Roku рецензија за кладилници - FAQ

RokuResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
Бонус
Разговорот во живо е отворен 24/7
Многу различни промоции
Мобилна апликација
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Разговорот во живо е отворен 24/7
Многу различни промоции
Мобилна апликација
Roku
Deposit methodsMasterCardVisaNeteller
Добијте го бонусот
FAQ

FAQ

Играта се замрзнува или не започнува. Што да правам?

Обидете се да ја освежите страницата. Не грижете се за губење на податоци. Играта ќе продолжи од точката кога беше прекината. Ако не работи и прелистувачот повторно се замрзне, обидете се да го рестартирате. Ако тоа не функционира, обидете се да го исчистите кешот на прелистувачот. Доколку ниту едно од горенаведените решенија не функционира, ве молиме контактирајте го персоналот за поддршка.

Колку брзо се повлекуваат средствата?

Времето за обработка на барањата за повлекување се движи од 0 до 48 часа. Не е дозволено повлекување средства за време на викендот. Брзината на плаќање се одредува според начинот на повлекување што сте го избрале. Во повеќето околности, средствата се испраќаат брзо; на пример, плаќањата со кредитни картички ги обработува банката во рок од 1-3 банкарски дена.

Што е бонус обложување?

Обложувањето се случува во текот на процесот на коцкање во игрите дозволени според условите за бонусот. Во обложувањето, вашите облози се акумулираат додека вкупната вредност на таа сума не ја достигне целната вредност. Тоа е генерално сума на бонус помножена со износот на облогот. На пример, ако бонусот е 100 €, а облогот е 50 €, ќе треба да поставите облози во вкупна вредност: 100 € 50 = 5.000 € за да завршите со обложувањето.

Што треба да направам ако не можам да обложувам бонус?

Ве молиме прочитајте ги правилата и условите за бонусот. Можеби се обидувате да го обложите со прекршување на условите. На пример, го обложувате на повисоко од дозволеното или играте игра што не дозволува облог за бонус. Ако нема грешки од страна на обложувачот, тој мора веднаш да ја контактира поддршката за корисници.

Може ли да пристапам до Roku од кој било веб-прелистувач?

Бидејќи страницата ја користи најновата форма на HTML5, сите стандардни прелистувачи, како што се Firefox, Chrome и Safari, треба да бидат компатибилни со неа. Во случај да има какви било проблеми со прикажувањето на официјалната веб-страница, побарајте какви било надградби за вашиот прелистувач.

1xBet:До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Добијте го бонусот
22BET
22BET:До 600 долари
Loot.bet
Loot.bet:100 € бонус за депозит

Не пропуштајте ги овие понуди за бонус

1xBet
1xBet
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот1xBet рецензија
22BET
22BET
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот22BET рецензија
Loot.bet
Loot.bet
100 € бонус за депозит
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Добијте го бонусотLoot.bet рецензија
Close