Вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Во постојано еволуирачкиот свет на натпреварувачката игра на Покемон, се појави нов шампион кој ја размрда сцената. Raging Bolt, Paradox Pokémon воведен во The Indigo Disk DLC за Pokémon Scarlet and Violet, брзо се искачи на рангот за да стане доминантна сила во мета-играта VGC. Како што се одвиваше Европското меѓународно првенство (EUIC) од 5 до 7 април, Raging Bolt не само што ја покажа својата моќ, туку и го симна од тронот досега доминантниот Flutter Mane, привлекувајќи го вниманието на професионалните играчи и навивачите.

Урсалуна и Поригон2: Меѓународните првенства за неочекувани шампиони на Европа
2024-04-08

Урсалуна и Поригон2: Меѓународните првенства за неочекувани шампиони на Европа

Европското меѓународно првенство (EUIC) изминатиов викенд (5 до 7 април) ја покажа огромната стратешка длабочина и непредвидливоста што ги нуди мета-играта Покемон Скарлет и Виолет. Додека познатите лица доминираа на страната на VGC, два неочекувани Покемони, Урсалуна и Поригон2, се појавија како клучни компоненти на победничкиот тим, пркосејќи се на конвенционалната мудрост за тоа што претставува конкурентна закана.

Фаќање на сите активности: Меѓународното првенство на Покемон Европа (EUIC) 2024 година
2024-04-05

Фаќање на сите активности: Меѓународното првенство на Покемон Европа (EUIC) 2024 година

Меѓународното првенство на Покемон Европа (EUIC) се подготвува да биде клучна пресметка во натпреварувачката сезона 2024 година, поставувајќи ја сцената за Меѓународното првенство на Северна Америка (NAIC) и Светското првенство. Со прикажани не само една, туку сите четири натпреварувачки игри на франшизата, EUIC е сон на ентузијастите на Покемон и комплексен спектакл за следбениците. Еве што треба да знаете:

Падот и потенцијалниот пораст на игрите на LGD: Сага Dota 2
2024-03-31

Падот и потенцијалниот пораст на игрите на LGD: Сага Dota 2

Во потег што предизвика шок во заедницата Dota 2, легендарната организација за е-спорт LGD Gaming го објави своето привремено повлекување од натпреварувачката сцена. Оваа одлука доаѓа по серијата неодоливи изведби, кои кулминираа со неуспехот да се квалификува за отворените квалификации за 23-та сезона на DreamLeague. Познати по нивната стратешка моќ и богатото наследство во играта, отсуството на LGD означува значаен момент во Dota 2 esports.

Скриените скапоцени камења на еспортот што треба да се гледа во 2024 година
2024-03-23

Скриените скапоцени камења на еспортот што треба да се гледа во 2024 година

Пејзажот за е-спорт е џин кој постојано се развива, се протега низ жанровите и ги заробува срцата на милиони ширум светот. Додека гигантите како MOBA и FPS игрите доминираат на насловите, неколку потценети е-спортски заедници страсно ги поддржуваат нивните омилени игри, честопати летаат под мејнстрим радарот. Додека нурнуваме во 2024 година, ајде да фрлиме малку светлина на пет такви е-спортови кои го заслужуваат вашето внимание.

The Rise and Infamy of Destroyer2009: A Deep Dive into the Apex Legends's најозлогласениот хакер
2024-03-22

The Rise and Infamy of Destroyer2009: A Deep Dive into the Apex Legends's најозлогласениот хакер

Приказната за Destroyer2009 започнува во декември 2023 година, со нивното присуство во Apex Legends станува забележителна грижа. Првично, овој поединец се фокусираше на користење на измамници во рангираните лобија, стекнувајќи озлогласеност за нивната нарушувачка игра. Како што се проширија нивните активности, Destroyer2009 стана истакната фигура во заедницата, особено откако таргетираше играчи од висок профил како ImperialHal и HisWattson во февруари 2024 година.

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки
2024-02-16

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки

Кампањата за победа во Monopoly GO е возбудлива можност да освоите големи награди и да соберете бесплатни коцки. За разлика од претходните настани, овој пат можете да заработите и временски ограничени Peg-E токени за да ги користите во Падот на наградата. Кампањата започнува денес, 16 февруари, и нуди низа фантастични награди и пресвртници.

Максимизирајте ја вашата игра со бесплатни кодови во Warhammer 40.000 Tacticus
2024-02-16

Максимизирајте ја вашата игра со бесплатни кодови во Warhammer 40.000 Tacticus

Warhammer 40,000 Tacticus е мобилна игра која им нуди на играчите можност да се вклучат во стратешка игра. Без разлика дали учествуваат во PvE кампањи или PvP престрелки, играчите можат да уживаат во конкурентна средина. Сепак, важно е да се напомене дека играта вклучува микротрансакции. Додека играчите имаат можност да купуваат ставки во играта, постои и бесплатен систем за кодови кој им овозможува да заработат награди со едноставно најавување во играта.

Дали World of Warcraft ќе биде вклучен во Game Pass? Шпекулации и можности
2024-02-16

Дали World of Warcraft ќе биде вклучен во Game Pass? Шпекулации и можности

На 15 февруари, Microsoft објави дека Diablo 4 ќе биде достапен на Game Pass почнувајќи од 28 март. Оваа вест остави многу играчи на World of Warcraft (WoW) да се прашуваат дали нивната омилена игра ќе биде вклучена и во Game Pass.

Совладување на мисијата Retrieve Essential Personnel во Helldivers 2: Стратегии за успех
2024-02-16

Совладување на мисијата Retrieve Essential Personnel во Helldivers 2: Стратегии за успех

Во хаотичниот свет на Helldivers 2, Automatons претставуваат постојана закана за опстанокот на научните тимови на Супер Земја. Сепак, постои надеж во форма на Хелдајвер, херојот кој може да ги придружува овие тимови до безбедно. Ако сакате успешно да ја завршите мисијата Retrieve Essential Personnel во Helldivers 2 и да ги спасите научните тимови, еве неколку клучни стратегии што треба да ги имате на ум.

Оптимизирање на подвизи за паладините во портата на Балдур 3
2024-02-16

Оптимизирање на подвизи за паладините во портата на Балдур 3

Во Baldur's Gate 3, Паладините се застрашувачки воини кои можат да ја докажат својата моќ против секој непријател на бојното поле. Иако се познати по својот тежок оклоп и Божествен удар, паладините исто така можат да користат подвизи за да ги подобрат своите способности и разновидност.

Откријте го наследството на Bloody Bones: Водич чекор-по-чекор
2024-02-16

Откријте го наследството на Bloody Bones: Водич чекор-по-чекор

Ако сакате да го откриете легендарниот залихи на сафири што ги остави страшниот пират Bloody Bones, еве чекор-по-чекор водич за тоа како да ја завршите истрагата Bloody Bones во Skull and Bones.

Возбудливи кросовери и настани за подобрување на искуството во Palworld
2024-02-16

Возбудливи кросовери и настани за подобрување на искуството во Palworld

Со глобалната доминација на Palworld во индустријата за видео игри, обожавателите се возбудени за тоа што носи иднината за оваа игра за изработка-преживување што фаќа суштества. Во оваа статија, ќе истражиме некои забавни можности за кросовери и настани што би можеле да се одржат во Palworld.

Совладајте ги епските битки на шефот во Granblue Fantasy: Relink
2024-02-16

Совладајте ги епските битки на шефот во Granblue Fantasy: Relink

Во Granblue Fantasy: Relink, еден од највозбудливите и најзначајните аспекти на вашата авантура е борбата со огромни шефови. Секој шеф има свои уникатни напади, механика и награди. Додека некои шефови стануваат полесни додека станувате посилни, други секогаш претставуваат закана. Во оваа статија, ќе обезбедиме сеопфатна листа на сите шефови со кои може да се сретнете во играта.

Ослободете ја електрифицираната моќ на Sparkit во Palworld
2024-02-16

Ослободете ја електрифицираната моќ на Sparkit во Palworld

Sparkit е уникатен и вреден Пал во Palworld кој лесно се фаќа и носи неколку придобивки за вашата забава и база. Во оваа статија, ќе ги истражиме клучните карактеристики на Sparkit и ќе дадеме совети за тоа како да го фатите и искористите ова наелектризирано суштество.

Prev1 / 20Next