Вести

November 9, 2023

Jonesy's Return: The Future of Fortnite OG

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Fortnite Jonesy е најпознатиот лик во играта, препознаен од играчите ширум светот. Како централен лик на Fortnite, многу играчи се љубопитни дали Џонси ќе се врати во Fortnite OG.

Jonesy's Return: The Future of Fortnite OG

Патувањето на Џонси

Jonesy првпат се појави во Поглавје 1 од играта како стандарден лик. Првично, тој беше само еден од многуте ликови од кои играчите можеа да изберат ако немаат кожа. Сепак, со текот на времето, Џонси се здоби со популарност и стана составен дел од учењето на Fortnite. Доби дополнителни скинови и варијации, со што ги плени срцата на обожавателите.

Иднината на Џонси

Во поглавје 2, Џонси ја презеде главната улога како агентот Џонс. Тој се појави во повеќе верзии, па дури и окупираше една единствена POI. Како и да е, во Поглавје 3, тој нема одиграно значајна улога во играта, оставајќи ги фановите да се прашуваат дали ќе се врати за заживувачката сезона на OG.

Присуството на Џонси

Иако Jonesy можеби нема да се појави на мапата како NPC, голема е веројатноста дека новата верзија на Jonesy ќе биде претставена во продавницата во играта во текот на сезоната. Овие варијации на ликот се секогаш популарни меѓу играчите, а враќањето назад во Поглавје 1 изгледа веројатно.

Настанот на преродбата

Сезоната на OG Fortnite од поглавје 4 се очекува да заврши со возбудлив настан во играта. Можно е агентот Џонси или друга варијанта на ликот да има клучна улога во овој настан, да ги врати играчите во Црната дупка и да воведе ново поглавје на Fortnite.

Како заклучок, додека враќањето на Џонси во Fortnite OG е неизвесно, неговото влијание врз историјата и популарноста на играта не може да се негира. Фановите со нетрпение очекуваат какви било вести или ажурирања во врска со неговиот потенцијален камбек.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести