Вести

February 15, 2024

Monopoly GO Golden Blitz настан: заработете комплети налепници и пополнете албуми

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Настаните Golden Blitz Monopoly GO се совршена можност да заработите нови сетови на налепници и да пополните албуми. Следниот настан Golden Blitz во Monopoly GO ќе се одржи од 15 февруари во 22 часот по CT до 16 февруари во 4 часот по CT.

Monopoly GO Golden Blitz настан: заработете комплети налепници и пополнете албуми

Што да очекувам

На овој настан Golden Blitz ќе има налепници Making a Splash и Pooch Perfect. Тоа беше и првиот албум на Monopoly Origins, Golden Blitz, настан.

Распоред на Monopoly GO Golden Blitz

Во Monopoly GO!, настаните на Златен Блиц немаат поставен распоред. Тие стануваат се почести како што се приближува крајниот датум на албумот, давајќи им на играчите подобра шанса да ја комплетираат својата колекција. Се препорачува да се задржат вклучени известувањата за Monopoly GO! на вашиот уред за да добивате ажурирања кога Golden Blitz е во живо.

Следен настан на Златен Блиц

Следниот настан Golden Blitz во Monopoly GO се очекува да биде некаде во февруари. Точниот датум на почеток сè уште не е познат, но важно е да останете ажурирани со обележување на овој напис.

Што е Златен Блиц во Monopoly GO!?

Golden Blitz е привремен настан во Monopoly GO кој им овозможува на играчите да разменат пар златни налепници. Овие налепници се однапред дефинирани од развивачите на игри за секој настан. Настанот обично трае до 24 часа или малку подолго. Играчите имаат флексибилност да ги разменат овие златни налепници за која било друга налепница во играта.

Како да добиете златни налепници

Златните налепници може да се добијат по случаен избор од кој било пакет налепници во Monopoly GO!. Шансите да добиете златна налепница се зголемуваат со оцената со ѕвездички на пакетот. Продолжете да отворате пакети и да учествувате на турнири и главни настани за да ги зголемите вашите шанси да добиете златна налепница.

Тргување за време на Златен Блиц

Се препорачува да ги тргувате вашите резервни златни налепници за време на настаните на Golden Blitz. Овие налепници се многу барани и настанот не се случува често. Искористете ја можноста да тргувате со налепници што ви се потребни, бидејќи нема гаранција дека ќе бидат прикажани во идните настани.

Претходни настани на Златен Блиц

Од објавувањето на првиот албум од 2024 година, Monopoly Origins, немало други настани на Golden Blitz во Monopoly GO. Останете во тек за ажурирања за идните настани.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести