22BET

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

About

22Bet работи од 2017 година. Таа е во сопственост на TECHSOLUTIONS NV, организација со седиште во Курасао. Благодарение на лиценцата за коцкање во Курасао, која важи до 23 ноември 2023 година, повеќето онлајн обложувачи ја сметаат за безбедна затоа што владата на Курасао е многу ценета во пејзажот за онлајн игри. 

И покрај тоа што е релативно нов учесник во пејзажот на онлајн игри, 22Bet брзо чекори кон тоа да стане изборна платформа за онлајн игри меѓу онлајн обложувачите. Познат по својот обемен дел за спортски книги, 22Bet пречекува илјадници обложувачи кои сакаат да се вклучат во акција секој ден.

/22bet/about/

Games

Галеријата 22Bet eSports е меѓу најдобрите во бизнисот. Може да се пофали со широк спектар и квалитетни еСпорт игри кои симулираат секаков вид на мејнстрим игри, вклучувајќи ракомет, фудбал, американски фудбал, кошарка и така натаму. 

Сепак, доминантните шутери на 22Bet се стрелците во прво лице и борбените игри со повеќе играчи. Опсегот на покриеност на 22Bet се однесува на разновидност и обезбедување на еСпорт играчи со најдобра можна покриеност.

Withdrawals

22Bet го прави повлекувањето исто толку лесно како и облозите за депозит. Вреди да се напомене дека играчите се охрабруваат да се држат до начините на плаќање што се користат за депозити. За повеќето методи за повлекување, на играчите им е многу лесен пристапот до средства. Исто така, вреди да се напомене дека играчите треба да пополнат потврда за идентитетот пред да ги завршат своите повлекувања.

Bonuses

Нема недостаток на стимулации за играње за играчите на еСпорт во 22Bet. И новите и постоечките играчи можат да ги искористат предностите на списокот со бонуси во нивната потрага за да ги максимизираат своите приноси и да ги минимизираат загубите. Додека 22Bet води долг список на промотивни кампањи, играчите на eSports имаат тенденција да се фокусираат на она што се однесува на нив. 

Сепак, вреди да се напомене дека секој бонус што го користат спортските играчи може да се користи и во делот еСпорт. Со оглед на тоа што делот за еСпорт брзо привлекува огромна публика, разновидноста на бонуси за еСпорт може исто така да се зголеми. За почеток, еве преглед на бонуси достапни за играчите на 22Bet eSports.

Payments

Без сомнение, играчите на 22Bet имаат доволно начини на плаќање на располагање. Сепак, достапноста или соодветноста на начин на плаќање често зависи од географската локација на играчот. Ова значи дека соодветноста на даден начин на плаќање зависи од тоа од каде игра играчот.

Account

Сите играчи треба да отворат сметка со 22Bet за да започнат со обложување. Добрата работа за процесот на отворање сметка е тоа што е релативно лесен и може да се заврши за неколку минути. Сепак, процедурата за регистрација е значително слична за веб-локација и за играње преку мобилен телефон.

Tips & Tricks

Еден од најфундаменталните елементи во осмислувањето стратегии како играч на еСпорт е способноста да се користат совети за обложување. Играчите не мора да се потпираат само на советувачи; мора да научите и да развиете лична стратегија со која ќе го извлечете максимумот од достапните пазари. 

Имајќи го тоа на ум, еве неколку општи совети и трикови за обложување еСпорт што секој играч треба да ги прифати додека ја развива својата севкупна стратегија за обложување.

Responsible Gaming

22Bet се гордее со тоа што се грижи играчите да се забавуваат и затоа силно се залага за одговорно коцкање. Во светлината на овој факт, играчите треба да имаат намера да ги дефинираат своите граници за обложување и ако е можно, да ги искористат предностите на алатките за управување што им овозможуваат да ги постават и контролираат своите граници.

Support

За жал, секогаш постои шанса да се соочите со некои тешкотии во вашите обложувачки подвизи. Бидејќи проблемите се заеднички за сите платформи за обложување, повеќето играчи имаат тенденција да бидат особено загрижени за добивање на обложувалници со одговорен тим за поддршка кој брзо реагира или решава проблеми со кои се соочуваат играчите.

Deposits

Како да направите депозит во 22Bet

  • За да уплатат пари на нивната сметка, играчите треба да ја посетат официјалната веб-страница на 22Bet користејќи ја официјалната апликација
  • Лоцирајте ја иконата „депозит“ на почетната страница и кликнете на неа
  • Изберете ги претпочитаните опции за плаќање од дадената листа
  • Внесете ги релевантните детали
  • Потврдете или потврдете го плаќањето и почекајте да се кредитира сметката.

Security

22Bet е безбедно и безбедно онлајн казино. Овој букмејкер е лиценциран од органот за коцкање Курасао, истакната јурисдикција во индустријата за коцкање преку Интернет. Како дел од понатамошното зајакнување на својата безбедност, 22Bet е во напредна фаза на барање акредитација од Комисијата за коцкање на ОК во Гибралтар.

FAQ

Најдете ги најчесто поставуваните прашања за е-спорт обложување на 22Bet овде.

Total score8.7

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GODota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Rocket LeagueStreet FighterTekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
Habanero
Inbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GO
PlayPearls
Playson
Pragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY