Вести

April 13, 2023

Најдобри еспортски игри на Мистер Грин во 2024

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

центар за коцкање со едно застанување. Покрај казино игрите, оваа страница има пазари за спортско обложување кои покриваат традиционални и виртуелни спортови. Г-дин Грин е исто така меѓу најдобрите еСпортски обложувалници во 2024 .

Во последните неколку години, еСпортското обложување е најбрзо растечкиот пазар на сцената на онлајн коцкањето. Најновите статистички податоци покажуваат дека вредноста на индустријата за обложување еСпорт е 66 милијарди долари. За да дојде до овој нов пазар, Вилијам Хил Саладин, мајката на г-дин Грин, се впушти во обложување еСпорт.

2024 ќе биде фантастична година за Г-дин Грин еСпорт обложување фанови бидејќи се достапни пазари за сите најконкурентни игри. Проверете некои од најдобрите еСпорт игри за обложување на Мистер Грин оваа година во овој преглед.

Мултиплеер онлајн битка арена (MOBA)

Нема сомнение дека игрите на МОБА се најпопуларни на сцената за обложување еСпорт. За почеток, видео игрите MOBA се стратешки игри кои носат два тима на однапред дефинирано бојно поле. Тие се популарни затоа што се социјални и исто така поттикнуваат тимска работа со здружување на гејмери ​​од целиот свет. Во Мистер Грин, ентузијастите за обложување еСпорт имаат неколку МОБА игри за обложување во 2024 .

Првата е Dota 2. Развиена и објавена од Valve, Dota 2 е најпопуларна видео игра во обложувачката сцена. Во битка има два тима од пет лица каде што секој тим има база за заштита и, во исто време, логор на непријателот што треба да го уништи. Dota 2 може да се пофали со десетици турнири во текот на целата година, со The International како crème de la crème.

Блокбастерот на Riot Games, League of Legends (LoL) е уште една добра игра на која може да се обложувате кај Мистер Грин. Оваа видео игра со повеќе играчи на онлајн битката арена вклучува два тима од пет лица во борбата Играч против играч (PVP). Секој тим ја брани својата половина додека се обидува да ја нападне противничката страна на картата. LoL има многу турнири во текот на целата година, така што играчите нема да ги пропуштат пазарите за обложување.

Heroes of the Storm е уште една најдобро оценета еСпортска MOBA игра од Blizzard Entertainment. Прилично е сличен на другите игри на MOBA и може да се пофали со неколку режими на игра. Фановите на оваа игра можат да ги најдат и маркетите за обложување Heroes of the Storm на Мистер Грин еСпорт.

Игри со стрелци

За обложувачите во игри со стрелање, г-дин Грин е исто така место каде што треба да бидат. Стрелачките игри се акциони видео игри каде играчите користат пиштоли и друго оружје со цел да го завршат непријателот. Повеќето од игрите со шутери во еСпортовите се стрелци во прво лице (FPS).

Мистер Грин полека го гради своето портфолио за еСпортски игри. Овој букмејкер има многу пазари Counter-Strike: Global Offensive. Обожавателите на оваа FPS игра можат да се обложуваат на исходи како што се победник на натпреварот, точен резултат, нерешено без облог, победник во рунда со пиштол, хендикепи, победник на картата итн. Во 2024 , г-дин Грин сигурно ќе се прошири во други дивизии. на пример, Valorant и Tom Clancy's Rainbow Six Siege.

Стратешки игри

Играчите кои уживаат во стратегиски игри не се изоставени во 2024 . Г-дин Грин додаде две популарни стратешки игри во нивното портфолио на пазарите за обложување еСпорт.

Фановите на научно-фантастичната стратешка игра во реално време StarCraft II: Wings of Liberty можат да ги вложат своите пари на најдобрите еСпорт тимови на обложувалницата Мистер Грин. StarCraft останува еден од најгледаните и спонзорирани еСпортови во светот. Овде повторно, има многу опции за обложување.

Другата стратешка игра достапна во Мистер Грин е Hearthstone, колекционерска игра со карти од Blizzard Entertainment. Hearthstone е исто така активен на Сајтови за обложување еСпорт, вклучувајќи го и г-дин Грин.

Спортски симулатори

Како што сугерира името, спортските симулациски игри се оние што имитираат вистински спортови. Досега има спортски симулатори во фудбал, кошарка, мотоспорт, американски фудбал и крикет, меѓу другото. На сцената за еСпорт и обложување, фудбалот и кошарката се класични спортски симулациски игри.

Се разбира, како најдобра видео игра за фудбалски симулатор, ФИФА се појавува на достапните пазари за обложување на оваа обложувалница. Покрај ФИФА, има и ПЕС турнири кои Мистер Грин ги покрива. Пазарите за обложување во фудбал се меѓу најбараните во 2024 , па дефинитивно, г-дин Грин ќе ја зголеми својата игра овде.

Покрај традиционалните пазари за обложување во кошарка, Мистер Грин има и многу пазари за обложување НБА 2К во нафтоводот. Неодамна објавениот NBA 2K22, 23-от дел од франшизата, е примарен фокус на еСпорт сцената на NBA 2K. Очекувајте многу опции за кошарка за обложување на претстојните турнири.

Навистина, г-дин Грин е сила со која треба да се смета кога станува збор за еСпорт обложување во 2024 . Веб-страницата за обложување ги покрива сите најдобро оценети еСпорт игри и еСпорт настани. Ова е она што го прави еден од најдобрите сајтови за обложување еСпорт денес. Интересно е тоа што г-дин Грин има многу бонуси за еСпорт да бара, од бонус за добредојде до бонус за повторно вчитување. Ова е во обид да се наметне како лидер на пазарот во еСпортското обложување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести