Вести

February 13, 2024

League of Legends Patch 14.4: Објавени се возбудливите љубители на шампионите и датумот на издавање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Сезоната 2024 на League of Legends е во својот втор месец на серверите во живо. Riot Games се фокусира на шампиони кои би можеле да користат некаква помош во нивните соодветни улоги. Riot Phroxzon, водечкиот дизајнер на игра за Лигата, им обезбеди на играчите преглед на претстојниот Patch 14.4.

League of Legends Patch 14.4: Објавени се возбудливите љубители на шампионите и датумот на издавање

Љубителите на шампионите

Закрпа 14.4 носи добредојдена плејада на љубители на шампионите на кои не им се посвети внимание некое време. Овие љубители имаат за цел да ја зголемат нивната одржливост на сите нивоа на игра.

  • Џејс, Ренектон и Волибер ќе добијат љубители, отворајќи повеќе опции за мета на врвната лента. Волибеар, особено, ќе претрпи масовна ремонт на речиси сите негови способности.
  • Ахри и Каи'Са, членовите на К/ДА, исто така ќе добијат љубители. И двата шампиони доживеаја неочекувано намалување на стапките на победи со почетокот на новата сезона.
  • Треш, Лулу и Сорака, кои се мачеа со неодамнешните промени на ставките, исто така ќе добијат љубители. Овие шампиони историски беа силни во различни нивоа на игра.

Тестирање и ослободување

Промените ќе бидат достапни за тестирање на PBE во следните неколку дена. Развојниот тим ќе открие дополнителни детали и резонирање зад љубителите. Промените, веројатно изменети во споредба со прегледот на закрпи, ќе бидат официјално објавени на 22 февруари со Patch 14.4.

Внимавајте на овие љубители и видете како тие влијаат на играта!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести