Вести

September 1, 2022

N1 Bet and Partners нудат уникатни промоции

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Група на партнери N1, матичната компанија на N1 Bet, го објави победникот на својата нова промотивна кампања наречена 'Mystery Drops'. Нудејќи шанса да освојат профитабилен тенџере, промото им овозможува на играчите двојна забава додека играат Slot Hunter. 

N1 Bet and Partners нудат уникатни промоции

За време на играта, играчите истовремено влегуваат во извлекување на награди. Со уникатни, единствени промоции, компанијата продолжува да ги подобрува карактеристиките за еспорт обложување. Како индустриски пионер, креативно ги прилагодува промоциите за да се усогласи со културите ширум светот. Како понова спортска книга, N1 Bet нуди слични промоции за да привлече клиенти.

Нудејќи три нивоа на играчите, вклучувајќи ги Мајор, Гранд и Мега, прогресивните награди доделуваат вистински пари на победниците. Играчите може да освојат дури 500.000 евра за време на промотивната временска рамка. N1 Partners ги започнаа промоциите преку онлајн казино операциите. До денес, победниците имаат добиено повеќе од 2500 различни награди на онлајн обложувалници за е-спорт во портфолиото на компанијата, како што се Fight Club и N1 Bet. Промоциите продолжуваат да се развиваат бидејќи компанијата нуди стимулации на сајтовите за е-спорт обложување и други сајтови, како што е Slot Hunter.

Слот Хантер

Slot Hunter Casino нуди возбудливи возбудувања за почетници и искусни обложувачи. Од маскирани бандити до тематски слотови, компанијата нуди различни видови игри за играње. Бонусите и промоциите ги привлекуваат играчите да учествуваат во големата колекција на игри активности на казиното на најдобрите места за обложување е-спорт. Нудејќи бонус за добредојде и награди за лојалност, Slot Hunter ја користи моќта на казино игрите за да ги задржи играчите заинтересирани. Темите на акционите филмови и класичните овошни макари им се допаѓаат на гејмерите од различно потекло.

За N1 Partners Group

N1 Partners Group е провајдер на игри што нуди различни висококвалитетни веб-страници и производи за онлајн обложување. Брендовите во портфолиото на компанијата вклучуваат добро почитувани казина како Fight Club, N1 Bet и Joo Casino.

На прашањето, победникот на промоцијата со ентузијазам призна дека е изненаден од победата. Тој планира да купи велосипедска опрема за да го однесе синот на велосипедска тура.

N1 Partners Group брзо му понуди на победничкиот играч искрени честитки. Јарослав Лаптев е главен директор за производи и планира да додели дополнителни награди за да ги награди клиентите кои играат.

Психологија зад промоции во казино

Како што онлајн коцкањето станува сè попопуларно, експертите проценуваат како рекламирањето влијае на играчите. Промоции и стимулации може да ја зголемат желбата за обложување на игри на среќа и да доведат до проблеми со коцкањето. Лобирачките групи тврдат дека рекламирањето има улога во еволуцијата на тоа како луѓето гледаат на коцкањето ширум светот. 

Елегантните реклами со убави луѓе кои освојуваат милиони го гламурозираат коцкањето за продажба на лотарија и игри во казино. Според овие групи, повторливите реклами и промоции го поттикнаа широкото прифаќање на игрите, кои луѓето некогаш ги сметаа за шеми за брзо збогатување. Противниците на промоциите на казино ги ценат традиционалните вредности, како образованието, одговорноста, напорната работа и упорноста.

Директорите на индустријата за игри го бранат промотивниот маркетинг со тоа што укажуваат дека рекламирањето никогаш не ја нагласува негативноста и дека бизнисот на казината е забава и фантазија. Нудејќи мерлива и вистинска награда, N1 Bet и другите казина на N1 Partners Group укажуваат на разумна посветеност на одговорното рекламирање.

Општествено одговорните промоции одразуваат шема на заштита на клиентите и придржување до кодекси на пракса. Додека рекламите за казино долго време се обидуваат да го нормализираат коцкањето, рекламите и промоциите често предизвикуваат зависни однесувања. Реномираните брендови ги прегледуваат политиките за рекламирање за да обезбедат имплементација на најдобрите практики.

Одговорно рекламирање

Лото-Квебек нуди еден пример за добри рекламни практики. По извршениот преглед на рекламирањето на компанијата, таа ги интегрираше виталните политики за маркетинг и рекламирање. Еве неколку од практиките на компанијата:

  • Според маркетинг политиката, компанијата ги забранува сите премногу агресивни реклами, ги отфрла промоциите што привлекуваат малолетни коцкари и се воздржува од користење претставници кои се популарни кај младите. Покрај тоа, компанијата одбива да се рекламира на програми, кои главно се насочени кон малолетници.
  • Компанијата ги истакнува шансите за да се осигура дека играчите се свесни за шансите за победа. Лото-Квебек конкретно се осврна на оваа точка, која групите се обидуваат да промовираат поодговорно рекламирање поврзано со коцкањето.
  • Преку презентирање на телевизиски реклами кои посветуваат време за предупредување на играчите за опасностите од коцкање и промовирање линии за помош, компанијата промовира одговорно коцкање.
  • Политиката на компанијата исто така забранува таргетирање на одредени групи при промовирање на производ. На пример, компанијата суспендираше производ за инстант лотарија, што не им се допадна на членовите на кинеската заедница. Членовите на заедницата не сакаа да видат повикување на традиционалните обичаи во промовирањето на играта. Почитувајќи ја заедницата, директорите ја повлекоа рекламата.

Единствена промоција на N1

N1 Partners Group интегрира мултифункционален агрегатор за олеснување на промотивни проекти, што и овозможува на компанијата да развие уникатни кампањи за наградни цртежи. Корисниците можат да учествуваат со играње онлајн казино игри додека истовремено внесуваат цртежи за награди. Ако играчот освои едно од трите нивоа во кампањата, вклучително и мајор, гранд или мега, тој си заминува со профитабилен џекпот. 

Нудејќи прогресивни награди, промотивниот поттик привлекува значително учество од нови и лојални играчи на казино. Со спроведување на одговорни промоции, казината може да помогнат во создавање забавни искуства додека одржуваат одговорни политики за рекламирање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот
2024-06-02

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот

Вести