Roku - Games

Age Limit
Roku
Roku is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Games

Додека Roku има силна листа од 2.000 игри на својот дел за онлајн казино, тие сè уште нудат конкурентна листа на спортски понуди. Со оглед на нејзината младост, не е изненадување што еСпортските обложувања најдоа дом на оваа веб-страница. 

И покрај тоа што има само десет Достапни е-спортски игри, Roku има пристојност да му додели свој дел за еСпорт, за разлика од некои еСпортски обложувалници на пазарот. Ова ја прави навигацијата полесна - точка на нивниот кориснички интерфејс - и затоа обезбедува позитивен поттик за корисничкото искуство на обложувалниците во еСпортови.

Најпопуларни еСпортови за обложување со Roku

Заедно со конкурентните шанси и фер-плејот, овие фактори го прават Roku рај за оние кои бараат акција за обложување еСпорт.

Тие нудат пазари за врвни еСпорт игри и активности, како што се игри со борбена арена на интернет со повеќе играчи како League of Legends и DotA 2, стрелци како Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch, Call of Duty и стратешки игри во реално време како Age of Empires.

Имајќи го кажано тоа, Counter-Strike: Global Offensive, или CS: GO, е најпопуларната опција за обложување еСпорт на Roku.

Со оглед на огромната количина на достапни настани во кое било дадено време, обложувачите го гледаат ова како можност да ги диверзифицираат своите облози на стотици настани додека се обложуваат на еСпорт што го знаат.

Покрај значајните настани како CS: GO Majors, треба да се обложувате и помали настани, како што се регионалните турнири ESL и ESEA.

Обложување на е-спорт во живо

Услугите на Roku во игра и обложување во живо се робусни и прилично лесни за навигација. Roku нуди респектабилен опсег на облози за еСпорт во игра со конкурентни коефициенти.

Уште подобро е што Roku нуди опција за пренос во живо, што им овозможува на обложувачите да ја гледаат играта на еСпорт и нивните облози сите на истиот екран. Функцијата за пренос во живо им овозможува на обложувачите на еСпорт да остваруваат побрзи повици и побрзи избори.

Овие фактори навистина покажуваат дека Roku ја прифати својата клиентела за eSports и го засилува неговото тврдење дека тие имаат за цел да обезбедат најдобро можно искуство за секој вид обложувач.

Кралевите на славата

Кралот на славата е популарен кинески е-спорт со десетици илјади гледачи и огромен награден фонд. Една од карактеристичните карактеристики на KOG е тоа што е еден од ретките е-спортови само за мобилни телефони.

Иако гледачите може да гледаат игри на голем екран, YouTube или на други платформи, сите професионални натпревари се играат на мобилни уреди. Тој е исто така бесплатен за играње, што дополнително придонесува за неговата континуирана популарност.

Можно е да се обложите на многу фактори во King of Glory. Тие вклучуваат победник на натпреварот, точен резултат, победници на кругови, тим што ќе ја извади првата крв, прво ќе урне купола итн. Овие работи се достапни и во популарните MOBA како Dota 2 или LoL.

Лига на легенди

League of Legends (LoL), понекогаш наречена Лига, е арена за борби преку Интернет со повеќе играчи, која порасна во популарност од своето деби во октомври 2009 година. Року има и многу пазари и големи награди за играчите на League of Legends.

LoL е тимска игра со брз ритам на RTS која привлекува широк спектар на фанови и коцкари.

Бројот на достапни игри е значителен, особено во игрите пред Световите. Најдобрите играчи во рангирањето на Лигата на легендите и најсилните тимови во нивните региони се натпреваруваат за титулата Светски шампиони во Лигата на легендите за време на овој годишен турнир.

Дота 2

Dota 2 е стратешка игра во реално време која бара висок степен на тактичко одлучување и тимска работа.

Поголемиот дел од платформите за обложување е-спорт прифатете облози DotA 2. Достапно е на повеќето специјализирани натпревари и еднократни настани, со категории на влогови, како што се директно обложување на натпревари на ентитети и шампиони на турнири, како што е The Invitational.

Кога станува збор за обложување во живо, обложувачите на Dota имаат многу опции и можности. Обложувањето во игра, особено на Roku, е повозбудлив вид на коцкање бидејќи можете да гледате како се одвива акцијата во живо додека ја формулирате вашата стратегија за обложување врз основа на настаните на натпреварот.

Храбар

Стрелач во прво лице на Riot Games VALORANT е најновиот е-спортски феномен. CS: GO, Overwatch и League of Legends влијаеја на уникатната комбинација на тактичко пукање и специјализирани ликови во играта.

Навивачите го поздравија VALORANT со раширени раце. Гледаноста на Twitch за играта достигна врв на над 1,7 милиони, а неделните најавувања на играчи за да се искачат во рангот на VALORANT сè уште се во милиони. Вниманието на таа огромна публика сега се префрли на просперитетниот еспортски бизнис VALORANT и храброто обложување.

Шампионската турнеја, Game Changers, Red Bull Campus Clutch и Conquerors Championship се некои од најважните настани во VALORANT и сите тие вредат да се обложите.

Повик на должност

Call of Duty е добро позната франшиза за видео игри. Со своето ново натпреварување на елитно ниво, се движи кон врвот на поредокот, додека се фокусира на целокупната слика. Благодарение на интензивната конкуренција и турнирите, еспортската индустрија Call of Duty е на највисоко ниво на сите времиња. Побарувачката за обложување Call of Duty ќе се зголеми како резултат.

Индустријата за е-спорт Call of Duty постои некое време, но Call of Duty League (CDL) го врати во живот.

Мошне очекуваната Call of Duty League има потенцијал да биде следната голема работа на еспортската индустрија. Исклучително е профитабилен, ги користи најдобрите Call of Duty таленти и вклучува тимови како директни партнери.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Норвешки
Португалски
Турски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (3)
Reload бонус
Бонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Турски лири
Унгарски форинти
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (10)
Аргентина
Бразил
Гватемала
Индија
Колумбија
Мексико
Панама
Перу
Португалија
Чиле
ИгриИгри (78)
2 Hand Casino Hold'em
Arena of Valor
Auto Live Roulette
Baccarat Multiplay
CS:GOCall of Duty
Classic Roulette Live
Crazy Time
Dota 2
Dream Catcher
European Roulette
Ezugi No Commission Baccarat
French Roulette Gold
Jackpot Roulette
King of GloryLeague of Legends
Lightning Dice
Lightning Roulette
Live Lightning Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Speed Roulette
MMA
Monopoly Live
Pai Gow
Rainbow Six SiegeRocket LeagueStarCraft 2
Unlimited Blackjack
Valorant
Австралиски фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
AstroPay
Bank transfer
Crypto
E-wallets
EcoPayz
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCard
MiFinity
Multibanco
Neosurf
Neteller
RuPay
SticPay
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Alpha Affiliates
СофтверСофтвер (35)
1x2Gaming
Amatic Industries
Betsoft
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
GameArt
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Oryx Gaming
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Swintt
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet