Вести

February 14, 2024

MW3 Смртоносен приврзок на под цевката го убива предизвикот: Совети и проблеми

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Новиот предизвик во втората сезона на Modern Warfare 3 бара од играчите да бидат креативни во Gunsmith. Предизвикот, кој е дел од втората недела од втората сезона, бара 20 убиства на оператори со „смртоносен додаток под буре“. Сепак, се чини дека има проблем со предизвикот што не се следи правилно во моментот.

MW3 Смртоносен приврзок на под цевката го убива предизвикот: Совети и проблеми

Што е смртоносен додаток под цевката во MW3?

Во MW3, смртоносниот приклучок под цевката се однесува на кој било приклучок за оружје во Gunsmith што е опремен во отворот Underbarrel и е способен да добие убиства. Ова ги вклучува приклучоците како што се пушки под цевката, фрлачите на пламен под цевката, па дури и моторната пила JAK Limb Ripper. Важно е да се напомене дека другите приклучоци за под цевката, како што се рачките, нема да се сметаат за предизвик.

MW3 Смртоносен приклучок под цевката го убива предизвикот, а не следењето

Во моментов, има проблем со следењето на неделниот предизвик во мултиплеер MW3. Многу играчи објавија на социјалните мрежи дека предизвикот да се отклучи JAK Limb Ripper не е броење на убиства користени со смртоносен додаток под цевката. Sledgehammer Games сè уште не го призна проблемот, но се чини дека тоа влијае на повеќе играчи.

Како да добиете смртоносен приклучок под цевката убива во MW3

Откако ќе се реши проблемот, има неколку приклучоци што треба да се вбројат во смртоносните убиства на приклучокот под цевката во MW3. Тие вклучуваат Corvus Masterkey, KL40-M2, Burrow 500 Drill Charge и JAK Purifier фрлач на пламен. Овие додатоци може да се најдат на повеќето автомати. Важно е да се напомене дека овие убиства мора да се направат со препорачано оружје во Gunsmith и во мултиплеер против други играчи (оператори), а не со ботови.

Ако предизвикот навистина бара да се убиваат со самиот додаток, се препорачува да се користи под цевката за фрлање пламен Corvus Masterkey или JAK Purifier во хардкор режими за полесно убивање.

Заклучок

Иако предизвикот да се добијат смртоносни убиства на прицврстување под цевката во MW3 во моментов може да има проблеми со следењето, откако ќе се реши проблемот, играчите можат да користат различни приклучоци за да го завршат предизвикот. Останете во тек за повеќе информации откако програмерите ќе го признаат проблемот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести