Вести

February 13, 2024

The Rise of Cringeworthy Duo Names во VALORANT

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Без разлика дали вие и вашиот партнер сте страствени ВАЛОРАНТИ играчи или сте се запознале во самата игра, можеби сте размислувале да имате соодветни имиња. Околу Денот на вљубените, има прилив на имиња на дуо кои се и забавни и страшни.

The Rise of Cringeworthy Duo Names во VALORANT

Подемот на имињата на Cringeworthy Duo

Секоја година, фрустрираните VALORANT играчи се појавуваат на социјалните мрежи за да се жалат дека наидуваат на дуа со имиња како „ми недостига“ и „ми недостига тој“. Оваа комбинација на именување стана мем во заедниците за игри. Подредницата VALORANT е исполнета со објави од играчи кои ги споделуваат своите сопствени откритија исполнети со љубов, но сепак застрашувачки за имињата на дуото.

Примери за имиња на Cringeworthy Duo

Еве некои од најдобрите (или најлошите) имиња на дуото што се пријавени:

 • Нејзиниот Џет + Неговиот мудрец
 • Нејзиниот мод + Неговото маче
 • Нејзиното куче + Неговото задоволство
 • Нејзиниот предатор + неговиот плен
 • Нејзините ќофтиња + Неговите шпагети
 • Нејзиниот тостер + Неговата када
 • Нејзиниот полнач + Неговиот ѕиден штекер
 • Неговиот лилипад + Нејзината жаба
 • Нејзиниот вентил + Неговиот измамник
 • Кралица на пеколот + крал на пеколот
 • Неговата загуба + нејзиниот профит
 • Срцекршач + Срцекршач
 • Дама + Скитник
 • Шеќер + зачин
 • Trash + TrashCan
 • Џокер + покер

Контроверзни имиња на дуо

Иако многу имиња на дуо се лесни, некои играчи користеле сексуално експлицитни или навредливи референци. Сепак, овие имиња се спротивни на упатствата на VALORANT, кои забрануваат вулгарен јазик. Некои играчи, исто така, користеа имиња кои упатуваат на чувствителни теми како што се нападот од 11 септември или Холокаустот.

Реакции на имињата на Cringeworthy Duo

Некои играчи сметаат дека овие имиња се расипани и се повторуваат, честопати поврзувајќи ги со помлади играчи кои се обидуваат да бидат нервозни и смешни. Други ги гледаат како иронични и начин да се исмеваат со гејмери ​​парови или парови кои не се запознале лично.

Иднината на имињата на Cringeworthy Duo

И покрај различните реакции, трендот на непријатни имиња на дуо не покажува знаци на забавување. Ако имате пријател или партнер, можеби сега е време да смислите паметно име за дуо пред вашиот следен ВАЛОРАН натпревар. Само запомнете, можете да го промените вашето име само еднаш на секои 30 дена, затоа изберете мудро!

Еве го имаш! Некои од најгрдните имиња на дуото VALORANT во кои можете да уживате!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести