Вести

February 12, 2024

Inflexion Games го носи напред Nightingale Датумот на објавување предвремен пристап до 20 февруари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Inflexion Games донесе одлука да го изнесе датумот за ран пристап за издавање на својата претстојна фантастична авантуристичка игра, Nightingale. Првично планирано за 22 февруари, новиот датум на објавување сега е 20 февруари. Програмерот објави нов трејлер на 7 февруари, објавувајќи ја промената на датумот. Иако не беше наведена конкретна причина за промената, Арин Флин, извршен директор на Inflexion Games, објасни дека тоа се должи на логистиката. Одлуката беше донесена да му се даде на тимот за развој повеќе време да управува со проблемите и да работи на жешки поправки во текот на неделата на лансирање. И покрај потенцијалната конфузија за играчите, Флин верува дека оваа промена е позитивен потег за студиото и играчите. Nightingale доживеа повеќекратни одложувања во минатото, со првичниот датум на издавање поставен за првата половина на 2023 година, потоа одложен до есента 2023 година и на крајот до 22 февруари. Оваа промена во датумот на објавување им носи олеснување на потенцијалните играчи, бидејќи означува позитивно ажурирање наместо уште едно одложување.

Inflexion Games го носи напред Nightingale Датумот на објавување предвремен пристап до 20 февруари
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести