Бонус кодови

Обложувањето на е-спорт е релативно нов феномен, но многу луѓе имаат освоено големи суми пари со обложување на игри кои се движат од Dota 2 и League of Legends до CS:GO и Valorant. Код за промоција на еСпортска локација за обложување, познат и како промо код, е шифра составена од букви или цифри што играчите можат да ги напишат во промотивно поле на обложувалница за да добијат некаков посебен поттик. Промотивниот код на букмејкерот обично се користи од страна на обложувалниците како стратегија за стекнување за да помогне во привлекувањето нови клиенти и може да ви помогне да започнете со обложувањето еСпорт.

Бонус кодови
Каде да најдете промотивни кодови на сајтовите за еспорт обложување

Каде да најдете промотивни кодови на сајтовите за еспорт обложување

Многу страници за обложување не објавуваат експлицитно промотивни кодови на нивните веб-локации, но постојат методи за наоѓање на најдобрите достапни промотивни кодови.

Еден од методите е само да го Google избраната страница за обложување заедно со зборовите промотивен код. Ова е еден од најсигурните методи за лоцирање на промотивниот код што го барате. Може да го вклучите и вашиот омилен eSport во барањето за пребарување за да добиете уникатни и необични промотивни кодови.

Навивач на League of Legends, на пример, би прелистувал „Промотивен код 1xBet на Световите на Лигата на легендите“ за да го најде промотивниот договор што го бара. Не заборавајте да користите само промотивни кодови од доверливи и безбедни страници, како на пр 1xBet, Betsson и Betsafe, меѓу другите.

Каде да најдете промотивни кодови на сајтовите за еспорт обложување
Како функционираат промотивните кодови

Како функционираат промотивните кодови

Добивањето на промотивниот код за обложување еСпорт е само половина од битката; исто така мора да го користите правилно за да ги искористите придобивките. Ова не е тешка задача, но бара неколку фази.

Секоја страница има свој сет на правила и критериуми, кои се наведени во бонусните T&C. Од клучно значење е да ги прочитате условите за промотивен код или кој било друг Бонус за еСпорт за тоа прашање. Условите и условите за бонуси често вклучуваат критични информации како што се дозволените начини на плаќање, минималните шанси на кои мора да се обложувате, барањата за обложување итн. Игнорирајте ги на ваш ризик.

Ако барате промотивен код, обично ќе ви биде побарано да го внесете специјалниот или единствениот код за време на регистрацијата или кога го правите вашиот прв депозит. На пример, ако имате промотивен код од „Worlds100“ за да го внесете, мора да отидете на веб-локацијата, да се регистрирате како нов играч и да внесете „Worlds100“ во областа дадена кога ќе ви побараат промотивен код.

Други промоции најверојатно ќе бараат од вас да го внесете кодот додека депонирате или на одредената бонус страница.

Како да користите промо кодови

Вашата избрана страница за обложување еСпорт, наместо еСпорт, контролира како трошите бонус за пријавување. Сепак, во зависност од видот што го добивате, постојат тактики за обложување еСпорт што може да ви помогнат да го извлечете максимумот од вашиот промотивен код.

Како функционираат промотивните кодови
Совети и трикови за бесплатни облози

Совети и трикови за бесплатни облози

Ако промотивниот код е за понуда за совпаѓање на депозитот, тој ќе одговара на вашиот прв депозит до одредена сума. Бонусниот кредит обично се кредитира на вашата сметка кога сте исполниле одредени барања за обложување. Овие може да ви помогнат да ги диверзифицирате вашите облози бидејќи обезбедуваат дополнителни средства.

Овие дополнителни средства може да ви овозможат да се коцкате на тимови или играчи на кои вообичаено не би се обложувале, па дури и да ризикувате да се обложувате на аутсајдери во потрага по поголеми добивки. Ако облогот победи, ќе добиете многу, но ако изгубите, се одземаат само вашите бонус средства.

Ако имате промотивен код за облози без ризик, ќе можете да го вложите вашиот прв облог со платформата и да заработите кредит за обложување еднаков на дел или на целиот првичен депозит. 100 отсто безризичен облог до 250 долари, на пример, би му доделил на клиентот 250 долари што треба да се искористат на еден или повеќе бесплатни облози доколку нивниот прв квалификуван облог е загуба.

Ова може да ви помогне да го разберете еСпортот на кој се обложувате, особено ако сте нов во еСпортот или еСпорт обложувањето воопшто. Облозите без ризик се исто така поволни ако вашиот омилен тим имаше неколку несигурни игри и не игра со полн потенцијал. Некои промотивни кодови се за зголемени облози. Зголемените облози се слични на зголемените шанси за натпреварувач или тим. На пример, може да наидете на зголемен облог за играч кој ги зголемува своите +200 на +300, зголемувајќи ја вашата исплатливост доколку вашиот облог победи.

Ова се некои од најбараните промо кодови, особено меѓу искусни обложувачи кои се сигурни во своите таленти за обложување. На пример, некои предвидуваа дека DAMWON Gaming ќе го победи EDG во LoL Worlds 2021. Меѓутоа, ако искусен обложувач верува дека EDG ќе победи и покрај тоа што не се очекуваните шампиони, промотивниот код со зголемен облог за EDG ќе биде цреша на врвот на нивниот проектираните профити.

Исто така, постојат сезонски или специфични понуди за настани, како што се промо кодови за Call of Duty League, DreamHack настани, Светски купови во електронски спортови, Светско првенство во Лигата на легендите, Куп на Fortnite, и така натаму.

Овие промотивни кодови се идеални за обложувачите кои се обожаватели и гледаат игри кои водат до големи настани, бидејќи тие можат да стават паметни облози врз основа на претходните перформанси, форма и состојба на тимот или поединецот. За нив, добивањето промо кодови за овие настани е дефинитивен начин да го зголемат нивниот фонд.

Сезонските промотивни кодови или специфичните настани се особено корисни за обложувачите кои едноставно уживаат да се обложуваат на големи настани, дури и ако се нови во играта. Овие кодови можат да им помогнат да започнат со обложување на овие еСпортови, бидејќи некои промотивни кодови можат да дејствуваат како безбедносна мрежа доколку нивните облози пропаднат.

Совети и трикови за бесплатни облози
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Сметајте го коцкањето само како еден вид слободно време. Мора да бидете подготвени да изгубите пари и да ги разберете тие загуби како неизбежен елемент на играта. Ова е несомнено вистинскиот начин на коцкање.

Очекувањето или барањето за победа е типично коренот на проблемите со коцкањето. Кога овие обложувачи ќе загубат, тие може да станат фрустрирани или нервозни, што ќе ги поттикне да стават на ризик повеќе пари во обидот да ги надоместат загубите. Ова има потенцијал да започне ужасен домино ефект кој брзо ескалира.

Одвојте одредена сума пари што сте спремни да ја изгубите во секој момент. Ако ги поставите и се придржувате до своите граници, би требало да можете да уживате во коцкањето без воопшто да навлезете во неволја. Контролирајте го времето што го поминувате на коцкање на ист начин како што ограничувате колку пари трошите. Коцкањето во слободното време е прифатливо сè додека можете да си го дозволите тоа, но тоа не треба да го преземе вашиот живот.

Не плашете се да му пријдете на некого ако знаете или се сомневате дека коцкањето ви станува проблем. Нема ништо за што да се срамите, а обидот сами да се справите со проблемот е бесплоден. Одредени групи може да ви помогнат ако не ви е удобно да ги решавате вашите тешкотии со пријателите или семејството.

Одговорно коцкање