со нетрпение очекуваат да ги искористат предностите на бонусите за еСпорт треба да ги следат чекорите споделени подолу:

  • Одете директно на веб-локацијата 22Bet и креирајте сметка
  • Направете почетен депозит не помал од 1 €. Забелешка, нема промотивни кодови кои се потребни за активирање на овој бонус
  • Откако ќе го направите вашиот прв квалификациски бонус, 22Bet ќе одговара 100% до максимум 122 €.
  • Добиениот бонус треба да се обложи на eSports играта 5X со простор од седум дена. Исто така, вреди да се напомене дека играчите треба да постават коефициент на акумулатор со минимален коефициент од 2/5 за да ги исполнат барањата за обложување.

Играчите исто така можат да го капитализираат бонусот за повторно вчитување во петок, кој е отворен за постоечки играчи. Како што сугерира името, овој бонус се користи секој петок и им дава можност на играчите да побараат бонус за натпревар до 100 евра кога ќе ги вчитаат своите сметки за играње во петок.

Процесот на пријавување на 22Bet

Едноставно е да се започне со 22Bet. Процесот на пријавување може да се поедностави во следните три чекори:

  • Отворете ја официјалната веб-страница на 22Bet
  • Кликнете Регистрирај се
  • Пополнете го формуларот за регистрација и кликнете завршете за да ја завршите регистрацијата.

По отворањето на сметката, играчите треба да ја завршат проверката KYC пред да им биде дозволено да се логираат на нивната сметка. Само откако ќе го завршите процесот на верификација и ќе се најавите кога ќе можете да го направите вашиот прв депозит на 22Bet пред да се упатите директно во делот за еСпорт.

Барања за бонус во 22Bet

Како што споменавме претходно, 22Bet's бонуси и промоции се предмет на барања за обложување. Така, играчите можат да ја активираат депозитната канта за повлекување само откако ќе се исполнат овие барања. Секој играч кој сака да има корист од каков било поттик понуден на 22Bet треба да има желба да обрне внимание на следните фактори:

  • Квалификуван влог – Исто така познат како минимален влог, обложувачите на еСпорт треба да обрнат внимание на можноста да мораат да стават облог еднаков или над зададениот минимален влог.
  • Квалификациски шанси – Како и квалификацискиот влог, квалификациските коефициенти се однесуваат на условот за минимални коефициенти што треба да се стават. Ова барање се користи за да ги одврати играчите да користат облози од огромни фаворити. На пример, 22Bet ги поставува квалификациските коефициенти на 5X за коефициент од 1,4 или повисоки.
  • Временски ограничувања – Иако е малку веројатно дека обложувачите нема да губат време искористувајќи ги нивните бонуси за депозит, тие мора да обрнат внимание на времето на квалификациите. На пример, играчите на 22Bet треба да го задоволат условот за обложување во рок од една недела од добивањето на бонусот. Бонусот за повторно вчитување во петок треба да се префрли во рок од 24 часа.
Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GODota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Rocket LeagueStreet FighterTekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
22bet Partners
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
Habanero
Inbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GO
PlayPearls
Playson
Pragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY