Вести

February 14, 2024

Gnomeregan Raid: Нови предизвици и вреден плен чекаат во WoW сезона на откривање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Втората фаза од Season of Discovery носи ново возбудливо искуство со рација за играчите во World of Warcraft (WoW). Поранешниот главен град на Гном, Гномереган, е трансформиран во рација со 10 играчи, нудејќи нови предизвици и вреден плен.

Gnomeregan Raid: Нови предизвици и вреден плен чекаат во WoW сезона на откривање

Гномереган: Од зандана до рација

Gnomeregan е позната локација за оние кои играле WoW Classic. Претходно, тоа беше зандана со пет играчи на ниво од 29 до 38. Меѓутоа, во втората фаза на WoW сезона на Discovery, Gnomeregan е преработен во рација дизајнирана за играчи од ниво 40.

Ресетирајте го распоредот

Ако се прашувате кога ќе се ресетира рацијата на Gnomeregan, еве што треба да знаете. Во првите две недели по лансирањето, Gnomeregan ќе се ресетира еднаш неделно. Првото ресетирање се случи на 13 февруари, а второто ресетирање е закажано за 20 февруари. По вториот локаут, Gnomeregan ќе се ресетира на секои три дена, почнувајќи од 23 февруари.

Проверка на зачувувања на пример

За да проверите во кои примери е зачуван вашиот карактер, следете ги овие чекори:

  1. Чекор 1
  2. Чекор 2
  3. Чекор 3

Заклучок

Рацијата на Gnomeregan во WoW Classic Season of Discovery нуди ново возбудливо искуство со рација за играчите. Со својот обновен дизајн и предизвикувачки средби, им дава можност на играчите од 40 ниво да ги тестираат своите вештини и да заработат вреден плен. Погрижете се да го земете предвид распоредот за ресетирање за ефикасно да ги испланирате вашите активности за рација. Не заборавајте да проверите во кои случаи е зачуван вашиот лик за непречено искуство со игри. Подгответе се да ја истражите поранешната престолнина Gnome и да ги освоите Troggs кои го зазедоа Gnomeregan!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести