Вести

February 15, 2024

The Zap Gun: моќно зашеметување оружје за надминување предизвикувачки непријатели во смртоносна компанија

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Zap Gun е оружје што може да се купи во Lethal Company што може да ги зашемети непријателите. Тоа чини 400 кредити и обезбедува привремена предност во опасни ситуации.

The Zap Gun: моќно зашеметување оружје за надминување предизвикувачки непријатели во смртоносна компанија

Клучни информации и статистика

 • Цена: 400 кредити
 • Тежина: 11 фунти
 • Ефект: ги зашеметува непријателите кога зракот се тренира на нив

Кога да се користи Zap Gun

Zap Gun е особено ефикасен против одредени суштества и предмети во Lethal Company. Тоа може да го спречи згаснувањето на Шума, привремено да ги оневозможи одбранбените бранови и да предизвика чуварите на шумите да ги отфрлат своите сојузници. Еве целосна листа на суштества и предмети погодени од Zap Gun:

 • Шутари
 • Brackens
 • Чувари на шуми
 • Бункер пајаци
 • Тампери
 • Кучиња без очи
 • Замка болви
 • Затрупани пајаци
 • Хигродерес
 • Спорни гуштери
 • Маскирани

Важно е да се напомене дека Zap Gun не е ефикасен против суштества како што се Manticoil, Roaming Locust, Circuit Bee, Earth Leviathan и Ghost Girl.

Како да го користите Zap Gun

За да го користите Zap Gun, прво мора да ја скенирате областа за да пронајдете цели. Откако ќе се открие целта, држете го левото копче на глувчето за да испукате зрак електрична енергија што се прикачува на непријателот. Зракот мора да се одржува со гледање лево и десно за да се задржи врската. Ако врската се прекине, непријателот ќе ја врати мобилноста. Zap Gun трае 60 секунди доколку се користи постојано.

Тимска работа и стратегии

Zap Gun може да биде вредна алатка кога се користи заедно со друго оружје и тимска работа. На пример, зашеметувањето на непријателот со Zap Gun му дозволува на сојузникот да го нападне со оружје како лопата или знак за стоп. Оваа комбинација може да биде особено ефикасна против непријателите што можат да се убијат. Дополнително, користењето на Zap Gun на Bunker Spider и тоа што пријателот ќе го удри пет пати со лопата додека го закопува со Zap Gun, ќе го оневозможи пајакот трајно.

Каде да го добиете Zap Gun

За да го купите Zap Gun, посетете го терминалот на бродот во Lethal Company и комуницирајте со него. Внесете „продавница“ за да пристапите до достапните артикли и треба да го најдете на списокот Zap Gun. Обично има цена од 400 кредити, но може да има повремени попусти за време на натпреварот.

Заклучок

Zap Gun е моќно зашеметување оружје во Lethal Company кое обезбедува привремена предност во опасни ситуации. Користете го стратешки, во комбинација со друго оружје и тимска работа, за да ги надминете предизвикувачките непријатели и да го обезбедите вашиот опстанок.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести