Вести

May 5, 2022

Team Liquid - Тимот што треба да се победи во Esports

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Течност на тимот дефинитивно ќе ги свитка мускулите дополнително во обид да ја потврди својата позиција како најуспешен тим за еСпорт. Откако се појавија онлајн обложувањата за еСпорт, ова е еден од најдобрите тимови за еСпорт за обложување. Со најдобрите капацитети во својата класа и богат фонд на таленти, нема сомнение дека доминацијата на Team Liquid е-спорт е тука да остане.

Team Liquid - Тимот што треба да се победи во Esports

Ако ова звучи како идеја како обложувач на еСпорт, еве што треба да знаете за Team Liquid и што да очекувате од шампионите во 2022 година. Но, прво, прво, малку историја за Team Liquid.

Од скромни почетоци до слава

Team Liquid е основан во 2000 година од пензионираниот играч на StarCraft: Brood War, Виктор „Назгул“ Госенс, кој е актуелен извршен директор и косопственик, заедно со Стивен „LiQuiD112“ Arhancet и aXiomatic. Започна како StarCraft II: Wings of Liberty еСпорт тим, но брзо ги рашири своите крилја во други дивизии.

Од 2020 година, Форбс го наведе Team Liquid како трет најбогат тим за еСпорт со проценка од 310 милиони долари и проценет приход од 28 милиони долари. Иако е трет на листата на највредни облеки, Team Liquid го држи рекордот за највисока вкупна заработка на тимот откако доминираше во највисоките натпреварувања низ неколку дивизии.

Игри и турнири

Една од предностите на обложувачите во eSports кои имаат Team Liquid во нивната бела листа е фактот што има ростери низ неколку дивизии и учествува во повеќе настани. Во моментот на пишување, облеката може да се пофали со 60 шампионски професионални спортисти во 14 од најголемите видео игри во светот.

Во кои игри се течните фаворити на тимот?

Но, исто како и секој друг тим, Team Liquid не доминира на сите натпревари. Сепак, обложувачите кои ќе го додадат на својата омилена листа треба да знаат во кои наслови е најдобрата облека.

Обложувачите никогаш не можат да погрешат со тимот на Dota 2 на Team Liquid. Сегашниот список обединува пет од најдобрите играчи на Dota 2 од целиот свет, синхронизирајќи ги во таа совршена машина. За оние кои се занимаваат со онлајн обложување Dota 2, ова се момците на кои треба да вложат пари со оглед на доминацијата на Team Liquid откако победи на The International 2017. Што се однесува до Dota 2, Team Liquid ја очекува главната награда, The International XI, но секако , има многу други настани во кои е вклучен тимот во моментов.

Друга арена каде што Team Liquid е доминантен е League of Legends. Тимот може да се пофали со четири LCS титули, и иако неговата форма беше намалена неодамна, Team Liquid е чекор понапред во однос на стекнување таленти. Неодамна, тешкашот ЛоЛ Габриел „Бвипо“ Рау беше ангажиран. Белгиецот носи богато искуство на онлајн битката арена. Веќе има неколку LoL турнири на кои учествува Team Liquid, но најважните моменти ќе бидат за време на LCS шампионатот и, на крајот, на Светското првенство LoL 2022 година.

Нема сомнение дека Valorant има ветувачка карактеристика бидејќи видеоиграта FPS продолжува да се искачува на ранговите. Team Liquid брзо состави список кога Valorant се појави на еСпорт сцената. Денес, тој е меѓу најдобрите тимови за обложување кога станува збор за Valorant на еСпорт сцената. Очекувајте Team Liquid да се соочи со тешките тегови на еспорт турнирите Valorant, вклучувајќи го и толку очекуваниот Valorant Champions 2022 година.

Други игри каде што Team Liquid има застрашувачки списоци се Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft, Apex легенди и Fortnite.

Обложување на тимска течност? Еве ги Советите

Исто како и традиционалното спортско обложување, постојат неколку стратегии за зголемување на шансите за победа сајтови за е-спорт обложување и обложувалниците.

Најважната стратегија е да се следат тимовите и тековните и претстојните турнири. Во овој случај, од клучно значење е да останете во тек со сите случувања во кампот на Team Liquid. Тоа би можело да биде најновото дополнување на списокот, моменталната форма на играчи, глава до глава итн. Секогаш внимавајте на моменталната форма на тимот, а не на минатите подвизи. За среќа, Team Liquid има активна заедница, така што обложувачите секогаш можат да бидат во тек на неодамнешните случувања, од резултати до трансфери.

Исто така, важно е мудро да се избере играта на која ќе се обложувате. Многу коцкари имаат тенденција да паѓаат на која било игра. Експертите ги советуваат обложувачите да се обложуваат на еСпортови со кои се упатени. Тие треба да разберат сè за таа игра, од нејзината игра и правила до пазарите за обложување и коефициентите.

Тоа е тоа, луѓе, преглед на она што може да се очекува од Team Liquid како обложувач. Па, од сите индикации, Team Liquid е еден од тимовите за гледање, иако не во сите дивизии. Тој е меѓу најдобрите тимови за еСпорт во Dota 2, CS: GO, Valorant, League of Legends и Rainbow Six Siege. Но, иако Team Liquid е врвно куче, важно е да проверите што велат советите за обложување eSport за тоа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки
2024-02-16

Кампања за победа на Monopoly GO: Освојте големи награди и бесплатни коцки

Вести