Вести

March 3, 2022

Откриени градовите на Светското првенство LoL 2022

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Фановите на Обложување за еСпорт на League of Legends беа почестени со добри вести за тоа каде ќе биде домаќин на следното Светско првенство на Лигата на легендите во 2022 година. Веста беше откриена случајно од Рајот во Чејс Центар, во Сан Франциско, за време на сесија непосредно пред НБА натпревар помеѓу Репторс и Вориорс.

Откриени градовите на Светското првенство LoL 2022

Светско првенство LoL 2022 година, афера со повеќе градови

Веста за четирите града беше од видео кое првпат се појави на YouTube на 20 ноември околу 17:00 часот по КТ. Иако беше приватен речиси веднаш, сите детали беа таму.

Според Riot, следното светско првенство во Лигата на легендите ќе биде домаќин на повеќе земји. Акцијата ќе започне во Мексико Сити на Латиноамериканската лига. Следно, акцијата ќе се префрли во Њујорк во театарот Хулу во Медисон Сквер Гарден и Торонто во Скотјабанк Арена, каде што ќе се одржат четвртфиналето и полуфиналето, соодветно. Кулминацијата на Светското првенство во Лигата на легендите во 2022 година ќе оди во Сан Франциско во Центарот Чејс.

Обложување LoL Светско првенство 2022 година

Како и неодамна завршеното Светско првенство LoL во 2021 година, настанот следната година ќе биде и онлајн дСајтови за спортско обложување со маркетите на League of Legends. Очекувајте обложувалниците да ја покријат целата акција, од првиот натпревар на турнирот до финалето. Како што рече, љубителите на LoL треба однапред да почнат да се запознаваат со некои совети за обложување еСпорт.

За време на настанот, најдобрите тимови во играта ќе се борат за слава. Некои од најдобрите тимови за обложување во претстојниот шампионат на LoL ги вклучуваат FunPlus Phoenix, T1, Damwon KIA, G2 Esports, Invictus Gaming, Royal Never Give Up, PSG Talon и Edward Gaming Internationals.

LoL 2022 Worlds се очекува да биде поголем и подобар од последните настани. Ова е и на еСпорт сцената, како и на обложување. На настанот следната година, навивачите ќе бидат присутни на местата сега кога Ковид-19 полека се контролира и работите се враќаат во нормала. Да потсетиме, на годинешната неодамна завршена манифестација, натпреварите се играа во празни арени.

Работите исто така ќе се вжешат на сцената за обложување сега кога обложувањето еСпорт експоненцијално порасна, привлекувајќи врвни обложувалници кои сакаат дел од уделот на пазарот за обложување еСпорт.

2021 League of Legends WC

Светското првенство во Лигата на легендите во 2021 година претходно беше планирано да се одржи во Шенжен. Сепак, поради ефектите од пандемијата, настанот беше преместен во Рејкјавик. Се одржа од 5 октомври до 6 ноември. Дваесет и два елитни тима од 11 региони се бореа за слава. На изненадување на многу обложувалници кои се обложија на победникот пред почетокот на настанот, Едвард Гејминг (EDG) ја презеде круната и ја издигна DWG KIA во жешкото финале.

Тоа е тоа засега. Сè што можат сега да направат обложувачите на еСпорт е внимателно да ја следат формата на различните тимови за да бидат подобро позиционирани да се обложуваат мудро кога ќе започне Светското првенство во Лигата на легендите во 2022 година.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести