Најпопуларни Smite страници за обложување 2024

Smite е мултиплеер онлајн битка арена (MOBA) каде играчите се здружуваат во митолошки амбиент. Се одвива во свет каде што боговите од многу различни култури се борат за доминација. Во рамките на стандардниот режим на освојување, секој тим е составен од 5 членови. Тие мора да ги искористат своите различни способности и тактики со цел да се борат против противничките тимови и потчинетите на NPC.

Ако коцкарите гледаат доволно напорно, ќе најдат апликација за е-спорт обложување која вклучува Smite. Во минатото тоа би било практично невозможно. Сепак, работите почнаа да се менуваат. Играта сега е достапна на компјутер, Xbox One, PlayStation 4 и Nintendo Switch. Ова го прошири приемот на нови играчи. Како резултат на тоа, повеќе луѓе се заинтересирани да се обложуваат на турнирите во Smite. Секој Бог има четири различни способности. Тие може да вклучуваат оштетување на областа, удирање или контрола на толпата. Како што играчот стекнува искуство за време на натпреварот, овие карактеристики може да се надградат. Боговите можат да го достигнат максималното ниво од 20. Златото се користи за купување предмети за зголемување на моќта и одбраната. Се заработува со убивање непријатели или продавање предмети.

Најпопуларни Smite страници за обложување 2024
Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Што го прави Smite карактеристичен?

Има многу MOBAs таму. Сепак, Smite се издвојува благодарение на прикажувањето на трето лице. Ова е освежувачки став жанрот што обично го фаворизира изгледот од врвот надолу. Како резултат на тоа, играчите чувствуваат поголемо чувство на потопување во играта.

Присутни се сите стандардни тропи од овој тип на игра. Тие вклучуваат јасно дефинирани тимски улоги, создавање на градење карактери и врвни способности. Сепак, овие механики се поставени во рамките на наративот што привлекува широк опсег на луѓе. Митологијата е многу популарна тема. Продолжи да наоѓа поголема привлечност благодарение на блокбастер хитовите како God of War и Assassins Creed. Играчите на Smite можат да ја преземат контролата врз нивните омилени богови и да научат за нови.

Обложување на Smite

Има многу страници за е-спорт обложување кои нудат обложување на иконите MOBA, како на пр Лига на легенди. Сепак, коцкарите може да имаат потешкотии да најдат таков што им одговара на фановите на Smite. Најдобро е да ги барате овие пазари на страниците за обложувалници на нишани фантастични игри. Тие ќе имаат поголема шанса за време на годишното Светско првенство во Smite. Играчите можат да ги направат своите прогнози за тоа кој тим ќе заврши на врвот. Тие исто така би можеле да се фокусираат на поединечни играчи со обложување на потенцијален МВП.

Свесноста за играта кај обложувалниците се зголеми во 2015 година кога беше објавена на конзолата Xbox One. Ова го направи еден од првите MOBA кои се проширија од компјутерски игри на конзоли. Продолжува да расте со брзо темпо. Како резултат на тоа, се чини веројатно дека ќе стане уште попознат меѓу заедниците за е-спорт обложување.

Во натпреварувачки амбиент Smite се игра во натпревари 5 на 5. Коцкарите треба да го изберат тимот со најмногу кохезија. Секој член ќе има одредена улога. Ова ќе вклучува AD Carry, Jungler, Mid, Solo или Support. Круговите често може да бидат хаотични со голем акцент на акцијата. Сепак, победничките тимови, исто така, имаат тенденција да користат тактики за да ги победат своите противници.

Зошто Smite е популарен?

Клучот за популарноста на Smite е неговиот иновативен избор на приказ. Фактот дека играчите можат бесплатно да пристапат до содржината, исто така, доведе до здрава количина на нови корисници. Студиото Hi-Rez продолжува да ја ажурира играта и им дозволува на фановите да го кажат своето мислење онлајн. Играта не е премногу комплицирана. Тоа е многу слично на многу други примери на МОБА. Овие типови на е-спорт игри се исто така популарни кај коцкарите бидејќи се возбудливи за гледање и може да биде прилично лесно да се предвиди потенцијален победник.

Интернет заедница

Smite успева да обедини две заедници заедно. Првиот е љубителите на MOBA кои бараат нешто посвежо. Вториот е оние кои уживаат во учењето за античките митологии на различни култури. Компанијата зад Smite ги охрабрува играчите да бидат активни на нивните онлајн форуми.

Играње е-спорт онлајн

Не постои режим на еден играч за Smite. Наместо тоа, секој круг вклучува поврзување со пријателски и ривалски играчи онлајн. Другите игри од овој жанр имаат тенденција да имаат проблеми со комуникацијата. За среќа, Smite има многу импресивен систем за текстуален разговор. Корисниците можат да избираат од списокот на специфични фрази за да може тимот да соработува заедно.

Големи играчи за е-спорт

Додека Smite е секако а тим фокусирана игра има неколку професионални поединци кои го привлекоа вниманието на коцкарите. Некои од најголемите имиња на кои луѓето се обложувале (и нивните улоги) вклучуваат:

 • MLCSt3alth (средна лента)
 • Јамин (средна лента)
 • emilitoo (Ловец)
 • Венену (средна лента)
 • Кино (Џунлер)
 • sam4soccer2 (Jungler)
 • NeilMah (Поддршка)
 • Jarcorrr (соло лента)

Зошто играта ја сакаат играчите?

Главната причина за успехот на Smite е неговата гледна точка од трето лице. Ова го прави да се издвојува од другите жанровски наслови кои традиционално се одлучуваат за дисплеј од горе надолу. Исто така, постои светла и шарена уметничка стилска уметност заедно со пристоен опсег на режими. Smite е бесплатен за играње и за фер надомест играчите добиваат пристап до сегашните и идните DLC-а.

Како да се игра

Првото нешто што играчот треба да направи е да одлучи каква тимска улога сака да игра. Ова ќе влијае на карактерот на Бог кој тие на крајот ќе го контролираат. Откако ќе започне натпреварот, 5-те играчи работат заедно за да се борат со своите противници и да ја одбранат територијата. Во текот на натпреварот има можности за купување нови способности и надградби.

Најголемите Smite тимови

Следниве тимови го освоија Светското првенство во Смит. Затоа, коцкарите ќе сакаат да внимаваат на нив кога бараат облог:

 • Когнитивен премиер
 • Epsilon eSports
 • NRG eSports
 • еОбединети
 • Сплајс
 • SK Gaming
 • Питсбург витези
 • Атлантис Левијатанс

Smite Светско првенство

Од 2015 година, Smite World Championship (SWC) се одржува на годишно ниво. Поканува 10 од најдобрите тимови од Север Америка, Јужна Америка, Кина и Европа да се натпреваруваат за награден фонд од 2,6 милиони американски долари (и во пораст). Овој светски куп за е-спорт е прилично сличен на оние што се гледаат во повеќе традиционални видови спортови. Форматот на турнирот вклучува двојна елиминациска етапа за пласман проследена со рунда единечни елиминациски нокаути.

Северноамериканските тимови имаат тенденција да доминираат. Оние со седиште во Велика Британија и Германија, исто така, направија добро во последниве години. Во 2022 година Џаркор од тимот на Атлантис Левијатанс беше издвоен како најкорисен играч.

Кога студиото Hi-Rez првпат беше домаќин на турнирот, тој беше релативно мал. Оттогаш, таа достигна повисоко ниво на препознатливост во индустријата за коцкање. Ова е зголемено бидејќи наградниот фонд продолжува да станува попрофитабилен. Овие високи влогови предизвикаа повеќе сајтови за е-спорт обложување да се забележи. Прилично малиот број на тимови исто така значи дека обложувачите имаат поголеми шанси да изберат победник. Оние кои сакаат да го гледаат ова светско првенство за еСпорт во живо, можат да го сторат тоа со помош на апликации за онлајн стриминг.

Смит провајдерите на обложување

Ова не е вид на игра што обично ќе се најде на мејнстрим обложувалниците. И покрај тоа што има зголемена популарност, Smite е повеќе култна игра. Ова значи дека коцкарите ќе треба да бараат посебни веб-страници. Најдобрите страници за еспорт обложување ќе понудат голем опсег на титули за коцкање. Ако тие содржат широк избор на пазари, тогаш Smite може да биде еден од нив.

Можеби одзема време да барате провајдер што ја содржи оваа игра. Пребарувањето може да се намали со фокусирање на оние што ги нагласуваат игрите на борбената арена преку Интернет со повеќе играчи. Може да се отворат и нови пазари кога ќе започнат Smite Pro League и Smite Console League. Затоа, коцкарите треба да внимаваат кога ќе се случат овие турнири.

Најдобрите провајдери ќе понудат пристоен избор на опции за коцкање за овој тип на игра. Опциите за обложување како што се предвидување на победничкиот тим и највисоко пласираниот играч се популарни. Сепак, обложувачот можеби ќе сака да се одлучи за поконкретни. Примерите може да вклучуваат обложување на точните околности на победа во круг или бројот на убиства на натпревар.

Следете значајни тимови

Ако коцкарите сакаат да добијат предност и да се обложуваат попрецизно, тогаш вреди да се следат најдобрите тимови во оваа еспорт заедница. Гореспоменатите победници на Светското првенство во Smite се идеални за следење. Најдобрите тимови исто така ќе имаат тенденција да ги пренесуваат своите натпревари. Ова им дава можност на обложувачите подобро да ги разберат нивните силни и слаби страни. Исто така, мудро е да се анализира секој поединечен играч. Бидејќи секој член на тимот има специфична улога, коцкарите ќе знаат по кој сет на критериуми да им судат.

 • Џунгларите треба да бидат добри во брзо испраќање големи количини на потчинети.
 • AD Carry мора да го преживее поголемиот дел од играта со послаба статистика пред да го однесе тимот до победа во подоцнежните фази.
 • A Mid треба да обезбеди многу поддршка кога е потребно.
 • Солоси обезбедуваат помош за време на тимските борби и завршувањето на головите. Затоа, тие треба да бидат прилично разновидни.
 • Како што сугерира името, играчот за поддршка им помага на другите за да може тимот да биде што е можно поуспешен.

Откако коцкарите ќе ги знаат улогите што ги има секој играч, ќе им помогне да знаат што го прави најдобриот професионален тим.

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Шарениот и забавен приказ ќе им се допадне на широк спектар на коцкари.
 • Оние кои се заинтересирани за митологија сигурно ќе добијат многу од играта.
 • Тимот кој стои зад играта редовно ја ажурира за да ја одржува колку што е можно избалансирана.
 • Разновидноста на различни богови ги прави натпреварите интересни.
 • Smite е освежувачки поглед на жанрот.

Конс

 • Дејството на натпреварите може да стане прилично хаотично. Затоа, коцкарите кои претпочитаат поедноставни игри за е-спорт може да се чувствуваат преоптоварени и збунети.
 • Откако Smite излезе во 2012 година, некои луѓе можеби сметаат дека моторот на играта е малку застарен.
 • Со цел подобро да ја разберат играта, коцкарите би можеле да изберат да ја играат. Проблемот е што потребно е долго време за да се научат работите и недостатоците на тоа.
 • Акцентот на рамнотежата значи дека може да биде тешко да се одреди кој лик од Бог има најголема шанса да победи.
 • Играта не е наменета за играчи кои сакаат соло искуство.

Разбирање на шансите за обложување Smite

Постојат голем број на променливи кои ќе влијаат на шансите за облог Smite. Најрелевантен фактор ќе биде природата на самиот облог. На пример, предвидувањето на директен победник ќе има многу различни шанси да се коцка на следното симнување или убивање на структурата.

Врвната страница за еспорт обложување ќе им понуди на луѓето пристоен опсег на опции за обложување за Smite. Играчите може да наидат на голем број различни опции за шансите. Американските коефициенти се најчести на страниците на американските обложувалници. Тие се претставени со користење на знакот + и -. Првиот го претставува аутсајдерот, додека вториот го претставува најверојатниот победник.

Коцкарите на Smite исто така може да забележат фракционо шанси. Тие го прикажуваат износот на потенцијалните добивки во форма на дропка. На пример, ако лицето успее да добие облог со коефициент 5/1, неговата заработка ќе биде пет пати поголема од износот што го обложил.

Исто така, постојат бројни страници кои можат да понудат децимални коефициенти на Smite игрите. Овие се слични на фракционите, но наместо тоа користат децимална точка. Ако некој обложил 15 долари на игра со Smite со коефициент 2,0, тогаш неговата добивка би била удвоена на 30 долари.

Совети и трикови за обложување

Кога станува збор за ваков вид на еспорт обложување знаењето е моќ. Колку повеќе коцкар знае за Smite, толку е поголема веројатноста тие да стават победнички облог. Затоа е мудро да бидете во тек со новите случувања следејќи ги играчите на Smite и компанијата зад играта на социјалните мрежи.

Коцкарите можат и самите да играат Smite. Ова ќе ги направи свесни за објавувањето на нови бог пакети кои на крајот би можеле да ја променат динамиката на идните турнири. Може да се постигне предност и со разбирање на клучните концепти. Тука спаѓаат К/Д/А (Убива/Смрт/Помош), злато во минута и асистенции на играчи.

About the author
Jun-ho Kim
Jun-ho KimAreas of Expertise:
Е-спортови
About

Јун-хо Ким, јужнокорејскиот динамичен маестро Esports, стои како светилник на знаење во EsportRanker. Спојувајќи ја аналитичката моќ со вродената љубов кон игрите, Џун-хо ја разоткрива сложената таписерија на онлајн натпреварите, обезбедувајќи играчите да останат информирани и инспирирани.

Send email
More posts by Jun-ho Kim