Вести

November 7, 2023

LoL Arena се враќа: нови функции, подобрена игра и повратни информации од играчите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Riot Games официјално го објави враќањето на LoL Arena, популарниот режим на игра, во декември со Patch 13.23. По неговиот првичен успех, играчите со нетрпение го очекуваа неговото враќање, а Riot ги слушаше нивните барања.

LoL Arena се враќа: нови функции, подобрена игра и повратни информации од играчите

LoL Arena – PBE во ноември, во живо во декември

За да им даде на играчите вкус на претстојните промени, Riot ќе го објави LoL Arena на Јавната бета средина (PBE) почнувајќи од 8 ноември. Ова ќе им овозможи на играчите да ги искусат новите функции и да обезбедат вредни повратни информации пред режимот да започне во живо на серверите во почетокот на декември.

Иднината на Арената

LoL Arena беше првиот нов режим воведен од League of Legends по неколку години и брзо стана омилен на фановите. Како одговор на повратните информации од играчите, Riot направи неколку подобрувања и дополнувања за да го подобри искуството за играње.

Спроведување на редица од 8 лица

Една од најбараните карактеристики од играчите беше можноста да чекаат ред со поголема група пријатели. Во новата верзија на Арена, играчите ќе можат да чекаат во ред до 8 луѓе, што ќе им овозможи да креираат свои приватни натпревари.

Шампионска разновидност

Riot исто така се фокусираше на подобрување на различноста на шампионите во LoL Arena. Играчите сега ќе имаат повеќе опции и стратегии за избор, правејќи го секој натпревар уникатен и возбудлив.

Сценска игра

За да додаде поголема длабочина на играта, Riot воведе фаза на игра во LoL Arena. Оваа функција ќе обезбеди дополнителни предизвици и цели за освојување на играчите, додавајќи нов слој на стратегија во режимот.

Камео

Покрај промените во играта, Riot вклучи камео од различни шампиони на League of Legends во LoL Arena. Овие камери ќе додадат допир на блискост и возбуда за љубителите на играта.

Промени во рејтингот

За да обезбеди фер и конкурентна средина, Riot направи промени во рејтингот во LoL Arena. Ова ќе им помогне на играчите со слични нивоа на вештини, создавајќи побалансирано и попријатно искуство.

Ограничено извршување и повратни информации

Riot изјави дека ова издание на LoL Arena ќе биде достапно само ограничено време. Тие внимателно ќе ги следат повратните информации од играчите и ќе прават дополнителни прилагодувања за да ја создадат најдобрата верзија на режимот на игра. Иако сè уште не е постојан режим на игра како ARAM и Summoners' Rift, Riot е отворен за можноста да го направи постојан во иднина.

Како заклучок, LoL Arena треба да го направи своето многу очекувано враќање во декември со Patch 13.23. Играчите можат да се радуваат на нови возбудливи функции, подобрена игра и можност да дадат повратни информации за да ја обликуваат иднината на режимот на игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести