Најпопуларни Hearthstone страници за обложување 2024

Hearthstone е добро прифатен наслов за е-спорт развиен и објавен од Blizzard Entertainment. Иако оваа дигитална колекционерска игра со карти (CCG) беше објавена дури во 2014 година, таа го привлече вниманието на преку 100 милиони обложувачи на еспорт на глобално ниво. Несомнено, една од најпривлечните карактеристики на Hearthstone е тоа што ги позајмува своите ликови и предмети од World of Warcraft. Оваа огромна онлајн игра за играње улоги со повеќе играчи (MMORPG), која исто така беше објавена од Blizzard Entertainment пред речиси две децении, доаѓа со дизајн од отворен свет.

Тоа им овозможува на гејмерите да се вклучат во плејада возбудливи активности, како што се завршување мисии и борба против чудовишта. Како што се надеваа неговите програмери, тој постигна неверојатен комерцијален успех, следствено поставувајќи ги темелите за создавање на осум големи пакети за проширување.

Најпопуларни Hearthstone страници за обложување 2024
Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Картички од Hearthstone

Картичките се во сржта на играта на Hearthstone. Вообичаено, овој е-спорт доаѓа со овие четири типа:

 • Минион картички
 • Правописни картички
 • Херојски картички
 • Картички со оружје

Имено, секоја картичка е уникатна и ги претставува способностите, ефектите и карактерите што играчите можат да ги поседуваат за време на натпреварите. На пример, картичките со правопис предизвикуваат специфичен еднократен ефект и играчите можат да ги користат за да ги уништат своите противници или потчинетите на вториот.

Игра Hearthstone

Привлечниот аспект на Hearthstone е неговата едноставна игра и може да се игра и на компјутер и на Mac. Корисниците на Android/iPhone исто така можат да ги преземат мобилните верзии на овој еспорт и да имаат време од својот живот да го играат.

Hearthstone е натпреварувачки еспорт за двајца играчи што доаѓа со натпревари 1 наспроти 1. Секој може да се пофали со двајца противници кои се вклучуваат во битка додека се менуваат да ги играат своите карти. Играчите можат слободно да повикуваат „подложници“ кои можат да се вклучат во натпреварите во нивно име, што значи дека битката може да се води помеѓу компјутерски контролиран учесник и човечки играч или двајца човечки противници.

Во Hearthstone, играчите избираат „херој“ од легендата на Warcraft за да ги претставуваат. Некои од достапните режими на игра се:

 • Соло авантури
 • Арена
 • Дуели
 • Борбени полиња
 • Таверна тепачка

Обложување на Hearthstone

Hearthstone е класифициран како една од најдобрите игри за е-спорт за обложување, разјаснувајќи зошто многу обложувачи се нафатиле на тоа. Кога некој сака да се обложи на тоа, треба да бара реномирана веб-страница за обложување Hearthstone. Платформата што некој ја фаворизира треба да обезбеди одлични шанси и големи бонуси за обложувачите на оваа игра.

Но, успешното обложување на Hearthstone бара повеќе од само избирање на најдобрата страница за еспорт обложување. Играчите исто така имаат одговорност да научат како функционира или што се очекува од нив. Вообичаено, тие можат да се обложуваат на поединци кои најверојатно ќе ги добијат натпреварите и други фактори како што се улогите и картите на играчите. Дополнително, обложувачите треба да се запознаат со достапните еспортски облози на Hearthstone. Тие вклучуваат:

 • Победник на натпреварот
 • Свртете облози
 • Специјални облози
 • Облози со вистински пари
 • Облози за хендикеп

Обложувач мора да разбере што значи секој од овие облози пред да ги стави. На пример, победникот на натпреварот е погоден за оние кои планираат да се обложуваат на играчот за кој мислат дека ќе победи на одреден натпревар. Од друга страна, специјалните облози се поконкретни. Обложувач може да се обложи на нешто како играчот кој најверојатно прв ќе заврши одредена активност на натпреварот или на картичките што играчите ќе ги користат додека натпреварите напредуваат.

Зошто е популарен Hearthstone?

Некои луѓе не разбираат зошто Hearthstone е еден од најпопуларните е-спортови на денешницата. Вистината е дека има многу причини да се објасни ова. Тие вклучуваат:

Интернет заедница Hearthstone

Hearthstone ја доби наклонетоста на милиони регистрирани играчи кои поминуваат часови играјќи го. Повеќето од нив комуницираат со своите врсници на различни форуми и веб-страници на социјалните медиуми. Некои од темите за кои тие разговараат вклучуваат претстојни турнири и совети за уживање во оваа дигитална игра со карти, која им помага на почетниците да го започнат своето патување за играње и обложување Hearthstone.

Играње Hearthstone онлајн

Ова е нешто друго што предизвика популарноста на Hearthstone постепено да се зголемува со текот на годините. Играчите не мора да исполнуваат никакви комплицирани барања за да уживаат во оваа игра. Тие треба само да постигнат уреди со препорачаните барања за процесор и оперативен систем. Тие вклучуваат AMD® Athlon™ 64 X2 или Intel® Pentium® D и Виндоус 7, Windows 8, или Windows 10.

Играчите на големите Hearthstone

Друг елемент што ја зголеми популарноста на овој CCG е неговата пријатност за почетници, што ги отвора вратите за аматерите да се претворат во големи играчи на Hearthstone. Вреди да се напомене дека Blizzard Entertainment бара од сите играчи да истражуваат „Рангови на нови играчи“ пред да се приклучат на правилно рангирани режими. Ова им овозможува да играат против други неискусни гејмери и да добиваат бесплатни пакети додека играта напредува.

Зошто играчите на Hearthstone го сакаат тоа?

Играчите на Hearthstone го сметаат за волшебно поради сите неверојатни предности што ги носи. За почеток, оваа игра има неверојатни визуелни слики, а да не зборуваме за врвен аудио дизајн. Со својата возбудлива игра, играчите не очекуваат ништо помалку од фантастично време кога ќе влезат во нивните соби за игри.

Како да се игра Hearthstone

Некои играчи на е-спорт гравитираат кон Hearthstone затоа што учењето е непотребно. Една од стратегиите што можат да ги користат за да ги усовршат своите вештини за играње е да ја подобрат нивната секвенца со фокусирање на играта. Ова им овозможува да го набљудуваат правилниот редослед на потчинетите и го зголемува квалитетот на нивните искуства.

Најголемите играчи и тимови на Hearthstone

Како што се очекуваше, оваа игра им се допаѓа на тони ентузијасти на Hearthstone поради влијанието на некои од нејзините најплодни играчи, како што се:

 • Санто Кента (слава)
 • Ватару Ишибаши (посеси)
 • Јашима Нозоми (Алутему)
 • Тијс Молендијк (Тијс)
 • Џером Фошер (Монсанто)
 • Брајан Исон (bloodyface)
 • Симоне Лигуори (Лета)
 • Енцо Флок (Топло)

Многу обложувачи го следат и популарниот Hearthstone тимови за обложување нив за време на натпревари. Примери се:

 • Течност на тимот
 • Нова еСпорт
 • Тимот SoloMid
 • Облак 9
 • Fnatic
 • G2 Esports
 • Тимска тајна
 • Игри со вселенски станици
 • Империја Далас
 • Другар Гејминг

Дали има првенство на Hearthstone?

Да. Има годишно Светско првенство во Hearthstone и тоа е огромна работа за целата заедница на оваа игра со карти. Осум извонредни играчи на Hearthstone се натпреваруваат за однапред утврден фонд на парични награди за време на овој натпревар. Овие се од Европа, Азија Пацифик, Америка и Кина.

Првиот турнир Hearthstone се одржа во 2013 година, неколку месеци пред оваа игра дури и официјално да биде објавена. Blizzard ги избра осумте истакнати играчи на Hearthstone кои учествуваа во ова натпреварување. Артосис (Даниел Реј Стемкоски), еден од најистакнатите еспорт играчи, победи на ова натпреварување, заработувајќи го посакуваното „Велики мајстор на огништето“ Наслов.

Следеа повеќе турнири, а последниот беше Светскиот шампионат Hearthstone 2021 година одржан помеѓу 18 и 19 декември. Јапонецот Ватару Ишибаши, популарно познат како „посеси“ победи, земајќи неверојатна награда од 200.000 долари. Посеси ја победи славата (Сато Кента) со 3-2 за време на финалниот натпревар, но и вториот доби награда од 100.000 долари.

Обложување на Светскиот куп на Hearthstone

Вљубениците во е-спорт обложување во Hearthstone можат да го посетат каналот на YouTube на Hearthstone Esports за да ги проследат натпреварите од Светското првенство во Hearthstone. Ќе го поедностави процесот на обложување со тоа што ќе ги опреми со точни детали за играчите и турнирот. Достапните јазици се:

 • Англиски
 • јапонски
 • мандарински
 • шпански (LATAM)
 • корејски
 • португалски (ЛАТАМ)

Треба да ги поврзете нивните сметки Blizzard Battle.net и YouTube за да ги гледате натпреварите од Светското првенство во Hearthstone и да добивате разни награди. Препорачливо е прво да ги научат правилата за подобност за да ги почитуваат и да уживаат во гледаноста без проблеми.

Обложување на Hearthstone кај провајдерите

Обложувањето Hearthstone е многу позадоволувачко кога обложувач избира највисоки апликации за е-спорт обложување што го обезбедуваат тоа. Имено, ова не е секогаш ветре, главно за новите ентузијасти за е-спорт обложување. На кои фактори треба да внимаваат овие обложувачи? Проверете некои од нив подолу.

Шансите

Различни провајдери нудат различни шанси за обложувачите на Hearthstone. Играчите кои копнеат да уживаат во незаборавните обложувачки искуства мора да изберат платформи со поволни коефициенти бидејќи тие се претвораат во повисоки исплати.

Промоции

Бонусите збогатете ги обложувачките искуства на обложувачите. Затоа, оние што се обложуваат на Hearthstone треба да се задоволат со страниците за е-спорт обложување што обезбедуваат профитабилни промоции за да можат да се обложуваат на повеќе натпревари, тимови или играчи.

Начини за плаќање

На најдобрите сајтови за еспорт обложување прифати различни безбедни начини за плаќање за да се олеснат сигурни повлекувања и депозити. Опциите што ги нуди треба да поддржуваат и многу валути за да го направат депонирањето и подигнувањето на готовина попогодно за обложувачите на Hearthstone ширум светот.

Солидна услуга за клиенти

Одлична платформа за обложување Hearthstone им дава приоритет на потребите на обложувачите и користи доверливи експерти за поддршка на клиентите да помогнат да се исполнат. Овие професионалци треба да бидат повеќејазични, пријателски расположени, трпеливи и достапни цел ден и ноќ.

Денес, некои од највисоко рангираните провајдери на Hearthstone на пазарот вклучуваат 22Bet, Megapari, Betmaster, Casumo и Betwinner. Иако овие платформи ги немаат истите карактеристики, тие имаат репутација дека нудат одлични искуства за обложување е-спорт.

Следете ги најдобрите тимови на Hearthstone и обложувајте се прецизно

Како што е препорачано, обложувачите на Hearthstone треба да пребаруваат на интернет за сите вредни информации за овој CCG за да ги направат најточните облози. Ова ги вклучува високо рангираните тимови на оваа игра, како што се следниве:

 • Течност на тимот: Овој тим на Hearthstone е основан во 2000 година во Холандија. Денес, се гордее што е во лигата на најдобрите е-спортски организации, со играчи специјализирани за Hearthstone и други игри како што се League of Legends, Dota 2, Heroes of the Storm, Apex Legends и Valorant.
 • Облак 9: Овој гејмерски тим е основан во Северна Америка. Доаѓа со професионални играчи познати по исклучителни вештини во Hearthstone и други популарни е-спортови како Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Smite и League of Legends.
 • Другар Гејминг: Обложувачите треба да внимаваат и на Comrade Gaming, тим за игри со седиште во ОК со играчи од Hearthstone од различни делови на Европа.
 • Тимот SoloMid: Некои љубители на е-спортот го знаат овој тим како TSM, кој е со седиште во Соединетите Американски Држави, и нуди супер талентирани играчи во Hearthstone и долга листа на други игри, вклучувајќи ги Battlegrounds Mobile India, Fortnite, League of Legends, Rainbow Six Siege, Apex Legends и Magic: The Gathering Arena.

Имено, ова не се единствените извонредни тимови на Hearthstone наоколу. Играчите треба да истражуваат и други, како што се Ace Breakers EU, Team Ascension, FlowEsports, Infected Gaming, ROOT Gaming, Meet Your Makers и Team Archon.

Добрите и лошите страни

Подолу, проверете ги главните добрите и лошите страни на Hearthstone.

Добрите

 • Висок квалитет: Hearthstone е веројатно меѓу најдобрите колекционерски игри со карти достапни денес. Неговиот целокупен дизајн е привлечен, а да не зборуваме дека е мејнстрим-пријателска, полирана опција дизајнирана да понуди максимална забава и за играчите и за навивачите.
 • Пристапност: Вљубениците во Hearthstone не треба да платат ништо за да ја играат бидејќи е бесплатна. Потоа, оваа игра е достапна на оперативните системи Microsoft Windows и Mac OS X, покрај паметните телефони со Android, што значи дека уредот на играчот не е крајниот одредувач на тоа дали уживаат во Hearthstone или не. Освен тоа, понудена е од плејада апликации за еспортски обложување, давајќи им на обложувачите многу опции што треба да ги разгледаат кога сакаат да се обложуваат на тоа.
 • Живописна заедница: Hearthstone може да се пофали со огромна, разновидна и духовна заедница на која играчите и навивачите можат да се придружат за да разговараат и да дознаат повеќе за тоа. Секој е добредојден, и покрај нивното ниво на искуство или знаење за колекционерските игри со карти. Повеќето членови на семејството Hearthstone се достапни преку платформи како YouTube, Twitch, Facebook, Reddit и Twitter.
 • Едноставност: Многу играчи признаа дека им е лесно да го разберат Hearthstone и како функционира. Додека некои од нив се почетници кои штотуку се приклучија на светот на е-спортот, други се професионалци со огромно знаење за овие игри, вклучувајќи ја и серијата Warcraft.

Кон

 • Играчите треба да искашлаат неколку долари за да ги отворат најновите проширувања на Hearthstone.

Разбирање на шансите за обложување Hearthstone

Сите обложувачи на Hearthstone треба да ги разберат шансите на овој CCG пред да ги стават своите облози. Вообичаено, обложувалниците ги пресметуваат, но не на сличен начин. Затоа оние што ги нуди една локација може да се разликуваат од друга. За среќа, тие работат на ист начин како и секој друг спорт, па ако некој има искуство во обложување на вториот, може да ги разбере без напор.

Најпопуларните коефициенти на Hearthstone се децимални коефициенти, благодарение на нивната директност. Со нив, прилично е лесно некој да ги пресмета нивните можни приноси врз основа на нивните влогови. На пример, да се претпостави дека играчот Y од Hearthstone има коефициент од 3,22, а обложувачот се обложува со 10 долари на нив, тој веројатно ќе добие 32,2 долари (3,22 x 10) ако победи.

Повеќето обложувалници во Соединетите Американски Држави обезбедуваат коефициенти за пари, познати и како американски коефициенти. Тие се претставени со позитивни (+) или минус (-) знаци како нивни префикси. Додека негативните (-) коефициенти (омилени) укажуваат на сумата што треба да се вложи за да се исплати 100 долари, позитивните (+) ја покажуваат сумата што треба да се заработи за секои 100 долари кои се обложуваат, и тие обично се доделуваат на аутсајдери.

Обложувачите исто така може да најдат обложувалници со фракциони коефициенти претставени во фракциона форма. Нивното читање е лесно. На пример, ако се ¼, тие се неповолни бидејќи обложувачите заработуваат 1 $ за секои 4 долари што ги инвестираат. Обично, горниот број ја претставува исплатата, додека долниот го означува износот на облогот.

Совети и трикови за обложување Hearthstone

Неподготвената посета на веб-локација за обложување Hearthstone е обесхрабрена бидејќи обложувачот може да направи многу погрешни потези и да го изгуби целиот свој фонд. Еден од советите што секогаш треба да го имаат на ум е дека знаењето за оваа игра им дава моќ да ставаат победнички облози. Затоа, обложувачите треба да ги разберат сите аспекти на Hearthstone, вклучувајќи ги картичките, пакетите за проширување, турнирите и часовите.

Повторно, на коцкарите на Hearthstone им се советува да бидат селективни и објективни кога се обложуваат на оваа игра со карти. Во повеќето случаи, обложувањето на играч затоа што му се допаѓа е погрешна стратегија. Наместо тоа, обложувачите треба да се обложуваат само на натпревари и играчи во кои барем се сигурни. Обложувањето на секој натпревар или турнир за да се максимизираат добивките е исто така лоша идеја.

About the author
Jun-ho Kim
Jun-ho KimAreas of Expertise:
Е-спортови
About

Јун-хо Ким, јужнокорејскиот динамичен маестро Esports, стои како светилник на знаење во EsportRanker. Спојувајќи ја аналитичката моќ со вродената љубов кон игрите, Џун-хо ја разоткрива сложената таписерија на онлајн натпреварите, обезбедувајќи играчите да останат информирани и инспирирани.

Send email
More posts by Jun-ho Kim