Roku рецензија за кладилници - FAQ

Age Limit
Roku
Roku is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao
Total score8.0
Добрите
+ Разговорот во живо е отворен 24/7
+ Многу различни промоции
+ Мобилна апликација

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Норвешки
Португалски
Турски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (3)
Reload бонус
Бонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Турски лири
Унгарски форинти
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (11)
Аргентина
Бразил
Гватемала
Индија
Колумбија
Мексико
Панама
Перу
Унгарија
Чешка
Чиле
ИгриИгри (78)
2 Hand Casino Hold'em
Arena of Valor
Auto Live Roulette
Baccarat Multiplay
CS:GOCall of Duty
Classic Roulette Live
Crazy Time
Dota 2
Dream Catcher
European Roulette
Ezugi No Commission Baccarat
French Roulette Gold
Jackpot Roulette
King of GloryLeague of Legends
Lightning Dice
Lightning Roulette
Live Lightning Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Speed Roulette
MMA
Monopoly Live
Pai Gow
Rainbow Six SiegeRocket LeagueStarCraft 2
Unlimited Blackjack
Valorant
Австралиски фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Panama Gaming Control Board
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
AstroPay
Bank transfer
Crypto
E-wallets
EcoPayz
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCard
MiFinity
Multibanco
Neosurf
Neteller
RuPay
SticPay
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Alpha Affiliates
СофтверСофтвер (35)
1x2Gaming
Amatic Industries
Betsoft
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
GameArt
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Oryx Gaming
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Swintt
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

FAQ

Играта се замрзнува или не започнува. Што да правам?

Обидете се да ја освежите страницата. Не грижете се за губење на податоци. Играта ќе продолжи од точката кога беше прекината. Ако не работи и прелистувачот повторно се замрзне, обидете се да го рестартирате. Ако тоа не функционира, обидете се да го исчистите кешот на прелистувачот. Доколку ниту едно од горенаведените решенија не функционира, ве молиме контактирајте го персоналот за поддршка.

Колку брзо се повлекуваат средствата?

Времето за обработка на барањата за повлекување се движи од 0 до 48 часа. Не е дозволено повлекување средства за време на викендот. Брзината на плаќање се одредува според начинот на повлекување што сте го избрале. Во повеќето околности, средствата се испраќаат брзо; на пример, плаќањата со кредитни картички ги обработува банката во рок од 1-3 банкарски дена.

Што е бонус обложување?

Обложувањето се случува во текот на процесот на коцкање во игрите дозволени според условите за бонусот. Во обложувањето, вашите облози се акумулираат додека вкупната вредност на таа сума не ја достигне целната вредност. Тоа е генерално сума на бонус помножена со износот на облогот. На пример, ако бонусот е 100 €, а облогот е 50 €, ќе треба да поставите облози во вкупна вредност: 100 € 50 = 5.000 € за да завршите со обложувањето.

Што треба да направам ако не можам да обложувам бонус?

Ве молиме прочитајте ги правилата и условите за бонусот. Можеби се обидувате да го обложите со прекршување на условите. На пример, го обложувате на повисоко од дозволеното или играте игра што не дозволува облог за бонус. Ако нема грешки од страна на обложувачот, тој мора веднаш да ја контактира поддршката за корисници.

Може ли да пристапам до Roku од кој било веб-прелистувач?

Бидејќи страницата ја користи најновата форма на HTML5, сите стандардни прелистувачи, како што се Firefox, Chrome и Safari, треба да бидат компатибилни со неа. Во случај да има какви било проблеми со прикажувањето на официјалната веб-страница, побарајте какви било надградби за вашиот прелистувач.