Roku - Bonuses

Age Limit
Roku
Roku is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Bonuses

Бонус понуди се една од предностите на играњето во онлајн казино. Казината нудат стимулации и промоции за поттикнување на нови играчи. Понатаму, бонусите ги поттикнуваат постоечките играчи да продолжат да играат.

Прво, треба да знаете дека наградите подлежат на неколку ограничувања и барања. Одвојте време да ги прочитате одредбите и условите на официјалната веб-страница на Roku за да се осигурате дека разбирате со што се согласувате.

Соодветен бонус за добредојде на депозит

Внимавајте на минималните износи на депозит и барањата за играње, бидејќи тие може да влијаат на тоа како се применуваат вашите бонуси.

Бонус за добредојде на Roku изгледа стандарден колку што е бонуси за добредојде оди. Интернет-страницата за обложување нуди 100% бонус за усогласен депозит до 300 € на првиот депозит на обложувачот.

Иако ова изгледа профитабилно, имајте на ум дека максималното обложување додека се обложувате за овој бонус е 1 €, со целосен услов за обложување од 40 пати од бонусот за депозит. Тежината на различните игри на барањата за обложување варира, додека некои можеби нема да придонесат за тоа.

Средствата на обложувачот ќе се потрошат прво во текот на играта со активен бонус. Бонусните средства ќе се потрошат доколку се изгубат парите на играчот. Се применуваат други T&C.

Бонус за добредојде со соодветен депозит за спорт

Овој бонус изгледа прилично стандарден за бонуси за добредојде. Сепак, овој бонус има различна максимална граница од претходно споменатиот бонус за добредојде за депозит.

Спортскиот бонус за добредојде сè уште се совпаѓа со a првиот депозит на обложувачот до 100%, но само до 100 € со минимум 10 € депозит. Сепак, овој бонус има повисок максимален облог од 5 евра и услов за простување од 20 пати. Друго

За да се повлечат, обложувачите мора да ја обложуваат вредноста на бонусот седум пати на еден или повеќе облози со минимален коефициент од 1,50. Се применуваат други T&C.

50% петочен спортски бонус

Roku им нуди на обложувачите 50% спортски бонус до 100 евра за да се подготват за викенд-забавно обложување.

За да се квалификуваат за бонусот, обложувачите мора да депонираат најмалку 10 евра. Максималниот облог за бонусот е фер 5 евра, со целосен услов за обложување од 20 пати повеќе од добиениот износ на бонусот.

За обложувачите да ги повлечат своите добивки од овој бонус, играчите мора да ја обложиле вредноста на бонусот 7 (седум) пати на еден или повеќе облози со минимален коефициент од 1,50. Се применуваат други T&C.

50% бонус за повторно вчитување во петок

Обложувачите во Roku можат да уживаат во петок од 50% Бонус за повторно вчитување до 300 евра

Минималниот депозит што треба да го направат обложувачите е најмалку 10 евра што ќе се совпадне со 50%, ограничено на 300 евра. Максималното барање за обложување е разумно 5 € и целосен услов за обложување од 40x.

Пондерирањето на различни игри за барањата за обложување варира, а некои можеби нема да придонесат.

Средствата на обложувачот ќе бидат потрошени прво со активен бонус во текот на играта. Обложувачите ќе ги потрошат исплатите на бонус ако се изгубат парите на играчот. Се применуваат други T&C.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Норвешки
Португалски
Турски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (3)
Reload бонус
Бонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Турски лири
Унгарски форинти
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (10)
Аргентина
Бразил
Гватемала
Индија
Колумбија
Мексико
Панама
Перу
Португалија
Чиле
ИгриИгри (78)
2 Hand Casino Hold'em
Arena of Valor
Auto Live Roulette
Baccarat Multiplay
CS:GOCall of Duty
Classic Roulette Live
Crazy Time
Dota 2
Dream Catcher
European Roulette
Ezugi No Commission Baccarat
French Roulette Gold
Jackpot Roulette
King of GloryLeague of Legends
Lightning Dice
Lightning Roulette
Live Lightning Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Speed Roulette
MMA
Monopoly Live
Pai Gow
Rainbow Six SiegeRocket LeagueStarCraft 2
Unlimited Blackjack
Valorant
Австралиски фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
AstroPay
Bank transfer
Crypto
E-wallets
EcoPayz
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCard
MiFinity
Multibanco
Neosurf
Neteller
RuPay
SticPay
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Alpha Affiliates
СофтверСофтвер (35)
1x2Gaming
Amatic Industries
Betsoft
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
GameArt
Gamomat
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Oryx Gaming
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Swintt
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet