Рангирање на најдобрите обложувалници за еСпорт со UnionPay

Зголемениот број на обложувалници инспирираше радикални промени во индустријата за коцкање. Во неодамнешното минато, на азиските коцкари им беше доста тешко да учествуваат во еСпортските обложувања поради недостаток на пригодни начини на плаќање. За среќа, универзално прифатените системи како UnionPay ги остварија соништата на обложувачите.

Денес, Кина е епицентарот на растечкиот тренд во еСпорт игрите. UnionPay е примарен давател на кредитни и дебитни картички и дозволува трансакции со коцкање. Многу обложувалници соработуваа со UnionPay, а ние избравме скратен список на сајтови кои поминуваат уште повеќе за да обезбедиме широки опции за еСпорт, ниски барања за бонуси, врвна безбедност и брзо повлекување.

Рангирање на најдобрите обложувалници за еСпорт со UnionPay
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

За UnionPay

UnionPay е корпорација за финансиски услуги со седиште во Шангај, Кина. Основана е на 26 март 2002 година за да обезбеди кредитни/дебитни картички во Азија. До 2015 година, UnionPay веќе ги надмина MasterCard и Visa по вредноста на трансакциите извршени од клиентите. Сепак, таа сè уште е најголемата мрежа на картички на глобално ниво, со над 7 милијарди картички.

Популарноста на UnionPay

UnionPay најмногу го користи Кина и опслужува голема заедница на купувачи во Малезија, Сингапур, Филипини и други 160+ земји. Благодарение на неговото универзално прифаќање, најдобрите обложувалници UnionPay се многу популарни дома и меѓународно.

Трговците кои работат на повеќе од 125 пазари прифаќаат порамнувања на UnionPay во продавница, онлајн и во апликација. Во зависност од потребите на корисникот, начинот на плаќање нуди дополнителни услуги: UnionPay QuickPass, SecurePay, SecurePlus и ExpressPay.

 • UnionPay QuickPass: Бесконтактен систем за обработка на плаќања преку чип-картички, паметни телефони и паметни часовници. Сега е достапен во Австралија, С. Кореа, ОАЕ и Канада.

 • ExpressPay Клиентите уживаат во брзите трансакции бидејќи не треба да излезат од страницата на трговецот без разлика дали плаќаат преку мобилни или десктоп интерфејси.

 • SecurePay: Ја подобрува финансиската сигурност со скенирање на QR-кодови на портата за е-банкарство за мобилни паричници.

 • SecurePlus: Дозволува корисникот да прифаќа меѓународни плаќања преку дебитни/кредитни картички со кои е партнер на UnionPay.

Како да направите депозит со UnionPay

Обложувањето на еСпорт кај обложувачницата на UnionPay е едноставно. Облозите за финансирање се едноставни како користење на типична кредитна картичка во онлајн продавница. Пред да го започнете процесот, проверете го салдото на вашата картичка и лимитите за депозит на букмејкерот. Потребни ви се доволно средства и почитувајте ја поставената граница за да успеете.

Следете ги овие чекори за да вчитате пари на вашата сметка за обложување.

 1. Одете на страницата за плаќање на букмејкерот и кликнете на копчето за депозит
 2. Изберете UnionPay
 3. Внесете го бројот на картичката, CVV и датумот на истекување
 4. Пополнете го износот на депозитот
 5. Потврдете го плаќањето

Нема одложувања кога станува збор за депозитите на UnionPay. Сумата ќе биде објавена на вашата сметка на обложувалницата веднаш. Провизијата за трансакција го следи истиот модел како и плаќањата со кредитна картичка. Односно, UnionPay го наплаќа онлајн трговецот (обложувалницата во овој случај) а не вие како клиент. Оваа наплата се состои од провизија на UnionPay (0,1%) и процент на банката (0,7%).

Користење на UnionPay во онлајн обложувалниците

Картичките на UnionPay се безбедни и сигурни дури и ако играте на пазар за коцкање со висок ризик како Тајланд или Казахстан. Начинот на плаќање е совршен за рекреативно обложување. Кога ставате депозит со кредитна картичка UnionPay, мора да поминете автентикација од 2 фактори откако ќе го пополните CVV-то. Ќе треба да внесете PIN-код и OTP-код за дебитна картичка.

Како да направите повлекување со UnionPay

Како најраспространет систем за плаќање со картички, UnionPay потврдува повлекувања од еСпортските обложувалници. Исплатите може да имаат многу ниски такси или воопшто да немаат трошоци. Сепак, ова се разликува според условите и условите на различни обложувалници. Повлечете ги вашите добивки во овие чекори:

 1. Најдете ја страницата каде што обложувалницата ги обработува исплатите
 2. Изберете UnionPay како метод на кој сакате да ги добивате добивките
 3. Внесете ја сумата за уплата
 4. Завршете ја потребната проверка
 5. Почекајте давателот на еСпорт да го одобри вашето барање

Ограничувањата на износот за повлекување се клучни. Не заборавајте да го проверите минималниот и максималниот износ на готовина што можете да го извадите. Ова можеби не е проблем за почетниците, но може да значи многу за високо-ролерите чии потенцијални добивки се огромни.

Некои обложувалници на UnionPay може да наметнат ограничувања за повлекување на други банкарски провајдери. Значи, ако одлучите да заработите со алтернативен систем за плаќање, проверете дали сте ги прочитале ситните букви до срж.

Добрите и лошите страни на UnionPay

Обложувалниците на UnionPay обезбедуваат непречено, безбедно и интуитивно искуство со играчите. Депозитите и повлекувањата користат силни безбедносни практики и сепак излегуваат дека се прифатливи за корисниците.

Интерактивната платформа на UnionPay има глобално присуство, уште повеќе затоа што наплаќа занемарливи трансакции. Сепак, овие обложувалници можеби нема да ги фаворизираат европските играчи бидејќи UnionPay главно се користи во Азија. Бидејќи мрежата се шири во Европа, работите може да се променат наскоро.

Добрите

 • Ефтини трансакции - без трошоци во ПОС
 • Ниски лимити за депозити
 • Силна финансиска сигурност

Конс

 • Мора да ги споделите вашите банкарски податоци кога се регистрирате за UnionPay. Ова значи дека властите би можеле да ги следат овие детали

Процес на отворање сметка на UnionPay

Банките членки на UnionPay имаат право да издаваат картички во име на матичната компанија. Мора да сте ја достигнале минималната законска возраст за да аплицирате за овие картички. Во зависност од вашата земја на живеење, можеби ќе ви требаат следниве акредитиви за да отворите сметка на UnionPay:

 • Лична карта издадена од владата
 • Број на социјалното осигурување
 • NID
 • Сертификат за даночна усогласеност
 • Доказ за адреса
 • Телефонски број
 • Фотографии со големина на пасош

Како да поставите сметка

 • Изберете го типот на картичката UnionPay што ја сакате, на пр., дебитна картичка, припејд кредитна картичка, комерцијална картичка, картичка за тема и премиум картичка
 • Наведете ја претпочитаната филијала на банка
 • Наведете го вашето полно име, датум на раѓање, мобилен број, е-пошта, адреса и други лични податоци
 • Штиклирајте го полето за услови и услови и испратете ги вашите податоци
 • Добијте код преку СМС за овластување на апликацијата

Ако вашата сметка на UnionPay остане неактивна повеќе од 12 месеци, ќе ви бидат наплатени 4,95 долари. Може да вклучите мобилна апликација или да користите офлајн бесконтактно решение. Апликацијата UnionPay овозможува безбедни и практични плаќања со едно повлекување на над 48 територии. Скенирањето на QR кодот е исто така прифатено во милиони продавници во Кина и во други 31 земја.

Поддршка за корисници на UnionPay

На меѓународната веб-страница на UnionPay, ќе најдете список со опции за контакт за различни земји. Тие вклучуваат:

 • Број на поштенско сандаче
 • Жешка линија за услуги на клиентите
 • Факс
 • Е-пошта

Исто така, ќе најдете список на физички адреси за канцелариите на UnionPay во Кина, Сингапур, Јужна Кореја, Дубаи, Јапонија и Казахстан. Вклучени се и адреси за Франција, Русија, САД, Мексико, Канада, Сиднеј и Јужна Африка.

Ако не можете да дојдете до грижата за клиентите преку телефонскиот број на компанијата, користете ја телефонската линија за услуги или испратете е-пошта и тие ќе ви одговорат што е можно поскоро. Во меѓувреме, може да го користите делот ЧПП во центарот за помош за секое прашање за користење на картичката.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)