Откривање на врвните страници за е-спорт: сеопфатен водич

Пазарот за е-спорт доживеа астрономски раст во изминатите неколку години (ова е 2022 година), при што приходите генерирани од индустријата достигнуваат највисоко ниво на сите времиња секоја измината година. Глобалната гледаност на еСпорт е исто така енормно зголемена, со стотици милиони кои сега се приклучуваат да гледаат еСпорт турнири. Всушност, се очекува дека гледаноста на е-спортите ќе достигне 0,5 милијарди до 2024 година, како што објави Здружението за технологија на потрошувачи.

Како што рече, не е новост дека обложувањето е-спорт е на феноменално ниво во однос на растот, со стотици реномирани страници за обложување е-спорти кои сега се во трговија. Оттука, можностите за обложување еСпорт никогаш не биле толку огромни. Но, со толку многу обложувалници кои се борат за вашето внимание, од каде да започнете?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Како да ги најдете најдобрите страници за коцкање е-спорт

Сајтовите за еспортски обложувалници не се креирани исто. И тие не ги нудат истите услуги. Секој од нив е уникатен на свој начин, така што ќе треба да направите малку домашна задача ако сакате да го добиете најдоброто обложувачко искуство. Ајде да прошетаме низ работите што ќе треба да ги барате во еСпорт-локацијата за обложување.

Покриеност за еспорт

Дали страницата ви дава шанса да се обложувате на сите големи е-спортски турнири? Дали нуди шанси и за помали натпревари? Додека ќе најдете како DreamHack на речиси сите еСпортски обложувалници, наоѓањето на настан како што е Купот на ИЕМ Оукланд може да бара малку мака. Регистрирањето на страница за обложување само за да откриете дека вашите омилени турнири или натпревари недостасуваат може да биде фрустрирачко. Се разбира, квалитетот е подобар од квантитетот, но добро е да се најде оператор и со двете. На овој начин, ќе имате слобода да лебдите од една титула до друга - нема да се чувствувате ограничени во однос на изборот.

Избор на начин на плаќање

Најдобрите е-спортски обложувалници нудат многу банкарски опции за полесно депонирање и уплата. Значителен дел од нив обезбедуваат дебитни и кредитни картички, како што се Visa и Mastercard, но можеби ќе сакате да погледнете подалеку од нив. Се чини дека е-паричниците се помодерни од картичките, така што ќе се надевате дека ќе ги најдете Skrill, PayPal или Neteller. Ќе биде уште подобро ако се достапни криптови како што се Биткоин и Етереум. Запомнете, сакате банкарски методи кои се безбедни и удобни за користење.

Безбедносни карактеристики

Сега кога ќе депонирате пари, мора да се осигурате дека се обложувате на легална локација. Легитната локација мора да биде лиценцирана. Побарајте лиценци од регулаторите како што се Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Органот за игри на среќа на Малта. Друга безбедносна карактеристика е типот на шифрирање. Безбедна обложувачка локација мора да користи најмалку 128-битна SSL шифрирање.

Други важни фактори што треба да се земат предвид

 • Поддршка
 • Леснотија на користење
 • Мобилна компатибилност

Сајтови за обложување

Како што споменавме порано, еСпортските обложувалници не се исти. И додека разбираме колку е тешко да се тврди дека одредена локација е најдобрата во целина, тоа не е ниту невозможно. Да, „најдоброто“ е прашање на мислење, но ајде да споредиме неколку сајтови за кои сметаме дека се најдобри.

 • 1xBet: Оваа онлајн обложувалница и казино е една од најголемите во оваа индустрија која постојано се менува. 1xBet нуди бројни игри за е-спорт за обложување, но најдобрите понуди и бонуси, исто така, може да се најдат овде. Оваа обложувалница е легална, лиценцирана и ја користат многу обложувалници од целиот свет. Со 1xBet можете да користите доверливи методи за депозит и повлекување при обложување.
 • 22 Облог: Основана во 2017 година, 22 Облог има солидни четири години работа под појасот, и не се пријавени поголеми проблеми од обложувачите. Со него управува познатата TECHSOLUTIONS NV, добро позната компанија за игри со седиште во Курасао. Неговата покриеност со е-спорт е пристојна и нуди широк спектар на начини на плаќање за да се осигура дека ниту еден обложувач не е изоставен.
 • 888 казино: Компанија со седиште во Гибралтар со милиони обложувачи. Нуди одлични бонуси без депозит, а достапен е и во режим на преземање.
 • Вилијам Хил: Основана во 1934 година, брендот е еден од најстарите во индустријата за игри. Вилијам Хил казино е познат и по казино и по спортско обложување, и продолжува да се развива за да одговара на постојано променливиот пазар на обложување.
 • Бетсон: Реномирана платформа за обложување лиценцирана од регулаторните тела на Република Ирска, Органот за игри на среќа на Малта и шведскиот орган за коцкање. Бетсон нуди 24/7 поддршка во живо и брзо повлекување.
 • Betwinner: Дарежливи бонуси, извонредна поддршка на клиентите и пристојна покриеност со е-спорт.

Депонирајте и повлечете во вашата валута

Како обложувач на е-спорт, депонирањето и повлекувањето пари од вашата сметка за обложување ќе биде дел од вас. Всушност, не постои такво нешто како обложување со вистински пари со овие два процеси. Сега, како што веќе беше објаснето, банкарските методи достапни на која било страница за обложување е-спорт ќе играат значајна улога во правењето на вашиот избор. Но, постои уште еден важен аспект на банкарството: валутата. Иако не е задолжително да се депонира и повлече во вашата локална валута, тоа секако доаѓа со свои придобивки.

Надоместоци за конверзија на валути

Ако веб-локацијата за обложување не ја поддржува вашата локална валута, тоа значи дека ќе треба да ги конвертирате вашите готовина во валутата што ја поддржува страницата пред да можете да ја финансирате вашата сметка за обложување или да повлечете пари од неа. Сега, конверзијата на валута ќе бара од вас да платите некои такси, а тоа може да биде скапо, особено кога конвертирате мала сума пари. Во повеќето случаи, надоместокот за конверзија се намалува со зголемувањето на парите што се конвертираат. Зошто не избирате спортска книшка што ви овозможува да вршите трансакции во вашата валута? Надоместоците што ги плаќате може да бидат доволни за да поставите облог.

Заштедува време

Конверзијата на валута е процес кој може да потрае од неколку секунди до минути. Размислете за сценарио кога еСпорт натпревар е една или две минути од почетокот, а вие треба да ја финансирате вашата сметка и да се обложите. Може да го пропуштите тој облог само поради времето за конверзија на валута.

Добијте ги најдобрите шанси за е-спорт

Веројатно сте слушнале како обложувачите велат: „Шансите денес беа подобри“. Па, додека коефициенти за обложување е-спорт не се единственото нешто што треба да се погледне кога купувате страница за обложување е-спорт, тие се еден од најкритичните фактори што треба да ги погледнете. Да, шансите се клучни бидејќи тие диктираат колкав профит можете да добиете. Колку се поголеми шансите, толку е поголема добивката на секој поединечен облог. Спротивното е многу точно.

Најдобар начин да знаете каде да ги најдете најдобрите коефициенти е да ги споредите коефициентите на поединечни натпревари на различни локации. Сепак, коефициентите може да се променат толку брзо, така што мора да бидете брзи во поставувањето на вашиот облог откако ќе ги одредите најдобрите коефициенти.

Веб-страниците за еспортски обложувалници со најдобри коефициенти

Ако барате сајтови за еСпорт, EsportRanker разбира што подразбира тоа, и затоа ги направивме сите тешки тегови, за да не морате да трошите време за истражување на интернет. Врз основа на нашето истражување, еве ги спортските книги со најдобри коефициенти:

 • Лео Вегас
 • Betwinner
 • 10 Облог
 • Бетсон
 • Вилијам Хил
 • 888 казино
 • 22 Облог
 • Ајде

Останете безбедни со нашите прегледи за обложување извештаи

Ако сте за најдобрите интернет-страници за обложување е-спорт, тогаш сте на вистинското место. Во EsportRanker, ќе најдете долга листа на некои од најдобрите и најбезбедните обложувалници за еспорти што некогаш можете да ги најдете на интернет. Нашиот критериум за рангирање е единствен; заборавете на оние ранкери на страници кои се платени да пишуваат позитивни критики за сајтови за кои не знаат ништо.

Овде правиме темелно истражување за некоја локација пред да поднесеме какви било тврдења за неа. Со нашите ригорозни критериуми за рангирање, гарантираме дека се наведени само најдобрите страници за да можете да уживате во најдоброто обложувачко искуство. Нашиот критериум за рангирање на сајтови вклучува внимателно разгледување на секоја локација и прецизно знаење што нуди страницата; не се фокусираме на гласини. Некои од факторите што ги разгледуваме вклучуваат:

 • Покриеноста за еСпорт
 • Услуга за поддршка на клиентите
 • Достапни банкарски методи
 • Поддржани валути
 • Безбедносни карактеристики (лиценцирање, шифрирање, итн.)
 • Понудени шанси
 • Корисничко искуство
 • Мобилна компатибилност
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)