22BET - About

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

About

22Bet работи од 2017 година. Таа е во сопственост на TECHSOLUTIONS NV, организација со седиште во Курасао. Благодарение на лиценцата за коцкање во Курасао, која важи до 23 ноември 2023 година, повеќето онлајн обложувачи ја сметаат за безбедна затоа што владата на Курасао е многу ценета во пејзажот за онлајн игри. 

И покрај тоа што е релативно нов учесник во пејзажот на онлајн игри, 22Bet брзо чекори кон тоа да стане изборна платформа за онлајн игри меѓу онлајн обложувачите. Познат по својот обемен дел за спортски книги, 22Bet пречекува илјадници обложувачи кои сакаат да се вклучат во акција секој ден.

Сите детали што треба да ги знаете за 22Bet esports

Познат како претежно платформа за спортско обложување, 22Bet им нуди на онлајн играчите илјадници различни пазари за обложување на ниши поврзани со спорт и меѓународни спортски настани со некои од најатрактивните шанси.

Од своето основање, компанијата воспостави значајни односи со реномирани спортски личности како што се Нуно Гомеш, португалски интернационалец и поранешниот германски фудбалер Кевин Курањи. Друг значаен потег што го направи 22Bet кон унапредување на своето присуство во нишата за спортско обложување беше нејзиниот двегодишен партнерски договор со француските фудбалски гиганти, Пари Сен-Герман.

22 Обложи се денес

И покрај тоа што прави значителни чекори во спортското обложување, тој исто така го прошири својот спортски дел за да вклучи посакувано казино. Во моментов, делот за казино и спорт се спас на 22Bet, но компанијата сака да ја зачини својата понуда, со нејзиниот „Канал за лото во живо“ игра витална улога во зголемувањето на нејзината публика.

Исто така, вреди да се напомене дека 22Bet има изградено значајна инфраструктура за коцкање што ги опфаќа сите големи континенти, што ја прави опција за обложувачи кои бараат платформа која гарантира совршено уживање. Од 2021 година, моментално покрива повеќе од 1000 пазари за спортско обложување, онлајн казино игри, виртуелни спортови и, најдобро од сè, еСпорт.

Начини на плаќање во 22Bet

Покрај безбедноста и бројните опции за обложување, опции за плаќање се исто така клучно внимание меѓу играчите на казино. Износот на различни опции за плаќање на располагање на играчите на 22Bet зависи од нивната локација.

22Bet е високо рангирана во одделот за плаќање благодарение на широката листа на начини на плаќање, од кои повеќето може да се користат за депозити и повлекувања. Повеќето опции за депозит што се нудат овде дозволуваат инстант депозити, додека за повлекување може да биде потребно релативно долго време на чекање од безбедносни причини.

Општо земено, искуството на 22Bet е широко одобрено од илјадници обложувачи, со значителен фокус насочен кон нивниот нов дел за еСпорт. Сепак, овој напис се обидува да ви даде идеја за здивот на понудите на 22Bet и зошто играчите сметаат дека е повеќе од адекватен за нивните спортски потреби.

Добрите и лошите страни со 22Bet

Како и со секое друго онлајн казино таму, 22Bet има свои уникатни предности и недостатоци. Најдобриот дел од добрите и лошите страни е тоа што тие може да бидат единствени за различни играчи. Како таква, слабоста на еден играч може да биде предност за друг. Како што рече, еве список на добрите и лошите страни на 22Bet.

Добрите

  • Веб-страница лесна за корисниците: 22Bet доста добро се симнува од блоковите штом го прави првиот впечаток. Веб-страницата е супер чиста додека интуитивно нуди многу информации.
  • Пријателски за мобилни телефони: 22Bet е обложувалница погодна за мобилни телефони, чии понуди се оптимизирани за паметни телефони и таблети. Дури и играчите кои играат игри со еСпорт на помали дисплеи ја сметаат оваа платформа особено привлечна.
  • Безбедни и брзи плаќања: 22Bet е високо безбеден од техничка гледна точка. Тој користи напредни онлајн безбедносни протоколи кои гарантираат безбедни и брзи плаќања. Покрај тоа, обложувачите се уверени дека сите лични информации споделени на оваа платформа се безбедни од љубопитните сајбер натрапници.
  • Дарежлив бонус за добредојде: 22Bet стави дарежлив бонус за добредојде што би го искушувал секој нов играч на еСпорт. Играчите можат да го активираат бонусот за добредојде со само 1€ до 122€. И покрај тоа, на постоечките играчи им се гарантираат редовни бонуси како што се Бонус за повторно вчитување во петок за да продолжат понатаму.
  • Сеопфатен опсег на опции за плаќање : Начините на плаќање на 22Bet се вистинска дефиниција за парадокс на избор, со огромна разновидност на избори. Најдобро од сè, повеќето од овие начини на плаќање се брзи, сигурни и безбедни.

Конс

  • Преносите на играта во живо остануваат недостапни
  • Повлекувањето кредити и банкарски трансфери може да потрае невообичаено долго време за време на шпицот на игрите

Зошто да се обложувате во 22Bet

22Bet е истакнат букмејкер. Секој играч треба да избере „реномирана онлајн казино“. Имајќи го предвид ова правило, 22Bet е местото каде што играчот бара казино каде што се чувствува заштитено како клиенти.

Играчите на ESports заинтересирани да се обложуваат во 22Bet несомнено имаат среќа. За почеток, оваа платформа нуди долга листа на пазари за обложување за натпреварите на League of Legends. Нема недостиг од опции за обложување за професионални лиги кои се движат од ЕУ, NA LCS, LCK и LPL. Играчите можат да бараат опции за победници на натпревари, да се коцкаат со победниците на турнирите или да пробаат облози со акумулатор кога имаат силно чувство за нивните предвидувања.

Обложување е-спорт во живо може да биде клучна атракција за секој обложувач. 22Bet има одличен дел за обложување во игра што им овозможува на играчите да скокаат директно во акција и да ја пробаат својата среќа. Уште подобро, нивните шанси за обложување во живо се несомнено фер, што ќе им овозможи на играчите да добијат голема вредност за нивните пари.

22Bet е исклучително добро кога станува збор да им понуди на своите играчи различни опции за плаќање. Огромниот обем на начини на плаќање дозволени овде, почнувајќи од банкарски трансфери, кредитни картички како Visa и MasterCard, е-паричници како Skrill и Neteller до криптовалути како Bitcoin и Litecoin, го прават привлечен за играчите на еСпорт. Во некои случаи, играчите можат да ги користат услугите за мобилно плаќање, кои брзо одат на мејнстрим.

Друга причина зошто играчите на еСпорт го претпочитаат 22Bet е тоа што им нуди доволно простор за дишење на своите клиенти. Новите играчи можат да се обложуваат со само 1 € или уште помалку на еден облог. Ова создава совршена можност за новите играчи да учат без да се подложат на непотребни ризици. Како и да е, искусните играчи имаат слобода повеќе да се флексираат и да ги зголемат своите износи за добивка од единечните облози.

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GODota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Rocket LeagueStreet FighterTekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
22bet Partners
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
Habanero
Inbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GO
PlayPearls
Playson
Pragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY