Вести

February 13, 2024

Master Enamorus Incarnate Forme Raids: Искористете ги слабостите и освојувајте со најдобрите покемони

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Enamorus Incarnate Forme го имаше своето деби во Pokémon Go, а тренерите можат да го предизвикаат во рации. Пред да се соочите со овој застрашувачки непријател, од клучно значење е да се соберат тим од Покемони кои можат да ги искористат неговите слабости.

Master Enamorus Incarnate Forme Raids: Искористете ги слабостите и освојувајте со најдобрите покемони

Слабости

Enamorus Incarnate Forme е летечки и самовилен покемон во Покемон Гоу. Тој е ранлив на напади од електричен, мраз, отров, карпи и челик. Сепак, тој е отпорен на потези од типот Bug, Dragon, Fighting, Ground, Dark и Grass.

Избор на најдобриот Покемон

За да се победи Enamorus Incarnate Forme, се препорачува да се користи Покемон со потези од електричен, мраз, отров, карпа и челик. Некои од врвните избори вклучуваат:

 • Метагрос: Покемон од челик и психички тип кој може да ги издржи нападите на Енаморус. Научете го на удар со куршуми, метеорска каша и земјотрес.
 • Rhyperior: Покемон од типот на земја и рок кој се истакнува во битките за рација. Научете го Smack Down, Rock Wrecker и Stone Edge.
 • Mamoswine: Покемон од типот на карпи и мраз кој брзо нанесува значителна штета. Научете го кал-шамар, камен раб и високи коњски сили.

Други опции за Покемон

Покрај препорачаните Покемони, тренерите може да размислат и за користење на следниве Покемони за да го комплетираат својот тим:

 • Аеродактил
 • Дајнс
 • Електривир
 • Екскадрил
 • Галаријан Дарманитан
 • Генгар
 • Џирачи
 • Магнезона
 • Манетричен
 • Мелметал
 • Мевто
 • Нихилего
 • Раику
 • Рампардос
 • Рајкваза
 • Тиранатар
 • Вевил
 • Xurkitree

Рација стратегија

Кога се борите со Enamorus Incarnate Forme, од суштинско значење е да имате целосен тим од шест Покемони. Координирајте се со други тренери за да ги зголемите вашите шанси за успех. Победувањето на Enamorus Incarnate Forme во рација ви овозможува да го фатите, заедно со другите Покемони. Сепак, имајте предвид дека Shiny верзијата на Enamorus Incarnate Forme моментално не е достапна. Останете во тек за идните настани каде што може да биде објавен.

Заклучок

Подгответе го вашиот тим, искористете ги слабостите на Enamorus Incarnate Forme и работете заедно со други тренери за да излезете како победници во рациите. Со среќа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести