Вести

February 17, 2022

Тајна сезона 2: Сè што е познато досега

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Секој запознаен со онлајн спортското обложување ќе биде свесен дека League of Legends игра голема улога во оваа заедница. Играта е основа за неколку турнири од висок профил на кои може да се обложува. Читателите можат да го проверат Еспортски ранкер за повеќе информации на оваа тема. Како и да е, не сите коцкари ќе знаат за реномираната LoL спиноф серија за стриминг Arcane.

Тајна сезона 2: Сè што е познато досега

Првата сезона беше објавена на почетокот на ноември 2021 година на платформата Нетфликс. Оваа анимација ги следи сестрите Ви и Џинкс додека се наоѓаат на спротивставени страни во конфликтот меѓу градовите Заун и Пилтовер. И покрај тоа што првата сезона заврши прилично неодамна, веќе има голем зуи на интернет околу објавувањето на 2-та сезона Arcane.

Зошто ќе им се допадне на коцкарите?

Претставата сигурно ќе го воодушеви секој што ужива Еспорт обложување League of Legends бидејќи содржи бројни препознатливи елементи. Истражувањето е важно кога се ставаат овие типови облози. Ако коцкарите го гледаат Arcane, тоа може да помогне да се подобрат нивните тактики. Тие дури може да одберат некои совети за онлајн обложување за еспорт од форуми фокусирани на шоуто.

Иако заплетот на Arcane s2 може само да се шпекулира, најверојатно ќе го реши проблемот со карпата што ја заврши првата сезона. Ова беше кулминација на три чинови кои помогнаа да се изгради на знаењето пронајдено во играта на Лигата на легендите. Понекогаш сајтовите за е-спорт обложување ќе ги информираат коцкарите за ова знаење за да можат подобро да го разберат наративот и да направат остроумни облози.

Датум на издавање

За жал, Riot Games не им кажа на фановите кога најверојатно ќе биде објавена 2-та сезона. Секој што се надева дека ќе ги знае судбините на Ви и Џинкс ќе мора да почека засега. Единствената потврда засега е дека тоа ќе се случи, но не во 2022 година. Треба да се напомене дека на сезоната 1 и беа потребни шест години да се направи. Меѓутоа, бидејќи Arcane стана феноменален успех, производството на идните епизоди може да се забрза.

Кој стои зад шоуто?

Arcane е создаден од Кристијан Линке и Алекс Ји. Втората сезона Fortice Productions е главно студио за анимација. Најавени свежи продуценти вклучуваат Брендон Бек, Џејн Чунг, Томас Ву и Марк Мерил. Линке и Ји изјавија дека работат напорно за да им достават нови епизоди на фановите.

„Riot Games“ уште од самиот почеток планираше да биде повеќесезонско шоу на Netflix. Ова беше пред да стане едно од најпопуларните телевизиски дела на Нетфликс. Останува да се види дали содржината за втората сезона е веќе завршена. Во меѓувреме, љубителите на онлајн обложувањето можат да го добијат својот поправен League of Legends со гледање турнири.

Дали шоуто ќе биде откажано?

Малку е веројатно дека ова ќе се случи пред да падне втората сезона. Вистина е дека Нетфликс повремено ги исклучуваше популарните емисии на големо разочарување на претплатниците. Сепак, веќе излезе трејлер за следната сезона. Не дава многу информации за наративот. Се слушаат гласовите на Кејтлин, Ви, Џинкс и нов лик. Ова сигурно ќе генерира уште поголем зуи и побарувачка за продолжување на Arcane.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести