Најпопуларни NBA 2K страници за обложување 2024

Овој водич за обложување НБА 2К еСпорт детализира сè што обложувачите треба да знаат за обложувањето НБА 2К. Дознајте повеќе за оваа игра, зошто е популарна, како да се обложувате на неа, обложувалниците со NBA 2K маркетите, шансите и советите како да се обложувате. NBA 2K е серијал за видео игри за спортска симулација што дебитираше во 1999 година. Првично објавен од Sega Sports, најновите делови од кошаркарската игра се објавени од 2K Sports.

Кога станува збор за развој на игри, најновите делови се од Visual Concepts. Сите рати на NBA 2K ја имитираат Националната кошаркарска асоцијација (НБА), најпрестижната кошаркарска лига во светот. Играта на NBA 2K симулира стандарден кошаркарски натпревар. Најновите НБА 2К рати ги прикажуваат сите тимови и играчи во тековната сезона на НБА, легендарните НБА тимови, тимовите од Евролигата и тимовите на ВНБА. Интересно, исто така е можно да се создадат измислени играчи.

Најпопуларни NBA 2K страници за обложување 2024
Zhang Wei
ExpertZhang WeiExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

НБА 2К21 и НБА 2К22

И покрај тоа што NBA 2K21 беше најистакнатата рата на неодамнешните еспортски турнири, најновата рата е NBA 2K22, објавена на 10 септември 2021 година. Ова ќе биде главната игра што ќе се појави на претстојните NBA 2K еспортски натпревари.

Новиот дел е пофален за одличната графика, реалистичната игра, коментарите и саундтракот. Генерално, NBA 2K е една од најпродаваните франшизи за видео игри и несомнено е најдобрата видео игра за симулација на кошарка.

NBA 2K успеа да го надмине NBA Live на EA Sports, уште една серија на видео игри за симулација на кошарка која беше прекината во 2018 година.

Иако можеби не е толку голем како ФИФА на еспортската сцена, НБА 2К полека се подига во рангирањето, привлекувајќи професионални тимови за е-спорт, спонзорства, ТВ-предаватели и бесни фанови. Прашање на време е кога ќе ја достигне ФИФА, најголемата спортска симулациска игра во еспортот.

Обложување на НБА 2К

Обложувањето НБА 2К е популарно меѓу љубителите на видео играта и обичните спортски обложувачи. Целосно е легално да се обложувате на овој е-спорт се додека играчите ја достигнале дозволената возраст. Обложувањето на НБА 2К не се разликува од обложувањето на традиционалната кошарка.

За да се обложите на НБА 2К, играчите мора прво да најдат Интернет-страница за обложување е-спорт со пазарите за обложување NBA 2K. Следниот чекор е да се регистрирате во обложувалницата со кликнување на опцијата „регистрирај се“, да ги пополните нивните податоци и да ја завршите нивната регистрација со потврдување на нивната е-пошта. За оние кои не сакаат да поминат низ бурниот процес на регистрација, постојат веб-локации за обложување Trustly за е-спорт, инаку познати како страници без проверка, за кои не е потребна регистрација.

Обложување НБА 2K со вистински пари

Додека некои обложувалници нудат бесплатни облози во NBA 2K, повеќето се обложувалници со вистински пари. Играчи мора да депонира вистински пари на нивните сметки за да влезат во обложување со вистински пари. Со вистински пари NBA 2K е-спорт обложување, играчите имаат шанса да освојат вистински пари. Но, тогаш, важно е да одредите буџет за обложување и строго да се придржувате до него. Обложувањето НБА 2К може да биде исто толку зависност како и самата игра.

Колку е популарна оваа игра?

NBA 2K е меѓу најпопуларните спортски симулациски игри. Таа е трета по ФИФА и Маден. Популарноста на НБА, онлајн заедницата на играта, реалистичната игра и онлајн играта ја прават оваа игра популарна.

Според статистичките податоци објавени на Statista, NBA 2K серијата е рангирана на петтото место на листата на најпродавани франшизи и наслови за видео игри ширум светот заклучно со ноември 2021 година. Серијата е продадена во 118 милиони единици.

Зошто е популарен НБА 2К?

Па, неколку причини ја објаснуваат популарноста на NBA 2K.

Кошарката и популарноста на НБА

НБА 2К е популарна затоа што кошарката е популарна ширум светот. Според World Atlas, кошарката има близу милијарда фанови. Со оглед на тоа што НБА е најпрестижната лига, дефинитивно, НБА 2К ќе има фанови. Понатаму, фактот дека NBA Live беше распуштен, исто така, дава предност на NBA 2K бидејќи е единствената доминантна кошаркарска франшиза во еспортската сцена.

Реализам близок до вистинскиот договор

Друга причина за популарноста на NBA 2K е реализмот што програмерите го внесоа во франшизата. Таа е меѓу најреалните спортски симулациски игри за е-спорт. Ја имитира НБА и неколку други врвни кошаркарски лиги и има реални играчи и натпревари. Покрај тоа, има препознатливи лица на спортисти и реални интеракции, од дриблинг, движења на вешти, до контакт со телото.

Онлајн НБА 2К заедници

Онлајн NBA 2K заедниците исто така придонесуваат за популарноста на играта. Постои официјален НБА 2К форум каде играчите можат да комуницираат. Покрај официјалниот форум, обожавателите на NBA 2K можат да комуницираат и на други форуми како што се Reddit, Steam Discussions, IGN табли, GameFAQs и ResetEra, само да споменеме неколку. Онлајн заедниците предизвикуваат зуи и возбуда на видео игрите.

НБА 2К онлајн игра

Онлајн игра е одлична карактеристика што им овозможува на играчите да се натпреваруваат од далечина онлајн. НБА 2К има онлајн игра, така што играчите од различни региони можат да се поврзат и да се натпреваруваат. Онлајн игра беше клучна за популарноста на NBA 2K, но за жал, NBA 2K серверите ќе бидат затворени на 31 декември 2021 година.

НБА 2К мобилен

НБА 2К е достапен и на мобилниот телефон што им овозможува на љубителите на оваа игра со спортски симулатор да ја играат додека сте во движење. Улогата на NBA 2K Mobile во популарноста на франшизата не може да се игнорира.

НБА 2К еспортски турнири и натпревари

Иако можеби не е толку активен во еспортската сцена како CS: GO и Dota 2, NBA 2K може да се пофали со неколку турнири и натпревари. Постојат турнири од врвни нивоа кои ги привлекуваат најголемите NBA 2K тимови на глобално ниво, како и настани од ниско ниво.

НБА 2К лига

НБА 2К лигата е најконкурентниот турнир. Исто така познат како 2K лига, ова е натпреварување чиј домаќин е НБА во врска со Take-Two Interactive. Тоа е најконкурентниот НБА 2К турнир, и секако, најдобриот за обложување. Досега имаше четири сезони во 2K Лигата.

Покрај 2K Лигата, има уште неколку NBA 2K esports турнири на кои може да се обложувате, вклучувајќи American Express x NBA 2K22 Experience, Twitch Rivals NBA All-Star Showdown, NBA 2K Players Tournament, NBA 2K League The Turn Powered by AT&T, RES NBAIN 2K21 , FIBA Esports Open III, итн.

Иако имаше многу малку настани за обложување во минатото, НБА 2К е-спортот расте експоненцијално. Многу организатори на еспортски турнири ја забележуваат популарноста на оваа видео игра, па се повеќе и повеќе турнири се во најава.

Најдобри НБА 2К е-спортски тимови

Пред да се втурнат во обложување НБА 2К, играчите мора да го знаат тоа тимови за обложување. Во овој сегмент дознајте кои се најдоминантните професионални тимови во НБА 2К.

Волшебници Окружни игри

Wizards District Gaming е најдобриот NBA 2K еспортски тим. Тимот дебитираше во инаугуративната 2К лига во 2018 година и освои две титули во 2K лигата во 2020 и 2021 година.

Knicks Gaming

Друг НБА 2К тим на кој треба да се обложувате е Никс Гејминг, победниците на 2К лигата за 2018 година. Тимот го победи Heat Check Gaming во финалето bo3, станувајќи првиот плејоф шампион во историјата на 2K Лигата.

Т-Волци

Победникот на 2K лигата од 2019 година, Т-Волвс е исто така меѓу најдобрите НБА 2К тимови. Иако формата на тимот опадна неодамна, тој сè уште се рангира меѓу најдобрите тимови за обложување во НБА 2К.

Горенаведените се најдобрите НБА тимови. Други достојни споменувања вклучуваат Cavs Legion GC, Warriors Gaming Squad, Pistons GT, Blazer5 Gaming, Lakers Gaming, Magic Gaming, Warriors Gaming Squad и 76ers GC.

Најдобрите NBA 2K обложувалници

Денес, има многу обложувалници за е-спорт; некои се вистински, додека други не вредат. Во овој дел, дознајте ја крајната листа за проверка за наоѓање на најдобрата апликација или страница за обложување за е-спорт NBA 2K.

Лиценцирање и регулирање

е-спортот не е толку регулиран како традиционалниот фудбал, па затоа се можни местење натпревари и други незаконски зделки. Најдобар начин да останете на безбедна страна е да играте на страница за еспортско обложување лиценцирана и регулирана од угледно регулаторно тело за коцкање преку Интернет. Лиценцираните страници гарантираат дека сите натпревари на NBA 2K се бесплатни и фер.

Пазари и шанси

Најдобрата страница за обложување е-спорт има огромни пазари. Постојат многу опции за обложување за секоја игра и турнир. Сајтовите имаат и најголеми шанси на пазарот.

Опции за банкарство

Кога избирате локација за обложување НБА 2К, проверете ги опциите за банкарство. Добрата страница треба да поддржува и фиат валута и крипто. Освен тоа, треба да бидат достапни сите популарни начини на плаќање преку Интернет, вклучувајќи е-паричници, кредитни картички или банкарски трансфери. Последно, проверете го пресвртот на трансакцијата и ограничувањата за депозит/повлекување.

НБА 2K бонуси за обложување

Има многу НБА 2К бонуси за обложување кои им даваат шанса на играчите да си ја пробаат среќата на обложување НБА 2К без да потрошат пара. Овие се нарекуваат бонуси без депозит. Покрај тоа, постојат бонуси за депозит и програми за лојалност. Добрата страница за обложување треба да има некаква форма на поттик за играчите.

Добрите и лошите страни

Обложувањето НБА 2К, исто како и двете страни на иста паричка, има предности и недостатоци. Во овој дел, дознајте ги добрите и лошите страни на обложувањето на оваа франшиза.

Добрите

  • NBA 2K eSports е конкурентен - Денес, NBA 2K турнирите се многу конкурентни, така што обложувачите кои се занимаваат со традиционалното НБА обложување имаат друг начин да се обложуваат.
  • НБА 2К обложувалници - Имаше многу малку еСпортски обложувалници во минатото, но денес има многу обложувалници со пазарите за обложување НБА 2К.
  • Бонуси за обложување - Има многу бонуси за обложување еСпорт и промоции прилагодени за обложувачите на НБА 2К еСпорт.
  • Пазари за обложување преку целата година - НБА 2К еСпорт турнирите се прошируваат. Така, иако можеби нема да има пазари за обложување НБА цела година, има многу НБА 2К еСпортови на кои може да се обложувате цела година.

Конс

  • Нема податоци за анализа - За разлика од традиционалните податоци на НБА каде играчите можат да ја видат статистиката на НБА тимовите, нема соодветни податоци за НБА 2К еСпорт тимовите.
  • Ризик од зависност - обложувањето во НБА може да предизвика зависност. Ако играчите не се внимателни, може да паднат во компулсивно коцкање.

Објаснети шансите и пазарите за обложување НБА 2К

Шансите ја претставуваат веројатноста да се случи некој настан. Од друга страна, NBA 2K пазарите се однесуваат на достапни опции за обложување.

НБА 2K коефициенти

Шансите за НБА 2К се исти како оние на традиционалното НБА обложување. Колку се поголеми шансите, толку се помали шансите настанот да дојде и обратно. Сега, постојат три формати на коефициенти; Британски коефициенти (фракциони коефициенти / коефициенти во ОК), американски коефициенти (коефициенти во САД / шанси за пари) и европски коефициенти (децимални коефициенти). Обложувачите треба да се погрижат да биде достапен нивниот претпочитан формат на коефициенти.

НБА 2К пазари за обложување

Најдобрите NBA 2K обложувалници имаат широк спектар на пазари за обложување, и долгорочни и краткорочни. Долгорочните пазари за обложување им нудат на играчите шанса да се обложуваат на победникот на турнирот пред да започне натпреварот. Но, популарните пазари за обложување се однесуваат на индивидуални натпревари. Играчите можат да се обложуваат на победникот на натпреварот, вкупниот број или хендикеп.

Само да споменеме, обложувачите можат да се обложуваат на натпреварите во НБА пред да започнат или кога се во тек. Обложувањето на тековните натпревари е познато како обложување во живо или обложување во игра.

Совети за обложување НБА 2К

Во овој последен дел од овој водич за NBA 2K, дознајте неколку совети кои им даваат на играчите поголеми шанси за победа.

Прво, важно е да се следи тековната НБА 2К е-спорт сезона за да се разбере кои тимови се во форма и кои се надвор од форма. Важно е дека ако тимот е во форма во реалниот живот, тоа не значи дека е во форма и во НБА 2К. Проверете ја формата на НБА 2К еспортскиот тим, а не НБА тимот во реалниот живот.

Друг корисен совет е следење на она што го кажуваат експертите. Исто како и во традиционалното НБА обложување, има експерти во НБА 2К е-спорт сцената со клучни предвидувања. Предвидувањата за НБА 2К можеби не се 100%, но можат многу да одат.

Тоа е крајот на овој водич за обложување за еспорт НБА 2К. Навистина, обложувањето на НБА 2К може да биде забавно и за навивачите на НБА, за љубителите на франшизата НБА 2К и за обичните обложувачи. Но, обложувачите треба да се погрижат да играат одговорно бидејќи обложувањето во НБА 2К може да предизвика зависност.

About the author
Zhang Wei
Zhang WeiAreas of Expertise:
Е-спортови
About

Џанг Веи, попознат во Еспорт арената како „DragonMaster“, издлаби ниша како лидер на мислата на раскрсницата на онлајн казината и Esports. Со непогрешлив инстинкт за трендови, во комбинација со прецизно внимание на деталите, тој е и стратег и визионер во областа.

Send email
More posts by Zhang Wei