Вести

February 12, 2024

Fortnite's Reaper's Showtime Emote: Почит на хотелот Хазбин

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Одвреме-навреме, нов Fortnite емоти ја презема играта. Токму тоа е „Reaper's Showtime“. Емотот за танцување за 300 V-Bucks се појави во продавницата на Fortnite на 11 февруари, а сите што ја играле играта и ја гледале во продавницата барале повеќе информации. Reaper's Showtime се појави во неколку часа по објавувањето, но што е тоа и за што се работи?

Fortnite's Reaper's Showtime Emote: Почит на хотелот Хазбин

Потекло на Emote

Емотот на Reaper's Showtime во Fortnite е почит на анимираната серија Prime Video, Hazbin Hotel и ликот по име Аластор АКА „Радио Демон“. Хотелот „Хазбин“ имаше премиера на пилот во 2019 година, а цела сезона дебитираше во јануари 2024 година. Песната претставена во емотот е песна направена од обожавателите наречена „Insane“, од Black Gryph0n и Baasik, која е поддржана од креаторот на шоуто .

Опис на хотелот Хазбин

„Хотел Хазбин е приказна за Чарли, принцезата од пеколот, која ја следи својата навидум невозможна цел да ги рехабилитира демоните за мирно да го намали пренаселеноста во нејзиното кралство“, се вели во описот на „Фандом Вики“ на шоуто. Шоуто штотуку ја заврши својата прва сезона со финале на 2 февруари 2024 година, а втората сезона е веќе потврдена. Шоуто се здоби со популарност од објавувањето на првата сезона, а сите осум епизоди сега може да се емитуваат на Prime Video.

Заклучок

Емотот „Reaper's Showtime“ на Fortnite е почит на анимираната серија Hazbin Hotel и нејзиниот лик Alastor. Емотот, достапен за 300 V-Bucks, ја содржи песната „Insane“ направена од фановите на Black Gryph0n и Baasik. Хотелот Хазбин ја раскажува приказната за Чарли, принцезата од пеколот и нејзината цел да ги рехабилитира демоните. Првата сезона на серијата неодамна заврши, а втората сезона е потврдена. Фановите на серијата можат да уживаат во емотот и песната додека чекаат повеќе епизоди. Пренесувајте ги сите осум епизоди од хотелот Хазбин на Prime Video.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести