Roku - Support

Age Limit
Roku
Roku is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Support

Одделот за поддршка на клиентите е она што го разликува пристојното онлајн казино од неговите конкуренти. Луѓето кои играле еСпорт обложување онлајн се целосно свесни за ова. 

Roku собра персонал за поддршка составен од експерти со голема експертиза во индустријата за игри за да ви помогне во решавањето на сите проблеми што може да ги имате. Тие се желни да ви помогнат во решавањето на сите проблеми што можеби ги доживувате.

Како можам да контактирам со Roku?

Играчите може да контактираат со тимот за поддршка на оваа услуга за обложување еСпорт дење или ноќе и да добијат брз одговор. Членовите на кои им е потребна помош можат да контактираат со персоналот преку е-пошта или разговор во живо, каде што обично одговараат многу побрзо отколку преку пошта.

Еве неколку методи за контактирање со Року.

Кога станува збор за услуги на клиентите, Roku ги покрива сите основи. Тие нудат различни опции за играчите да стигнат до нивните оператори, вклучувајќи разговор во живо. Оваа услуга е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата, овозможувајќи ви да добиете помош секогаш кога ви е потребна.

Пред да користите некој од овие методи, имајте на ум дека страницата со ЧПП има детални одговори на најчесто поставуваните прашања.

Понатаму, врската за поддршка на дното на веб-локацијата ви овозможува да поднесете какви било прашања, препораки или грижи.

Јазици за поддршка

И покрај разновидните јазични опции на веб-локацијата, јазиците за поддршка на корисници изгледаат ограничени. Ова може да биде значителен недостаток за обложувачите кои не разбираат еден од достапните јазици:

  • Англиски
  • руски
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Норвешки
Португалски
Турски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (3)
Reload бонус
Бонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Турски лири
Унгарски форинти
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (10)
Аргентина
Бразил
Гватемала
Индија
Колумбија
Мексико
Панама
Перу
Португалија
Чиле
ИгриИгри (78)
2 Hand Casino Hold'em
Arena of Valor
Auto Live Roulette
Baccarat Multiplay
CS:GOCall of Duty
Classic Roulette Live
Crazy Time
Dota 2
Dream Catcher
European Roulette
Ezugi No Commission Baccarat
French Roulette Gold
Jackpot Roulette
King of GloryLeague of Legends
Lightning Dice
Lightning Roulette
Live Lightning Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Speed Roulette
MMA
Monopoly Live
Pai Gow
Rainbow Six SiegeRocket LeagueStarCraft 2
Unlimited Blackjack
Valorant
Австралиски фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
AstroPay
Bank transfer
Crypto
E-wallets
EcoPayz
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCard
MiFinity
Multibanco
Neosurf
Neteller
RuPay
SticPay
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Alpha Affiliates
СофтверСофтвер (35)
1x2Gaming
Amatic Industries
Betsoft
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
GameArt
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Oryx Gaming
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Swintt
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet