Најпопуларни Street Fighter страници за обложување 2024

Street Fighter е една од најпрепознатливите видео игри на глобално ниво од нејзиното прво објавување во 1987 година. Играта имаше долго патување, од аркади до изложбени сали и многу записи во играта во последните три децении. Street Fighter 2 ѝ го даде на франшизата одличното име и го создаде почетокот на натпреварувачката игра.

Во 21 век, eSport играта стана најпозната во 2004 година кога беше поставена Evo Moment #37. Видеото беше дел од најважните моменти од серијата Evolution Championship 2004. Моментот бр. 37 е еден од најпознатите иконски моменти во еСпорт игрите. Видеото повторно го разгоре интересот на гејмерите за борбени игри и помогна да се промовира Street Fighter како дисциплина за еСпорт.

Најпопуларни Street Fighter страници за обложување 2024
Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

За борбениот жанр

Еспорт игрите се поделени на повеќе од десет жанрови. Некои од овие жанрови на видео игри се акција, авантура, акција-авантура, играње улоги, стратегија, симулација, загатки, спортови, тркачки и неактивен игри. Овие жанрови понатаму се поделени на стрелци во прво лице (FPS), борбени игри, игри со ритам, игри за преживување, јапонски игри со улоги (JRPG), онлајн игри со улоги со масовно мултиплеер (MMORPG) и онлајн арена за борба со повеќе играчи (MOBA). ).

Само по името на играта, лесно е да се каже дека е акциона игра. Она што не е лесно да се каже е неговиот жанр на поткатегорија во акционите игри. Не се грижи; некои дополнителни класификации според стилот на играње на играта и интеракцијата со гејмерите се нагласени овде.

Street Fighter е дополнително класифициран како борбена игра. Боречките игри исто така се нарекуваат наспроти борбени игри. Оваа игра вклучува борба помеѓу двајца борци. Играта има борбени елементи како што се блокирање, контра-напад, поврзување на нападите заедно во комбинации и борба.

Street Fighter 5 е најголемата борбена игра и покрај тоа што постои повеќе од пет години. Street Fighter 5 Champion Edition, објавено во 2020 година, е најновата игра Street Fighter со 40 различни светски воини и нова механика за да им даде на гејмерите одлично искуство со игри.

Обложување на Street Fighter

Street Fighter 5 на Capcom е, за многумина, најдобрата борбена игра за играње и гледање. Франшизата е создадена со висок фокус на еСпорт сцената. Ова доведе до зголемување на играчите кои учествуваат во еСпорт натпревари на Street Fighter. Настаните како што е ELeague станаа масовна сила во ESL игри сцена.

Популарноста на оваа еСпорт игра ја направи големо име во еСпортските обложувања. Една од најважните работи во обложувањето е да се најде доверлива страница за обложување eSport или апликација за обложување eSport. Еве некои од најдобрите еСпорт обложувалници. Овие платформи за обложување еСпорт може да ги користи секој од вистинската возраст од каде било во светот.

Бовада

Ова е најпреферираното место за обложување за Street Fighter 5 во Северна Америка. Ова онлајн е-спортска книга дава најмногу опции во обложувањето Street Fighter 5. Bovada е исто така лесен за употреба. Ги обезбедува и најдобрите коефициенти во обложувањето Street Fighter 5.

Бет365

Ова е веројатно најдобрата страница за обложување еСпорт во светот. За секој е многу лесно да се движи до картичката за обложување еСпорт и да се обложи. Овде нема натпревар, со оглед на широк опсег на облози и далеку подобри шанси од другите еСпортски обложувалници. Bet365 е начин за секој кој сака да се обложи во Street Fighter 5.

Зошто Street Fighter е популарен?

Street Fighter моментално е една од најомилените борбени игри на глобално ниво. Стана популарна ширум светот кога во 1992 година беше претставена формата на конзолата на играта, Street Fighter 2. Популарноста на играта достигна голем пораст откако видеото од натпреварот стана вирално во 2004 година. Тоа беа две нови ѕвезди на играта, Даиго Умехара, и Џастин Вонг, кои се натпреваруваа во серијата на шампионатот за еволуција 2004 година. Клипот од натпреварот помеѓу двајцата шампиони направи кругови на интернет што доведе до зголемување на бројот на навивачи и играчи на Street Fighter. Еве малку увид во популарноста на играта.

Интернет заедница

Интернетот е најбрзиот начин за луѓето да комуницираат од кој било дел од светот. Со нови пронајдоци кои доаѓаат секој ден, се чини дека интернетот секојдневно се подобрува. Сега постојат платформи за социјални медиуми каде што луѓето создадоа страници за да им помогнат да комуницираат како заедница.

Ентузијастите на Street Fighter од различни делови на светот сега можат да комуницираат преку текстуални пораки, гласовен повик или видео повик со кликнување на копче. Социјалните медиуми им овозможуваат на луѓето да создаваат соби за игри каде што можат да споделуваат пренос во живо од играта што ја играат. Street Fighter ја користи оваа техника за да си играат меѓу себе онлајн, да споделуваат совети за игри и што е најважно, да ја рекламираат играта на другите гејмери.

Играње Street Fighter онлајн

Многу земји ширум светот имаат неверојатни брзини на интернет способни да поддржуваат видео игри во живо. Секое лице кое е заинтересирано да игра Street Fighter онлајн, мора прво да креира сметка онлајн. Тие мора да имаат сметка за е-пошта за да создадат сметка на конзолата или нивниот персонален компјутер.

За да играте онлајн, важно е да имате пристап до брз интернет за да избегнете баферирање на видео за време на играта. Играњето противници во живо помага да се подобрат вештините за играње. Гејмерите исто така комуницираат во текот на играта и споделуваат идеи за играта. Играњето онлајн е возбудливо бидејќи никој нема идеја за силните страни и следниот потег на противникот. Приклучувањето на онлајн форумите на Reddit е одличен начин за споделување игри со ентузијасти и за подобрување на нечии вештини.

Играчи на Big Street Fighter

Street Fighter, франшизата Capcom, нашироко се смета за борбена игра што го носи братството на борбените игри од нејзиното објавување. Од Street Fighter 2 до Street Fighter 5, има иконски моменти, одлични играчи и луди враќања. Даиго Умехар е убедливо најдобриот играч кој некогаш играл Street Fighter.

Неговите трофеи многу зборуваат за неговото владеење. Го нарекуваат и „Ѕверот“ поради неговата доминација во Street Fighter. Ли „Инфилтрација“ Сеон-ву е чудо од јужнокорејски улични борци. Инфилтрацијата е еден од ретките играчи кои се блиску до врвот на рекордите на The Beast.

Дали има светско првенство во Street Fighter?

Споменете го Capcom Cup на кој било играч на Street Fighter и ќе бидете изненадени од нивната реакција. Capcom Cup е натпреварување на светскиот куп Street Fighter. Натпреварот беше основан во 2013 година. На првиот настан беа прикажани Ultimate Marvel vs. Capcom 3, Street Fighter X Tekken верзија 2013 година и Super Street Fighter 4: Arcade Edition верзија 2012 како главни игри. Секој натпревар имаше по осум квалификации.

Во 2014 година се играше само Street Fighter 4. Турнирот имаше 16 квалификациски натпревари. Во 2015 година, Capcom Cup имаше формат од 32 луѓе. Capcom Pro Tour е името дадено за серијата квалификациски настани за турнирот. DreamHack и Evolution Championship се некои од најголемите и најпрестижните претходно постоечки турнири кои се дел од Capcom Pro Tour.

Земји со високи перформанси во ова натпреварување се Соединетите Американски Држави, Јужна Кореја и Јапонија. Овој натпревар ги привлекува љубителите на Street Fighter од целиот свет. Гледањето како луѓето даваат се од себе за да избегнат елиминација и да ја добијат првата награда е секогаш забавно. Она што е позабавно е возбудата што ја чувствува кога ќе се обложи. Овој натпревар е достапен за обложување на некои од најдобрите сајтови за обложување еСпорт. Не пропуштајте ја возбудата. Учествувајте во еСпорт обложување Street Fighter.

Обложување на Street Fighter кај провајдери

Пред обложување, мора да се идентификува одлична апликација за обложување еСпорт или страница за обложување еСпорт. Достапни се многу обложувалници, но не сите се одлични. Изборот на најдобрата страница за обложување Street Fighter eSports е важно да се биде на безбедна страна. Еве некои од најдобрите еСпортски обложувалници на кои може да се обложуваат Street Fighter.

Betway

Обложувалницата за еСпорт на Street Fighter ги нуди сите популарни првенства во Street Fighter. Новите сметки се наградени со бесплатен облог од 50 долари. Згора на тоа, страницата нуди широко погодни начини на плаќање. Некои од достапните начини на плаќање се PayPal и Skrill.

1xBet

Ова е уште една фантастична страница за еСпортови за обложување Street Fighter. Играчите имаат 100% бонус од нивниот прв депозит по креирањето на сметката. Оваа страница исто така ги нуди речиси сите натпревари на Street Fighter во светот. Веб-страницата нуди повеќе од 60 сигурни и сигурни опции за плаќање.

Loot.bet

Веб-страницата дава 100% бонуси на Street Fighter на првиот депозит на играчот. Овде, играчите имаат шанса да ставаат облози на речиси секое првенство на Street Fighter. Играчите исто така имаат пристап до различни опции за обложување. Loot.bet им нуди на играчите одлични можности за плаќање за да направат депозити лесно. Ова им дава на играчите способност да направете брзи депозити и поставете облози брзо.

Кои се некои значајни тимови во овој еспорт?

За да се биде успешен коцкар, треба да се изврши темелна анализа пред да се обложи. Човек треба да ги погледне записите на играчот пред да се обложи. Дали играчот има шанса да добие натпревар или да добие одреден круг во играта? Гејмерите сега имаат тимови во кои се обидуваат заедно да освојуваат турнири.

Организациите за игри потпишуваат одлични играчи за да победат на натпреварите и да донесат чест во нивниот табор. Проверете дали тој одреден тим има голема стапка на успех во Street Fighter пред да одлучите. Еве неколку успешни тимови за обложување нивните играчи кога ставаат облози на Street Fighter.

Ехо Фокс

Ова е северноамериканска организација за еСпорт. Основана е во 2015 година. Тимот на Echo Fox има одлична репутација за победа на натпреварите на Street Fighter. Коцкарите треба да внимаваат на играчите на Echo Fox, бидејќи тие имаат победничка тенденција.

Муз

Моуз порано се нарекуваше Mousesports. Професионалната организација за игри е со седиште во Хамбург, Германија. Тие започнаа тим на Street Fighter во 2017 година кога потпишаа проблем X и CCL. Иако CCL го напушти тимот, проблемот X сè уште е голема закана во Street Fighter.

Добрите и лошите страни

Ако Street Fighter никогаш не постоеше, борбените игри ќе беа многу поинакви. Боречката франшиза е одговорна за создавање на други борбени игри. Street Fighter е во првите редови околу три децении и покрај неколкуте предизвици на патот. Еве неколку добрите и лошите страни на Street Fighter.

Добрите

  • Прекрасна комбинација на новото и класичното. Street Fighter 5 има Super Combos, Focus Attacks, Ultra Combos, многу додатоци, нови режими на предизвици, целосно нови нивоа и онлајн игра.
  • Одлична борбена механика. Street Fighter издржа долго време поради неговата беспрекорна борбена механика. Без разлика дали играчот изведува скок, фрла огнени топки или ја брише ногата, играта едноставно се чувствува одлично. Без разлика дали некој играч ужива во играта онлајн или игра против компјутер, борбите се толку одговорни и цврсти што мора да се обвинуваат себеси ако загубат.
  • Графика на убиец
  • Иако сцените со отсекување на режимот на приказна немаат неверојатни визуелни слики, графиката за време на вистинската игра е спектакуларна. Огромната брзина и мазноста на играта му даваат шанса да почувствувате влијание на секој направен напад.

Конс

  • Iffy онлајн игра
  • Наоѓањето натпревари преку Интернет е многу тешко. На играта и треба многу време за да се совпаднат играчите на интернет.

Разбирање на шансите за обложување на Street Fighter

Шансите се однесуваат на шансата или веројатноста за појава на одреден настан. Се ставаат облози врз основа на шансите дадени од обложувалниците. Различни е-спортски книги различно ги пресметуваат шансите. Изберете реномирана е-спортска книга со добри шанси. Некои од различните различни типови на коефициенти се имплицирана веројатност, американски, децимална и фракционална. Децималните коефициенти се најкористени

  • Децимални коефициенти: Ова се најлесните шанси за претворање од влог во враќање. Тие се и најкористениот формат на коефициенти во светот. На пример, ако играчот се обложи на играч на Street Fighter со коефициент 3,65 со вкупно 10 долари, резултатот на облогот ќе биде 36,5 долари ако облогот е добиен, со вклучен влог.
  • Американски коефициенти: Американските коефициенти се претставени како броеви со знак минус (-) и префикс (+). Позитивниот знак се дава на коефициентот на аутсајдерите и ја покажува сумата што треба да се освои за секои 200 долари влогови. Негативните коефициенти ја покажуваат сумата што му е потребна за да добие 100 долари од облог.
  • Дробни коефициенти: Овие коефициенти се дадени како фракционен број. Горниот број покажува колку добивате кога ќе го вложите долниот фракционен број.
  • Имплицитна веројатност: Тоа е почитлив начин да се наведат шансите. Овој метод, сепак, може да биде многу неточен. Главно се користи како референца при пресметување на ризикот.

Совети и трикови за обложување Street Fighter

Иако луѓето учествуваат во обложувањето за забава, сепак им требаат победи за да продолжат да бидат активни на обложувачката сцена. Треба да се изврши статистичка анализа за да биде успешен во обложувањето Street Fighter. За почеток, треба да се знае како играчите настапувале еден против друг кога последен пат се сретнале. Исто така, важно е да се провери дали играчот има а омилен турнир.

Некои играчи изгледаат подобро на одредени турнири во споредба со други. На коцкарите секогаш им се советува да ја проверат формата на играчот пред да стават облог. Играчот може да биде во најдобра форма во кариерата и да има долга победничка серија. Препорачливо е да се обложите на играч со таква серија.

About the author
Jun-ho Kim
Jun-ho KimAreas of Expertise:
Е-спортови
About

Јун-хо Ким, јужнокорејскиот динамичен маестро Esports, стои како светилник на знаење во EsportRanker. Спојувајќи ја аналитичката моќ со вродената љубов кон игрите, Џун-хо ја разоткрива сложената таписерија на онлајн натпреварите, обезбедувајќи играчите да останат информирани и инспирирани.

Send email
More posts by Jun-ho Kim